TV

“Outcast” 2. sezona – ieskats pirmajās divās sērijās

Pirms mazāk kā gada TV skatītājus priecēja pavisam svaigs “The Walking Dead” veidotāja Roberta Kirkmena šausmu seriāls. Negaidīti, bet otrā sezona ir pienākusi nedaudz ātrāk, nekā tas televīzijā ierasts (tikai divi mēneši, nekas traks), raisot arvien lielāku interesi par turpinājumu.

07.04.2017

Pirms mazāk kā gada TV skatītājus priecēja pavisam svaigs “The Walking Dead” veidotāja Roberta Kirkmena šausmu seriāls. No vienas puses, tika pārstāvēts jau līdz riebumam novestais eksorcisma žanrs, bet, no otras, tas tika pagriezts iepriekš pat nenojaustos virzienos. Negaidīti, bet otrā sezona ir pienākusi nedaudz ātrāk, nekā tas televīzijā ierasts (tikai divi mēneši, nekas traks), raisot arvien lielāku interesi par turpinājumu.

Seriāliem ir jāmāk tikt galā ar vienu āķīgu uzdevumu – pāreju no pirmās uz otro sezonu. Lai kāda tā arī būtu, pēc pārejas vienmēr ir redzami būtiski uzlabojumi, ar kuriem tiek uzprišināts viss tas, kas iepriekš nostrādāja, kamēr viss sliktais tiek pazudināts (var pat gadīties, ka process notiek ačgārni). Jo labāk šis process tiek veikts, jo pārmaiņas ir vieglāk pamanāmas. Bet kāda gan tam visam saistība ar “Outcast”? Patiesībā – vistiešākā, jo kopš pirmās sezonas nav jūtamas pilnīgi nekādas pārmaiņas ne uz labo, ne slikto pusi. Seriāls ir tieši tāds pats, kāds tas bija pirms gada. Slikti gan tas nav, bet arī labi ne, jo vēlreiz skatīties visa tā paša atgremojumu arī nav baigi aizraujoši. Labā ziņa – tas ir tikai pagaidām, un priekšā vēl ir vesela sezona, tā ka šis tas tomēr vēl var mainīties.

Outcast

Jācer, ka drīzumā kaut kas mainīsies arī saistībā ar sižetu, jo pirmās divas sērijas tiek pavadītas, tiekot galā ar iepriekšējās sezonas notikumiem. Šobrīd vēl nav pilnībā skaidrs, kādā virzienā stāsts tiks turpināts, toties drāma un šausmu elementi joprojām paliek līmenī. Kas būtu tik labi, kā izklausās, ja vien līmenis nesaglabātos tāds pats, kāds tas ir bijis iepriekš. Tāpat ir ar drāmas un šausmu proporciju, jo uzsvars joprojām paliek uz drāmu, kura brīžiem ir efektīvāka par tām pāris ainām, kurām it kā vajadzēja sabiedēt vai vismaz pacelt spriedzes līmeni. Tas diemžēl netiek panākts, tādēļ iznākums ir visai solīda drāma ar viegliem centieniem pabiedēt skatītājus.

Kopumā “Outcast” vairs nepiedāvā neko tik jaunu un pārsteidzošu no šausmu žanra, kā tas bija pirmajā sezonā. Bet šāds spriedums ir īslaicīgs, un tas var mainīties turpmāko sēriju laikā. Viss atkarīgs no tā, vai stāsts beidzot sāks virzīties uz priekšu un vai tiks attīstīta ar Kailu saistītā mitoloģija. Katrā ziņā – seriāla faniem nevajadzētu vilties.

“Outcast” būs skatāms no 10. aprīļa katru pirmdienu plkst. 22.00 tikai kanālā FOX, kurš pieejams Lattelecom Interaktīvās TV un Shortcut TV abonentiem!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties seriālu un uzrakstīt par to vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!