Ziņas

“Baby Driver” tapšana: no idejas līdz realizācijai

Gaidot Edgara Raita jaunāko projektu "Baby Driver" (mūsu pirmizrāde jau trešdien), piedāvājam jums iepazīties ar faktiem par filmas tapšanu - no brīža, kad dzima tās centrālā ideja, līdz pat kastinga peripetijām, kuras noteikti izdaiļo šo par mūsdienu kulta klasiku jau kļuvušo spriedzes filmu.

26.06.2017

Gaidot Edgara Raita jaunāko projektu “Baby Driver” (mūsu pirmizrāde jau trešdien), piedāvājam jums iepazīties ar apkopotiem faktiem par filmas tapšanu – no brīža, kad dzima tās centrālā ideja, līdz pat kastinga peripetijām, kuras noteikti izdaiļo šo par mūsdienu kulta klasiku jau kļuvušo spriedzes filmu.

“Baby Driver” ideju režisors Edgars Raits izdomāja vēl tālajā 1995. gadā, kad, klausīdamies “The Jon Spencer Blues Explosion” izpildīto dziesmu “Bellbottoms”, viņš spilgti iztēlojās to kā brīnišķīgu fonu spraigai auto pakaļdzīšanās ainai, bet pirmo reizi to jau izmantoja paša režisētajā grupas “Mint Royale” mūzikas videoklipā dziesmai “Blue Song” (vienā no lomām tur redzams viņa pastāvīgais aktieris Niks Frosts). Pilnmetrāžas filmas scenārijs tika pabeigts 2011. gadā, bet nu filma beidzot nonākusi pie mums – pēc paša vārdiem, Raits esot neizsakāmi priecīgs, ka filmas producenti, kuri piekrita to veidot pirms vairāk nekā 10 gadiem, viņu nav iesūdzējuši tiesā!

Baby Driver

Sākotnēji filmas darbība norisinājās Losandželosā, tāpat kā “Heat”​ un citās šī žanra filmās, par kurām fano Raits. Tomēr ekonomika dara savu, un filmēšanu pārcēla uz saules, džeza un hiphopa galvaspilsētu Atlantu, kā rezultātā režisors nolīga veselu komandu, kas izdomāja un realizēja filmā knifus, kas raksturīgas tieši šai pilsētai – un filmai darbības vietas maiņa nāca tikai par labu. Tā kā šī ir ne tikai pirmā Edgara Raita filma, kura pilnībā uzņemta ASV, bet arī pirmā Edgara Raita filma ar TIK LIELU pārgalvīgu kaskadieru triku un pakaļdzīšanās apjomu, režisors gribēja pats būt klāt visu ainu uzņemšanā – arī ja tas nozīmēja būt piesprādzētam pie kaskadieru auto, kurā atradās galveno lomu atveidotāji. Rezultātā mēs ieguvām saulē apdegušu režisoru un vienas no labākajām pēdējo gadu pakaļdzīšanās ainām kino.

Baby Driver

Filma burtiski plīst pušu no meistarīgiem, intensīviem aktierdarbiem, jo uz ekrāna notiek īstas titānu cīņas – “oskarotie” Kevins Speisijs un Džeimijs Fokss, talantīgie Džons Hemms un Džons Berntāls, jaunpienācēji Ansels Elgorts un Lilija Džeimsa. Par meistarību liecina fakts, ka aktieri bieži vien palika skatīties viens otra ainas pat ārpus sava darbalaika, bet ikreiz, kad uz ekrāna satikās Speisijs un Fokss, Raits čukstus noteica apkārtējiem: “Šī ir divu “Oskaru” aina!”

Baby Driver

Tāpat kā citos projektos, arī šīs filmas sākotnējais aktieru sastāvs atšķīrās no tā, ko redzēsim uz ekrāniem, – galvenajai lomai tika izskatītas Hloja Greisa Moreca (nolēma atpūsties no kino) un Emma Stouna (izvēlējās “La La Land”), bet Kevina Speisija loma sākotnēji tika sarakstīta Maiklam Duglasam. Vienīgais aktieris, kurš filmā ir saglabājies no pašiem idejas pirmsākumiem, ir Hemms​ – loma tika sarakstīta tieši viņam (kāds te ir “Mad Men​” fans…)! Ieraugot Džonu uzņemšanas laukumā, pats Džeimijs Fokss​ esot sajūsmā iesaucies: “He’s too handsome!” Dāmas un kungi, nevaram nepiekrist!

Kad Edgaram Raitam bija nepieciešams, lai Ansels Elgorts ir mazliet skarbāks nekā parasti, viņš izkliedza paroli “Man Driver”. Abi iepriekš bija vienojušies, ka šis būs viņu kods šādām situācijām un ka Ansels lomai iedvesmosies no Malkolma Makdauela tēlojuma Stenlija Kubrika filmā “Mehāniskais apelsīns”.

Baby Driver

Atrisināsim arī filmas nosaukuma mistēriju un to, kas tas tāds par “Mazuli braucēju” (filmas nosaukums ir skanīgs oriģinālvalodā, bet ar lielām grūtībām lokalizējams citās valodās). “Baby Driver”​ nosaukums un arī pati filma ir iedvesmojusies no “Simon & Garfunkel​” 1970. gada dziesmas “Baby Driver” – to dzirdēsiet arī filmas beigu titros.

“Baby Driver” īpašā Kinoblogeru, “Acme Film Latvija” un “Cēsu alus” rīkotajā pirmizrādē jau trešdien 28. jūnijā k/t “Kino Citadele”.

Biļetes vēl pieejamas: ej.uz/babydriver