TV

“The Walking Dead” S08E01: “Mercy”

Šoreiz ar zombiju ikgadējo atgriešanos viss ir nedaudz citādi. Pirmkārt, stāsts ir piedzīvojis jaunu pavērsienu - Riks ar sabiedrotajiem beidzot ir nolēmuši cīnīties pret Nīgana režīmu. Otrkārt, šī seriālam ir jau 100. sērija, kas, bez šaubām, ir īpašs notikums kā veidotājiem, tā arī faniem.

24.10.2017

Klāt rudens vidus (kaut gan drīzāk ziema), un “Staigājošie miroņi” jau atkal atgriežas ar jaunu sezonu, turpinot šo nebeidzamo zombiju izdzīvošanas sāgu. Bet šoreiz viss ir nedaudz citādi. Pirmkārt, stāsts ir piedzīvojis jaunu pavērsienu – Riks ar sabiedrotajiem beidzot ir nolēmuši cīnīties pret Nīgana režīmu. Otrkārt, šī seriālam ir jau 100. sērija, kas, bez šaubām, ir īpašs notikums kā veidotājiem, tā arī faniem.

Laicīgs brīdinājums – tālāk čum un mudž ar spoileriem! 

Atšķirībā no iepriekšējās sezonas sākuma šī sērija nedaudz mulsina. Pirmajās ainās redzam, kā Riks iesilda sabiedrotos gaidāmajai cīņai (un reizē arī skatītājus, kas arī bija galvenais mērķis). It kā jau viss vairāk vai mazāk būtu skaidrs, pat ja daudzie personāži tiek haotiski mētāti pa dažādām vietām, gatavojoties uzbrukumam dažādos veidos. Te pēkšņi Riks ir redzams divās atsevišķās priekšēnotās (foreshadowing) ainās, vienā no kurām palicis ar sirmu bārdu. Jāsāk jau domāt, ka seriāls atkal ir ķēries klāt ne īpaši vērtīgiem trikiem. Tomēr izrādās, ka viss ir daudz vienkāršāk, nekā sākumā šķiet.

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Bet vispirms par pašu galveno jeb uzbrukumu Glābēju mītnei. Lai arī uzbrukums pats par sevi nebija pārāk pārsteidzošs, nevar arī teikt, ka vērot to nebija patīkami. Jo īpaši jau Derilu, kurš pilnā ātrumā traucās ar motociklu, spridzinādams visu, kas pagadās pa ceļam. Te arī ir vērts atzīmēt, ka seriāls, iespējams, jau laicīgi gatavojas sūtīt Riku pensijā. Pāris dialogi liek domāt, ka pēcteču vidū varētu būt Karls un Megija. Protams, ja tas kādu vispār pārsteidz.

Tad nu jāatgriežas pie priekšēnotajām ainām, jo ko gan citu varētu nozīmēt sapņainā nākotne, kurā Riks laimīgi dzīvo kopā ar savu ģimeni, bet Aleksandrijas komūna ne tikai plaukst un zeļ, bet arī gatavojas svinībām? Kaut gan varbūt nemaz tik sapņainas šīs ainas nav, jo diezgan specifiskās detaļas ļoti aizdomīgi atgādina par komiksu, kurā vēlāk risinās ļoti līdzīgi notikumi. Tātad ļoti ticams, ka līdz šai nākotnei agri vai vēlu patiešām arī nonāksim.

Par otru ainu skaidrības pagaidām nav nekādas, un varbūt par to spriest būtu pāragri. Tomēr mēģināt var. Vienīgā daudzmaz skaidrā norāde ir bībeles citāts beigās, kas vedina domāt par apžēlošanos no Rika puses. Jautājums, protams, pret ko šī apžēlošanās ir vērsta. Nojauta, kā arī Rika acīmredzamā atriebības kāre (ložu šķērdēšana!) liek domāt par Nīganu. Tas, kā līdz šādai situācijai mūsu galvenais varonis vispār nonāks, šobrīd paliek galvenā mistērija.

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Tipiski, bet seriāls neiztika arī bez pāris uzkrītošiem klupieniem. Viens no tiem bija jaunais personāžs, kuram Karls uzskrēja virsū. Jautājums par šī varoņa turpmāko potenciālu, kā arī jautājums, vai jau tā nepārskatāmajā personāžu lokā ir nepieciešams kāds papildinājums, paliek atklāts. Otra lieta diemžēl ir vecais labais Gregorijs, kurš acīmredzot mūs turpinās tracināt vēl ilgi un dikti. Nodevība vēl būtu nieks salīdzinājumā ar Gebriēla visai muļķīgo rīcību. Izglābt nekam nevajadzīgu nodevēju, kamēr apkārt čum un mudž ar zombijiem un Glābējiem, bez šaubām, ir labākais, ko attiecīgajā situācijā iesākt (kārtējā vardes un skorpiona klišeja). Var jau būt, ka Nīgana un Gebriēla atrašanās noslēgtā telpā attaisnosies. Bet varbūt arī ne.

To, vai seriāls ir palicis labāks, vēl nevar droši apgalvot, bet skaidrs ir viens – jaunā situācija, kad spēles galds ir apgriezies otrādi, “Staigājošajiem miroņiem” nāk tikai par labu. Varam tikai gaidīt jaunus sižeta pavērsienus un cerēt, ka vismaz šoreiz nekas nesaies grīstē. Un protams – tad par nākamajiem simts! 8,5/10

“The Walking Dead” skatāms katru pirmdienu plkst. 22.00 kanālā “FOX”, kurš pieejams “Lattelecom Interaktīvās TV” un “Shortcut TV” abonentiem! Bet “Shortcut Films” skaties visas iepriekšējās “The Walking Dead” sezonas!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties seriālu un uzrakstīt par to vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!