Ziņas

Brīnumu brīnumi – brīdis Brīnumsievietei! – 3. daļa

Ja Betmens un Supermens ir plosījušies pa lielo ekrānu gandrīz vai neskaitāmas reizes, nu beidzot ir pienākusi kārta arī Brīnumsievietes solo debijai kino. Šāds ievērības cienīgs fakts ir arī kārtīgi jānosvin, tāpēc par godu “Wonder Woman” filmas iznākšanai jūnija sākumā ielūkosimies Brīnumsievietes pagātnē un viņas garajā ceļā uz kino ekrāniem.

01.06.2017

Ja Betmens un Supermens ir plosījušies pa lielo ekrānu gandrīz vai neskaitāmas reizes, nu beidzot ir pienākusi kārta arī Brīnumsievietes solo debijai kino. Šāds ievērības cienīgs fakts ir arī kārtīgi jānosvin, tāpēc par godu “Wonder Woman” filmas iznākšanai jūnija sākumā ielūkosimies Brīnumsievietes pagātnē un viņas garajā ceļā uz kino ekrāniem. Raksta pirmā daļa – šeit, otrā daļa – šeit.

Visbeidzot mēs nonākam pie tās Brīnumsievietes, ar kuru mums būs tas gods sastapties pirmajā šīs varones solo filmā uz lielā ekrāna. Kaut gan te vēl jāatrod vieta nelielai atkāpei – Brīnumsievietes debija uz kino ekrāniem patiesībā notika 2014. gada februārī, kad visa pasaule jestri kopā sāka skandināt dziesmiņu “Everything is Awesome!”, kas, protams, nāk no filmas “The Lego Movie”. Šajā negaidīti mīlīgajā filmiņā vieta atradās ne vienam vien DC supervaronim, tostarp arī Brīnumsievietei, kurai savu balsi bija aizlienējusi Kobija Smuldersa (kura, starp citu, atveido aģenti Mariju Hilu otra komiksu smagsvara “Marvel” kino pasaulē).

Wonder Woman, Brīnumsieviete
Bet tādu īsti kārtīgu lielā ekrāna debiju amazoņu princese Diāna visbeidzot piedzīvoja pagājušajā gadā ilgi gaidītajā (un galarezultātā – arī visnotaļ pretrunīgi vērtētajā) supervaroņu “rubakā” “Batman v Superman: Dawn of Justice” režisora Zeka Snaidera izpildījumā. Bet, lai ko arī skatītāji neteiktu par pašu filmu, par vienu gan visi lielākoties bija vienisprātis – izraēliešu aktrises Galas Gadotas Brīnumsievietes uznāciens filmā izdevās iespaidīgāks par iespaidīgāku (par to, protams, ļoti lielā mērā ir jāpateicas arī brīnišķīgajai un neaizmirstamajai varones muzikālajai tēmai).

DC un “Warner Bros.” filmu studija lieki gumiju stiept netaisījās, un tāpēc jau tūlīt pat mūs priecēs arī Brīnumsievietes piedzīvojumi pašai savā filmā. Zīmīgi, ka šajā ziņā DC ir izdevies ievērojami apsteigt savus konkurentus “Marvel” – ja DC vajadzēja tikai trīs filmas, lai nonāktu pie sievietes-supervarones solo piedzīvojumiem, “Marvel” studijai, kuras kino pasaulē ietilpst 15 jau iznākušas filmas, tā arī līdz šim nav sanācis atrast vietu stāstam, kura centrā būtu kāda sieviete supervarone (pirmā šāda “Marvel” filma tiek plānota tikai 2019. (!) gadā, kad uz ekrāniem tiek paredzēts iznākt filmai “Captain Marvel” ar Brī Larsoni galvenajā lomā).

Wonder Woman, Brīnumsieviete
Zīmīgi ir arī tas, ka filmas “Wonder Woman” vadības groži ir uzticēti režisorei sievietei – pēc tam, kad šķīrās producentu un sākotnēji izvēlētās režisores Mišelas Maklarenas ceļi, šie pienākumi tika uzticēti Patijai Dženkinsai (“Monster”). Turklāt jānorāda, ka šis ir viens no (diemžēl) ārkārtīgi retajiem gadījumiem, kad sievietei-režisorei ir sniegta iespēja veidot filmu, kuras budžets pārsniedz simts miljonu dolāru atzīmi. Cerības, kas ir liktas uz šo filmu, ir pamatīgas, un atliek tikai cerēt, ka visiem tās veidotājiem izdosies tās piepildīt. Un viss liecina, ka Dženkinsai & co. filma ir izdevusies – atsauksmes par “Wonder Woman” lielā ekrāna izdarībām ir vairāk nekā pozitīvas.

Lai kāds liktenis galu galā negaidītu šo filmu, ar Galas Gadotas Brīnumsievieti mūs gaida tikšanās arī nākotnē. Diānas solo iznāciens, kas pievērsies notikumiem Pirmā pasaules kara laikā, kad Brīnumsieviete pirmoreiz ierodas mūsu drūmajā pasaulē, būs tikai pirmā sastapšanās ar šo varoni šogad – novembrī mūs gaida arī DC supervaroņu komandas apvienošanās filmā “Justice League”, kur līdzās Betmenam, Supermenam un pārējiem svarīga loma, protams, atvēlēta arī iemīļotajai amazoņu karotāju princesei. Tas nozīmē tikai vienu – Brīnumsievietes veiktos brīnumdarbus mēs varēsim baudīt vēl ne vienu reizi vien.

“Brīnumsieviete” kinoteātros skatāma jau no 2. jūnija!