Ziņas

Arī ģēnijam vajadzīgs redaktors!

Šovasar ir iespēja noskatīties filmu “Ģēnijs” par talantīgo, visā pasaulē pazīstamo grāmatu redaktoru Maksvelu Pērkinsu (Kolins Fērts), rakstnieku E. Hemingveja un F. S. Ficdžeralda talantu atklājēju un otra filmas galvenā varoņa Tomasa Vulfa (Džūda Lovs) pirmo divu romānu izdevēju.

06.07.2016

Vai kādreiz esat apjautuši, ka jums līdz kaklam spriedzes filmas ar lērumu speciālo efektu? Trokšņains skaņu celiņš, raibs kadru karuselis, nevienas dziļākas domas, ne miņas no poētiskuma, dzīves filozofijas. Dažkārt skatītāji kinoteātru repertuāros meklē kādu filmu, kas rosinātu pārdomas, vēstītu ko jaunu, audzinātu un bagātinātu. Šovasar ir iespēja noskatīties tieši šādu filmu – “Ģēnijs” – par talantīgo, visā pasaulē pazīstamo grāmatu redaktoru Maksvelu Pērkinsu (Kolins Fērts), rakstnieku E. Hemingveja un F. S. Ficdžeralda talantu atklājēju un otra filmas galvenā varoņa Tomasa Vulfa (Džūda Lovs) pirmo divu romānu izdevēju.

Kolins Fērts un Džūda Lovs atklāj varoņu drāmu – radošai personībai ir grūti lolot talantu, nekaitējot personiskajai dzīvei. Rakstnieka mīļākā un mecenāte Alīna Bernstaina (Nikola Kidmena) nevēlas ar to samierināties, viņas mīlestība pret Tomasu ir kaislīga un privātīpašnieciska. Pērkinss un Vulfs ne tikai pilnveido grāmatu, nezinādami ne rīta, ne vakara, bet arī izjūt savu dīvaino attiecību spriedzi un intelektuālu baudu saskarsmē viens ar otru. Kā tēvs un dēls, kā meistars un māceklis viņi vārdu pa vārdam tuvojas daiļdarba būtībai, tam, ko lasītāji gaida. “Kā tu pirmoreiz iemīlējies? Ko tu izjuti?”

Nicole Kidman, Genius

Kā Mikelandželo kala marmorā ideālā Dāvida tēlu, tā Maksam no vairākiem tūkstošiem lappušu jāsvītro veselas nodaļas un kopā ar Tomasu jāzvejo domu pērles. Kaut gan Tomasam katrs vārds šķiet nozīmīgs. Kāda gan Amerika būtu bez tās dižajiem rakstniekiem? Kādi būtu rakstnieki bez saviem redaktoriem?

Lieliskais režisora Maikla Grendidža veikums biogrāfiskā drāma “Ģēnijs” par 20. gadsimta pirmās puses izcilām personībām jau drīzumā Latvijas kinoteātros!

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja piedāvātajiem materiāliem.