TV

“The Walking Dead” 7. sezonas otrā daļa

Ja “The Walking Dead” jaunākās sezonas pirmā puse centās mums kaut ko pateikt, tad visdrīzāk to, ka seriālam steidzami bija vajadzīgas pārmaiņas. Par laimi, šova veidotāji to ir sapratuši, jo otrajā pusē situācija nedaudz uzlabojās. Bet, spriežot pēc pāris būtiskām detaļām, tikai nedaudz.

07.04.2017

Ja “The Walking Dead” jaunākās sezonas pirmā puse centās mums kaut ko pateikt, tad visdrīzāk to, ka seriālam steidzami bija vajadzīgas pārmaiņas, jo pašreizējā situācija ar Nīganu un Glābējiem kaut kā tomēr līdz galam nenostrādāja. Par laimi, šova veidotāji to ir sapratuši, jo otrā sezonas pusē situācija nedaudz uzlabojas. Bet, spriežot pēc pāris būtiskām detaļām, tikai nedaudz. Sadarbībā ar kanālu “Fox” piedāvāju atskatīties uz pēdējām astoņām sērijām (sākot ar sezonas devīto).

Laicīgs brīdinājums – tālāk čum un mudž ar spoileriem! 

Sekojot iepriekšējās pussezonas pacilājošajam finālam, gaišais seriāla tonis saglabājas arī pirmajās divās sērijās. Zombiji un asinis, protams, neizpalika, tomēr gaisā virmoja cerība, ka varbūt tomēr Nīgans nav tik neuzveicams, kā iepriekš varēja domāt. Ja reiz tumšākie seriāla toņi bija pierimuši, kādēļ gan atkal nepiedāvāt arī mazdrusciņ humora? Jā, brīžos, kad starp divām automašīnām nospriegota trose triecās cauri zombijiem vai kad Riks centās izpatikt izgāztuvē mītošiem izdzīvotājiem, cīnoties ar gladiatorzombiju, ticamības moments varēja kaut kur pazust. Toties tas bija krietni vien izklaidējošāk par n-tajām Nīgana vizītēm, bez kurām neiztikām arī jaunākajās sērijās.

Turpinājums ar Jūdžinsu un Nīgana sievām izrādījās vēl amizantāks, nekā to varētu iztēloties. Jāatzīst, ka Jūdžinsa trikus ar sadzīves piederumiem varētu skatīties vēl un vēl. Kaut gan, no otras puses, ar šādu humora devu seriāls teju vai aizmirsa savu galveno domu. Var jau būt, ka sižets ar indi un Jūdžinsa (iespējams, arī Dvaita) negaidīto nodevību bija centieni par to atgādināt. Šajā gadījumā bija nedaudz par vēlu, kā rezultātā iznāca ļoti lēna un nevienmērīga sērija.

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Turklāt tas nav nekas, salīdzinot ar 12. sēriju, kuru droši varētu nosaukt par sezonas zemāko punktu. Tieši tā, jo kaut arī Rika un Mišonas kopīgā mantu meklēšana sākās jauki un mierīgi, tā beigās izrādījās kārtējā saliedēšanās sērija. Šķiet, ka producenti pat nebija pacentušies vecajai formulai piešķirt ko jaunu. Novirze no galvenā stāsta? Ir. Divu galveno personāžu attiecību risināšana, ko izjauc bars zombiju? Ir. Vai viens no tēliem iet bojā, bet drīz vien izrādās sveiks un vesels? Jā, un tieši šis brīdis acīs krita visvairāk, jo kāda velna pēc lai mēs noticētu Rika nāvei, kura pat nav saistīta ar galveno stāstu?

Par laimi, jau nākamajā sērijā seriāls pārgāja no sezonas zemākā punkta līdz augstākajam. Karaļvalsts sadursme ar Glābējiem jau bija redzama pa gabalu, tomēr tās samudžinātais izpildījums un negaidītais iznākums radīja ļoti spēcīgas sajūtas un milzīgu potenciālu turpmākajām varoņu gaitām. Jāsaka gan, ka arī pārmaiņas Kerolas un Morgana uzskatos būtu gribējies sagaidīt nedaudz ātrāk, tādēļ šī nav gluži viena no visu laiku labākajām sērijām. Lai nu kā, bet viena no lietām, ko sagaidīt no astotās sezonas, būs Morgans, viņa tālākais ceļš un, visticamāk, arī ceļa beigas.

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Tālāk atrisinājās viens no pēdējā laika intriģējošākajiem seriāla sižeta pavērsieniem – Rositas un Sašas pašnāvnieciskais duets ceļā uz Nīgana iznīcību. Diemžēl šeit problēmu bija vairāk, nekā vajag. Pirmkārt, notikumu gaita izrādījās ļoti paredzama, kaut arī to mainīt varēja pavisam elementāras pārmaiņas. Abu meiteņu attiecību nostiprināšana un personīgā izaugsme, protams, ir laba lieta, tomēr kaut nedaudz vairāk spriedzes un cīņu ainu to visu padarītu efektīvāku. Kā nekā – tā arī netika parādīts, cik lielu un vai vispār kādu kaitējumu nodarīja Sašas iebrukums Svētnīcā. Nākamajā brīdī viņa jau attapās turpat, kur iepriekš viesojās Derils un Jūdžinss.

Turpretī gatavošanās finālam jau ritēja nedaudz raitāk. Tā kā visas ainas ar Sašu un Gregoriju bija veidotas finālam, atlika tikai Piekrastes dāmas, kuras devās apciemot Riks ar savu grupu. Pat ja tas nebija tā domāts, analoģija ar Glābējiem bija diezgan acīmredzama, ņemot vērā gandrīz brutālo aplenkumu, pēc kura sekoja visu ieroču konfiskācija. Laiks rādīs, vai Rikam augstāku mērķu labā nāksies krist vēl zemāk, bet viens ir skaidrs – nākamajā sezonā Piekrasti redzēsim vēl vienu pēdējo reizi. Tikai šoreiz tā būs kara izpostīta un pārpildīta ar miroņiem (pieminiet manus vārdus!).

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Runājot par sezonas finālu, tik labu noslēgumu nebijām redzējuši ļoti ilgi. Kaut gan – varbūt bija pagājis jau tik ilgs laiks, ka ir jau piemirsies, kādam vajadzētu būt finālam, lai to varētu saukt par izdevušos. Lielākoties sērijas labākie momenti nostrādāja lieliski, jo īpaši Sašas uzupurēšanās, kas kārtējo reizi pierādīja, cik spēcīgus un oriģinālus nobeigumus seriāls spēj sniegt saviem personāžiem. No otras puses, pārējie sižeta pavērsieni, lai arī nostrādāja labi, bet tomēr bija ļoti paredzami. Piemēram, Miskastnieku (ak, tā mēs viņus tagad sauksim, ja?) nodevība bija skaidra nedēļu iepriekš, kad Nīgans atklāja informāciju par nodevēju. Turklāt Karaļvalsts un Hiltopas sabiedroto ierašanās pēdējā izmisuma brīdī stipri atgādināja “Gredzenu pavēlnieku”. Un, lai gan pats nobeigums nav tik aprauts, kā tas bija pirms gada, tas tik un tā ir problemātisks ar seriālam nepiestāvošo salkanumu.

Tāpat kā pirmā sezonas puse, arī otrā ir izrādījusies diezgan nevienmērīga, un ir ļoti viegli saprast, kādēļ tas tā ir. Šobrīd ir skaidrs, ka astotās sezonas laikā vairāk vai mazāk risināsies karš starp izdzīvotāju grupām, tādēļ šī sezona bija tikai nekas vairāk kā garš ievads svarīgam stāsta posmam. Protams, tas varēja būt krietni vien īsāks un sakārtotāks, bet, ja nākamā sezona tik tiešām būs tik jaudīga, kā seriāla izpildproducents Skots Gimpls to lepni apgalvo, līdzšinējās neveiksmes pat varētu izmest no galvas. Pretējā gadījumā šī arvien vairāk un vairāk kļūst par baudu, par kuru jājūtas vainīgam. 7/10

Visas iepriekšējās “The Walking Dead“ sezonas skaties “Lattelecom” piedāvātajā pakalpojumā “Shortcut Films“!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties seriālu un uzrakstīt par to vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!