TV

“Legion”: 2. sezonas 1. sērija

Pirms nedaudz vairāk nekā gada, periodā, kuru droši var uzskatīt par televīzijas zelta laikmeta augstāko punktu, piedzīvojām arī līdz šim neparastāko pieteikumu supervaroņu žanrā - “Leģionu”. Nu klāt ir pienākusi seriāla otrā sezona, kas pierāda, ka autora Noasa Houlija radošums nav ne tuvu izsmelts.

26.03.2018

Pirms nedaudz vairāk nekā gada, periodā, kuru droši var uzskatīt par televīzijas zelta laikmeta augstāko punktu, piedzīvojām arī līdz šim neparastāko pieteikumu supervaroņu žanrā – “Leģionu”. Tas nāca no negaidītas (un šobrīd vairāk vai mazāk izbijušas) “Marvel” un “Fox” sadarbības ar mērķi uz TV ekrāniem pastāstīt mazākus, bet tajā pašā laikā drosmīgākus “X-cilvēku” franšīzes stāstus. Beigu beigās vēl negaidītāks izrādījās gala rezultāts, kurā tā un kulta seriāla “Fargo” autors Noass Houlijs ir šķietami ielicis no sevis visu, kas vien ir iespējams. Nu klāt ir pienākusi seriāla otrā sezona, kas pierāda, ka autora radošums nav ne tuvu izsmelts.

Ja atceramies pirmās sezonas notikumus, jāatzīst, ka ne tuvu izsmelti nav arī galvenā varoņa, mutanta Deivida (joprojām lieliskais Dens Stīvenss) prāts un superspējas. Tie, kas pēc “Marvel” filmām jau pieraduši sagaidīt pēctitru ainas, tika pārsteigti ar galvenā varoņa nolaupīšanu sezonas beigās. Drīz vien varēja sākties fanu teorijas un spekulācijas par to, kurš no komiksu ļaundariem aiz tā visa varētu slēpties. Bez liekas intrigas jaunā sezona sākas ar Deivida atgriešanos. Varonis ir atpakaļ sveiks un vesels, tomēr no savas gadu ilgās prombūtnes neatceras gandrīz neko.

Legion, Leģions

No vienas puses, jau tā samudžinātais stāsts šādi tiek sarežģīts vēl vairāk, toties ir patīkami apzināties, ka skatītājs ne reizi nebūs vairāk dezorientēts par galveno varoni. Lai vismaz atvieglotu konfliktu, Deividam un viņa sabiedrotajiem vairs (iespējams) nav jāsatraucas par Divīziju 3. Tas arī sniedz jaunus personāžus, kuri ir ne mazāk savādi par jau esošajiem. Lielākoties sezonas sākums, kā jau seriāliem tas ierasts, atrāda varoņu esošo situāciju un uzstāda virzienu, kādā sižets virzīsies turpmāk. Lai neteiktu vairāk, tas šoreiz ir gana pārsteidzošs un intriģējošs.

Kopumā gan stāsts nebūt nav viens no tiem vieglāk saprotamajiem. Pat pārskatot pirmās sezonas atskata rullīti, nākas vien secināt, ka zināt mēs šobrīd zinām vēl mazāk nekā pašā seriāla sākumā. Daļēji pie vainas varētu būt seriāla audiovizuālais stils, kas joprojām ik pa laikam turpina hipnotizēt un likt izbrīnā ieplest acis. Turklāt mākslinieciskais noformējums un tērpi jau atkal cenšas pārliecināt, ka seriāla darbība norisinās pilnīgi citā dimensijā. Pirmās sērijas visaugstākais punkts tiek sasniegts ar cīņas ainu, kas pavisam noteikti nav tāda, kādu to iepriekš varētu iztēloties.

Legion, Leģions

Laikā, kad oriģinālu un ambiciozu seriālu ir vairāk nekā saprašanas, izcelties nav viegli. Tomēr “Leģions” turpina būt “klases dīvainis” un no tā nekaunēties, turklāt pat smeļoties šajā īpašībā vēl nepieredzētu spēku. Jaunajā sezonā skaļums tiek pagriezts krietni augstāk, lai vēl vairāk testētu televīzijas un mūsu veselo saprātu robežas. Atliek vien piesprādzēties un jau atkal doties neprātīgā ceļojumā, kas pārsteigs un noteikti neliks vilties. 9/10

“Leģions” būs skatāms no 4. aprīļa katru trešdienu plkst. 22.55 tikai kanālā “FOX”, kurš pieejams “Lattelecom Interaktīvās TV” un “Shortcut TV” abonentiem!

Raksta autors un “Kino Kults” izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties “Legion” un uzrakstīt par seriālu vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!