Ziņas

Divi bezmaksas kino seansi, arābu bungas un reps lingalas valodā!

28. novembrī plkst. 17.00 kinoteātrī “K.Suns” notiks divi dokumentālā kino seansi veltīti bēgļu tematikai – “Nice People” un “The Guerilla Son”. Abas filmas jau izrādītas vairākos prestižos kino festivālos. Seansu apmeklējums interesentiem ir bezmaksas.

24.11.2016

28. novembrī plkst. 17.00 kinoteātrī “K.Suns” notiks divi dokumentālā kino seansi veltīti bēgļu tematikai – “Nice People” un “The Guerilla Son”. Abas filmas jau izrādītas vairākos prestižos kino festivālos. Seansu apmeklējums interesentiem ir bezmaksas un to organizē ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā. Kino starplaikā būs integrācijas mentora Karla Bjoršmarka, kurš ieradies ekskluzīvā vizītē Rīgā, performance.

K. Bjoršmarks kopā ar viņa audzēkņiem no Sīrijas un Kongo demonstrēs arābu bungu spēli un repu zviedru, franču un lingalas valodā. Viņš apmeklētājiem piedāvās arī nelielu retrospekciju par savu pēdējo trīs gadu darbu filmu un fotogrāfiju formātā. Karls Latvijā nodzīvojis 20 gadus un tekoši runā latviešu valodā. Pirms dažiem gadiem viņš pārcēlās uz Zviedriju, lai strādātu kā integrācijas mentors Kungsgordas ģimnāzijā Norčēpingā. Viņš savulaik darbojās Liepājā Karostas apkārtnē ar jauniešiem no nabadzīgām ģimenēm un veidoja tur kultūras centru.

“Nice People” ir stāsts par jaunu cilvēku grupu no Somālijas, kas, bēgot no kara, ir nonākuši Zviedrijā. Ar vietējā uzņēmēja palīdzību viņi izveido pasaulē pirmo somāliešu bendija komandu, kas viņus aizved aizraujošā ceļojumā līdz Sibīrijai. Filmas stāsts ir par rasismu, bailēm no svešā un drosmi pamēģināt darīt kaut ko tādu, ko neviens cits vēl nav darījis.

“The Guerilla Son” savukārt stāsta par kurdu Zanjaru Adami, kurš Zviedrijā ieradies piecu gadu vecumā. 23 gadus vēlāk viņš grib noskaidrot, kāpēc vecāki nosūtījuši viņu uz svešu zemi vienu pašu. Tikmēr Zanjara tēvs Tahers cenšas aizmirst savas dzīves agrākos notikumus – partizāna gaitas, spīdzināšanas un brāļa slepkavību. Tahera dēls tomēr pieprasa atbildes un viņi abi kopā atgriežas Irākā kurdu reģionā. Filmas varoņi piedzīvo lielāko pārbaudījumu tēva un dēla attiecībās.

 Filmas būs zviedru valodā ar subtitriem angļu valodā. Tāpat pasākumā zviedru fotogrāfs Bjorns Dālgrens piedāvās interaktīvu foto izstādi. Reģistrēties pasākumam nav nepieciešams. Kinoteātri K.Suns ieteicams ierasties 15 minūtes pirms seansa, kas sākas plkst.17:00. Visiem apmeklētājiem dāvanā būs popkorns un dzēriens.