TV

“The Americans” s04e01: “Glanders”

Reta parādība televīzijā ir lieliski seriāli, kuri laika gaitā spēj noturēt savu kvalitāti. Vēl retāk, ja seriāli šo latiņu spēj celt arvien augstāk un augstāk, ar katru nākošo sezonu pārspējot paši sevi. Viens no tiem ir “The Americans” un seriāla jaunā sezona nav nekāds izņēmums.

17.03.2016

Reta parādība televīzijā ir lieliski seriāli, kuri laika gaitā spēj noturēt savu kvalitāti. Vēl retāk, ja seriāli šo latiņu spēj celt arvien augstāk un augstāk, ar katru nākošo sezonu pārspējot paši sevi. Viens no tiem ir “The Americans” un seriāla jaunā sezona nav nekāds izņēmums. Kā jau iepriekš, arī šī sezona neveic nekādus lēcienus laika līnijā, tā vietā turpinot iepriekš iesākto stāstu un risinot pavisam jaunus sižeta pavērsienus. Paralēli tam visam, jau tā bīstamajā spēlē parādās ķīmiskie ieroči. Nav šaubu, ka tie spēlēs ļoti lielu lomu šīs sezonas turpinājumā.

Galvenokārt, šī sērija balstās uz Filipa iekšējām problēmām. Jau no paša sākuma tiek atklāta aina no viņa noslēpumainās pagātnes. Izrādās, ka viņš bērnībā ir atriebies saviem pāri darītājiem īpaši nežēlīgā veidā un tagad cenšas tam tikt pāri. Visticamāk, šis notikums aizsāka Filipa neparasto karjeras izvēli, bet tas šoreiz nav tik svarīgi. Lielāka nozīme ir Filipa emocijām un pārdzīvojumiem, kurus viņš izjūt. Acīmredzami, ar viņu notiek kaut kas ļoti interesants. Varbūt Filips uzreiz neapsver pamest spiega profesiju, bet viņa darbību atstātās morālās sekas ir jūtamas pamatīgi. Viņa tēlam būs jāpievērš stingrāka uzmanība arī turpmāk."The Americans, Amerikāņi"

Līdzās Filipam cieš arī Marta, kura tikai tagad uzzina, ka viņas mīļotais Klārks ir nogalinājis Martas kolēģi Džīnu. Neskatoties uz bīstamo situāciju un Stena aizdomām, Marta turpina spiegot Filipa labā. Stens tikmēr uzzina, ka Filips tiekas ar viņa bijušo sievu. Sandras un Filipa starpā, protams, nekas vairāk par draudzību nepastāv, bet Stena greizsirdība ir neizbēgama. Interesanti, kā tas turpmāk ietekmēs jau tā neparastās kaimiņu attiecības? Vēl kas ir interesanti – iepriekšējās sezonas beigās, Peidža atklāja Mācītajam Timam savu vecāku lielo noslēpumu. Kā par brīnumu, tas vēl ir palicis vinu starpā. Vienīgais jautājums, uz cik ilgu laiku, un cik ilgs laiks paies, kamēr par šo nodevību uzzinās Filips un Elizabete? Un kur visu šo laiku ir pazudis Henrijs? Rodas sajūta, ka Peidža ir palikusi par vienīgo bērnu Dženningsu ģimenē.

Arī Ņina turpina savu iesākto, cenšoties izdabūt noslēpumus no Antona. Viņas operācija rit diezgan veiksmīgi, tomēr var just, ka priekšā vēl ir garš ceļš. Piedevām, viņa pieprasa tikšanos ar savu vīru! Arkādijs tikmēr atklāj patieso iemeslu, kādēļ Tatjana tika pārcelta uz viņa Rezidentūru. Tas noved pie sezonas galvenās tēmas – ķīmiskajiem ieročiem. Laiks rādīs, kādus labumus seriālam dos šāds stāsta elements. Misija, kurā Filips ar Elizabeti tika norīkoti savākt bīstamu vīrusu, bija pietiekami biedējoša un spriedzes pilna, lai pārliecinātos, ka nekas patīkams nav gaidāms."The Americans, Amerikāņi"

Līdzās spriedzei, seriāls piedāvā arī izcilu aktierspēli, kāda televīzijā bieži nav redzama. Filips ar Elizabeti bieži vien tiek nostādīti cilvēka prātam neaptveramās un psiholoģiski smagās situācijās, tādēļ Keri Russell un Matthew Rhys tēlojumi ir patiešām zelta vērtē. Īpašas uzslavas ir jāizsaka arī aktrisēm Annet Mahendru un Allison Wright, kuras patiesi un ticami spēj izrādīt cilvēcīgas emocijas. Kārtējo reizi arī jāuzslavē seriāla veidotāji par to, ka nespiež Amerikāņu aktieriem runāt lauzītā Krievu valodā, bet gan ir atraduši tekoši runājošus Krievu tautības aktierus. Pat reti kurā Holivudas filmā ir redzama šāda īpašība!

Šī nebija spraigākā, vai spēcīgākā “The Americans” sērija. Tā vairāk centās iesildīt skatītāju, lai sagatavotos turpmākajiem notikumiem. Par laimi, arī visvājākās sērijas ir bijušas lieliskas un šī nav nekāds izņēmums. Spēcīga atmosfēra, neatkārtojama aktierspēle un neliels, bet precīzs ieskats ASV un PSRS savstarpējās attiecībās, astoņdesmitajos gados. Šis, neapšaubāmi, ir labākais seriāls šobrīd. 9/10