TV

“Vinyl” (pilotsērija)

HBO jaunākais seriāls par septiņdesmito gadu mūzikas industriju beidzot ir klāt ar divu stundu (!) garu pilotsēriju, kura neliks vilties ne mūzikas cienītājiem, nedz arī Mārtina Skorsēzes faniem.

16.02.2016

HBO jaunākais seriāls par septiņdesmito gadu mūzikas industriju beidzot ir klāt ar divu stundu (!) garu pilotsēriju, kura neliks vilties ne mūzikas cienītājiem, nedz arī Mārtina Skorsēzes faniem. Kā zināms, šis nebūt nav pirmais Skorsēzes veikums televīzijā. Vēl nesen beidzās viņa piecas sezonas garais “Boardwalk Empire”, kurš tāpat kā “Vinyl” ir pa pusei biogrāfisks stāsts no ASV vēstures. No viena projekta uz otru pārlēcis ir arī aktieris Bobby Cannavale. Ja toreiz viņš tēloja gangsteri Rosetti, tad šajā seriālā viņš atveido iedomātas ierakstu kompānijas “American Century” īpašnieku Richie Finestra, kurš kopā ar skatītājiem cenšas iet cauri plašajai un haotiskajai mūzikas industrijai. Līdzās Skorsēzem seriālu palīdz veidot arī slavenais mūziķis Mick Jagger."Vinyl, Vinils"

Sex, drugs and rock ‘n’ roll – tas viss šeit ir atrodams un ne tikai. Mežonīgi rokkoncerti, slaveni mūziķi, ierakstu kompānija uz bankrota robežas, dažādi mūzikas industrijas īpatņi, gangsteri, nejauša slepkavība, māja, kas sabrūk koncerta laikā, kā arī pats stāsta varonis Ričijs, kurš visiem spēkiem cenšas no tā visa izrauties, kamēr industrija viņu nav aprijusi pavisam. Tas viss ļoti haotiskā Skorsēzes izpildījumā parāda to, cik sarežģīta un dažāda ir mūzikas industrija. Un, runājot par mūziku, tās šeit netrūka. No sākuma līdz pat beigām un gandrīz bez pātraukuma mūzika no dažādiem izpildītājiem, dažādos stilos un skanējumos skatītāju draudzīgi pavadīja cauri visai sērijai. Mūzika ļoti bieži tika arī “atdzīvināta”, parādot tās izpildītājus. Tas palīdzēja vairāk izprast Ričija muzikālo dzirdi, kā arī radīja iespaidu, ka šis ir savā ziņā unikāls seriāls, kura viens no uzdevumiem ir slavēt rokmūziku kā tādu.

Protams, arī aktieri bija lieliski. Jo īpaši seriāla centrā esošais Bobby Cannavale, kurš, labi gribēdams, nespēj izkļūt no industrijas, kura viņu velk arvien dziļāk un dziļāk alkoholismā un kokaīna atkarībā. Un kam tik viņš nav izgājis cauri! Viņa ierakstu kompānija draud bankrotēt, neviens mākslinieks nevēlas ar viņu strādāt, darbinieki nespēj atrast jaunus kientus, un viņam ir problēmas ar ģimeni. Bet tas vēl nav viss. Diezgan lieliskā ainā viņš netīšām nogalina promoteri Baku, kurš pirms tam darīja tādas ģeniālas muļķības, kā iešaut ar revolveri pierē uz mini-kino ekrāna redzamam Frankenšteinam. Vislabākā aina visā sērijā bija rokkoncerta laikā sabrūkošā māja. Varētu pat padomāt, ka no gruvešiem piecēlās pavisam jauns, atdzimis Ričijs, kura problēmas ir izgaisušas."Vinyl, Vinils"

No aktieriem izcēlās arī Ato Essandoh tēlotais mūziķis Lester Grimes, ar kuru mūzikas industrija izrīkojās īpaši nežēlīgā veidā. Īpašs bija arī Juno Temple tēlojums. Viņas personāžs Džeimija, izmantojot savu šarmu un spēju saskatīt talantu, meklēja jaunus mūziķus savai ierakstu kompānijai. Pārējie personāži gan īpaši neizcēlās, un daži no tiem pat sāka kļūt lieki un kaitinoši, kā, piemēram, Skots Levits ar savu jau novecojušo “runāju nevietā” tēlu. Aina, kurā Devona iespļāva Ričija sejā viskiju, bija neaizmirstama, tomēr visādi citādi Devonas loma pagaidām šķiet par vāju tik lieliskai aktrisei kā Olivia Wilde.

“Vinyl” ir dziļš un patiess ceļojums septiņdesmito gadu mūzikas industrijā, kas pilna ar neveiksmēm, negodīgumu, smagu darbu, kā arī daudzām citām dzīves grūtībām. Šī sērija nav perfekts sākums seriālam, tomēr tā ir pilna ar lieliskiem momentiem un spēcīgu aktierspēli. Kopumā šis ir cieņas pilns veltījums rokmūzikai kā tādai, jo par spīti visām ciešanām, tā ļauj cilvēkiem izbēgt no viņu grūtībām, gluži kā stāsta galvenajam varonim Ričijam. 9/10