Ziņas

Brīnumu brīnumi – brīdis Brīnumsievietei! – 2. daļa

Ja Betmens un Supermens ir plosījušies pa lielo ekrānu gandrīz vai neskaitāmas reizes, nu beidzot ir pienākusi kārta arī Brīnumsievietes solo debijai kino. Šāds ievērības cienīgs fakts ir arī kārtīgi jānosvin, tāpēc par godu “Wonder Woman” filmas iznākšanai jūnija sākumā ielūkosimies Brīnumsievietes pagātnē un viņas garajā ceļā uz kino ekrāniem.

31.05.2017

Ja Betmens un Supermens ir plosījušies pa lielo ekrānu gandrīz vai neskaitāmas reizes, nu beidzot ir pienākusi kārta arī Brīnumsievietes solo debijai kino. Šāds ievērības cienīgs fakts ir arī kārtīgi jānosvin, tāpēc par godu “Wonder Woman” filmas iznākšanai jūnija sākumā ielūkosimies Brīnumsievietes pagātnē un viņas garajā ceļā uz kino ekrāniem. Raksta sākums – šeit, bet šoreiz palūkosimies tieši uz Brīnumsievietes līdzšinējām ekrāna versijām.

To, ka komiksi un supervaroņi ir lielisks izejas materiāls piedzīvojumiem uz lielākiem un mazākiem ekrāniem, Holivuda un ne tikai saprata jau sen. Abi Brīnumsievietes kolēģi Supermens un Betmens pa dažādu izmēru ekrāniem ir dzīvojušies vairākkārt – gan savos seriālos, gan vairākās filmās. Taču Brīnumsieviete, lai gan ne pilnīgi bez pārstāvniecības filmās un televīzijā, šajā ziņā ir tikusi visnotaļ apdalīta.

Wonder Woman, Brīnumsieviete

Pēc diviem pirmajiem un neveiksmīgajiem mēģinājumiem iedzīvināt šo varoni uz televīzijas ekrāniem (plānotā 1967. gada TV seriālā “Who’s Afraid of Diana Prince?”, no kura nekas nesanāca, kā arī 1974. gada TV filmā “Wonder Woman”) Brīnumsieviete savu ikoniskāko un daudzu iemīļotāko versiju atrada Lindas Kārteres personā, kura šo varoni iemiesoja TV seriālā, kurš piedzīvoja trīs sezonas, priecējot fanus 59 sēriju garumā. Trešajā sezonā seriāla reitingi sāka kristies, un tas diemžēl tika atcelts. Kopš tā laika Brīnumsievietei uz ekrāniem viegli nav gājis – šāda situācija saglabājās līdz pašām mūsdienām. Tas gan nenozīmē, ka nav bijuši mēģinājumi Brīnumsievietes piedzīvojumus atainot kino vai vēlreiz seriāla formātā.

1990. gadu vidū pie Diānas kino versijas grasījās ķerties neviens cits kā Ivans Raitmens (oriģinālo “Ghostbusters” un “Ghostbusters II” režisors), bet no viņa versijas nekas neizdevās. Savu roku Brīnumsievietes filmas veidošanā izmēģināja arī Džoss Vīdons (“The Avengers”, seriāla “Buffy” autors), taču arī viņam nesekmējās. (Vīdonam gan nav daudz ko skumt, jo viņam ir sniegta iespēja uz lielā ekrāna solo filmā iedzīvināt kādu citu DC varoni – Sikspārņmeiteni jeb “Batgirl”.)

Wonder Woman, Brīnumsieviete

Brīnumsievietei bija paredzēts plosīties pa ekrāniem arī nu jau gluži leģendārajā Džordža Millera (“Mad Max” franšīze) plānotajā “Justice League” filmā. 2007. gadā Millers jau teju teju bija gatavs sākt filmēt – viss bija sagatavots, un aktieri bija atrasti. DC svēto trīsvienību šeit būtu atveidojuši D.Dž. Kotrona (Supermens), Ārmijs Hammers (Betmens) un Megana Geila (Brīnumsieviete), bet visiem par milzu nožēlu Millera projekts pajuka finansiālu iemeslu un Amerikas Rakstnieku ģildes streika dēļ.

2011. gadā bija arī mēģinājums Brīnumsievieti vēlreiz iedzīvināt uz mazajiem ekrāniem. Taču šie centieni beidzās, tā īsti pat nesākušies. Galvenā loma seriālā tika uzticēta Adrianai Palikijai, bet galvenās ļaundares lomā būtu iejutusies Elizabete Hērlija. Seriālam tika uzfilmēta tā saucamā pilotsērija (jeb pirmā, paraugdemonstrējuma sērija), bet viss veikums krita baisā nežēlastībā, kad sērija tika nopludināta internetā. Tie, kas veikumu noskatījās, nolīdzināja to gar zemi, kritizējot gan galvenās varones kostīmu, gan viņas rīcības un raksturojumu, un galu galā par seriālu tā arī tika aizmirsts.

Turpinājums stāstam, kur tuvāk palūkojamies uz visa stāsta galveno vaininieci – jauno filmu – šeit!

“Brīnumsieviete” kinoteātros – jau no 2. jūnija!