TV

The Walking Dead s07e09: “Rock in the Road”

Nīgana ienākšana seriālā izrādījās ne līdz galam tik aizraujoša, kā tam vajadzēja būt. Klāt ir pienācis 7. sezonas turpinājums, kas seriālam sniedz lielisku iespēju uzlabot tā nesen pagrimušo reputāciju. Uzreiz jau varu droši teikt, ka seriāls beidzot sāk atgūt savu iepriekš zaudēto kvalitāti.

13.02.2017

“No visu laiku labākā zombijseriāla līdz pilnīgam emocionālam pagrimumam.” Šāda doma noteikti ir skanējusi ne viena vien “Staigājošo miroņu” fana galvā. Un tas ir ļoti pamatoti, jo Nīgana ienākšana seriālā izrādījās ne līdz galam tik aizraujoša, kā tam vajadzēja būt. Klāt ir pienācis 7. sezonas turpinājums, kas seriālam sniedz lielisku iespēju uzlabot tā nesen pagrimušo reputāciju. Uzreiz jau varu droši teikt, ka seriāls beidzot sāk atgūt savu iepriekš zaudēto kvalitāti.

Jāsāk ar to, ka iepriekš problēma nebija ar Nīgana tēlu, bet gan ar viņa un Glābēju paveiktajiem šausmu darbiem. Un to gluži vienkārši bija pārāk daudz. Domu “kad tas murgs vienreiz beigsies?” jau pamazām sāka nomainīt vēlme izbeigt seriāla skatīšanos pavisam. Jaunākā sērija no šīs problēmas spēj atbrīvoties, vienlaikus neaizmirstot par esošo totalitārisma stāvokli, kuros varoņi tika ierauti pret savu gribu. Savā veidā nelielu atslodzi rada Nīgana neesamība (vismaz vizuāli), kā arī Derila atgriešanās (nedaudz skarbākā veidolā). Tas, protams, ir tikai pavisam vienkāršs novērojums, bet par sliktu seriālam tas nenāk.

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Tagad, kad Riks beidzot ir nonācis pretošanās priekšgalā, stāsts var doties daudz aizraujošākā virzienā. Visticamāk, šādi tas turpināsies arī līdz sezonas beigām, un jau šobrīd ir jūtams, ka sabiedroto vākšana un plānošana tiks novilcināta tik daudz, cik tas būs vajadzīgs. Bet, ja tas nozīmē, ka mūs sagaida vēl citas spraigas ainas (līdzīgi kā dinamīta kluču zagšana), par izklaides trūkumu nevienam vairs nebūs jāsūdzas. Reizi pa reizei seriāla veidotājiem patīk pārsteigt skatītājus ar bagātīgo iztēli, kas tiek ieguldīta dažādajos zombiju galināšanas veidos. Šīs sērijas aina ar trosi bija viens no muļķīgākajiem, bet reizē stilīgākajiem brīžiem, kas automātiski izpelnās vietu top 10 seriāla labākajās ainās.

Skatoties no ne tik gaišās puses, nedaudz pārbāztā sērija sevī iekļāva pāris apakšstāstus, kuru nozīme kļūst redzama jau pa gabalu. Kaut vai tas pats Ecekiēla māceklis Bendžamins, kurš, ļoti ticams, ar laiku palīdzēs atgriezt atpakaļ to pašu veco Kerolu, kuru iepriekš tik ļoti bijām iemīļojuši. Un, ja paskatās uz kopskatu, šī tomēr bija ļoti tipiska un salīdzinoši mierīga “Staigājošo miroņu” sērija, neskatoties uz to, ka tā brīžiem sniedza vieglu spriedzi un intrigu.
Šajā gadījumā ierasto standartu atkārtojums seriālam nāca tikai par labu, jo tas, lai cik dīvaini neizklausītos, ir labs sākums īstajā virzienā. Tikai atgriežoties pie vecajām saknēm, “Staigājošie miroņi” var pamazām sākt no jauna un atgriezties pie svaigiem un izklaidējošiem stāstiem, līdzīgi kā tas bija agrāk. 8/10

“The Walking Dead” skatāms katru pirmdienu plkst. 22.00 kanālā FOX, kurš pieejams “Lattelecom Interaktīvās TV” un “Shortcut TV” abonentiem! Bet “Shortcut Films” skaties visas iepriekšējās “The Walking Dead” sezonas!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties seriālu un uzrakstīt par to vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!