Ziņas

Dīvainais un neparastais ceļš līdz “Pacific Rim: Maelstrom”

Viena no Kinoblogeru pēdējo laiku iecienītākajām filmām ir "Pacific Rim". Jo interesantāks - un skumjāks - ir turpinājuma ceļš uz lielajiem ekrāniem - tas mūs sasniegs jau salīdzinoši drīz, bez del Toro, taču ar aktieri Džonu Bojegu galvenajā lomā. Tālāk rakstā apjukums, satraukums, skaidrojums un nedaudz cerības - ne obligāti šādā secībā.

07.06.2016

Viena no Kinoblogeru pēdējo laiku iecienītākajām filmām ir “Pacific Rim” – fakts (jo kā var nemīlēt filmu par milzīgiem kaujas robotiem… wait a minute!), tāpat kā tas, ka viens no Kinoblogeru visu laiku mīļākajiem režisoriem ir Giljermo del Toro (video). Jo interesantāks – un skumjāks – ir turpinājuma ceļš uz lielajiem ekrāniem – tas mūs sasniegs jau salīdzinoši drīz bez del Toro, taču ar aktieri Džonu Bojegu (John Boyega) galvenajā lomā. Tālāk rakstā apjukums, satraukums, skaidrojums un nedaudz cerības – ne obligāti šādā secībā:

Ja atceramies, tad, par spīti kvēlajai fanu aktivitātei, “Pacific Rim” bija filma, kura, neskatoties uz daudzsimtmiljonu peļņu, galarezultātā bija vairāk mīnusos nekā plusos – bet kopējais attīstības vektors tomēr rādīja uz augšu, un arī Ķīnā (kur milzu cilvēkveidīgie roboti ir cieņā) filmu uzņēma atplestām rokām, tāpēc studija Legendary, kurai pieder visas tiesības uz “Pacific Rim” (un kuru nesen nopirka ķīnieši), nolēma, ka turpinājumam – būt! Un tas nekas, ka sākumā jātiek galā ar “Warcraft”.

Pacific Rim

Diemžēl mazāk rožaini sanāca ar diviem galvenajiem pirmās filmas virzītājspēkiem – režisoru Giljermo del Toro (ļoti interesants Twitter) un scenārija autoru Trevisu Bīčamu (mazāk interesants Twitter). Kādā projekta neskaidrības brīdī del Toro izdarīja to, ko dara vislabāk un visbiežāk – aizbēga uz vienu no saviem 50 000 in development projektiem, bet par Trevisu “kkā vnk piemirsa”. Neskatoties uz to, ka šis cilvēks apsolīja mums Kaiju un Jaeger hibrīdu filmas turpinājumā! Del Toro vietu gan pavisam ātri ieņēma kāds visās nozīmēs negaidīts kandidāts – režisors/producents Stīvens DiNaits (Stephen DeKnight), kura pēdējais un vērienīgākais darbs bija Netflix seriāla “Daredevil” (mūsu apskats) pirmās sezonas kūrēšana. Giljermo sirsnīgi piekrita palikt izpildproducenta amatā, lai nu jau pieskatītu pašu Stīvenu – ne gluži tas turpinājums, uz ko mēs cerējām, bet paldies par to pašu.

Loģika un pieredze tomēr liek domāt, ka del Toro aiziešanas iemesli bija daudz prozaiskāki – visticamāk, ka Legendary, mēreni apdedzinoties ar pirmo daļu, otrajai būs atvēlējusi krietni mazāku budžetu (piemēri nav tālu jāmeklē – tas pats “G.I. Joe: Retaliation”, kas pie mazāka budžeta nopelnīja vairāk nekā pirmā daļa), un, lai cik del Toro nemīlētu šo pasauli, ar radošo piekāpšanos un kompromisiem viņš līdz šim nav izcēlies (atcerēsimies, ka šis ir cilvēks, kurš aizgāja no “Hobita”). Bet šis lēmums dod iespēju mēģināt un sevi pierādīt citiem – te arī DiNaita pēkšņais entuziasms.

John Boyega

Pietiks muldēt – par ko tad būs filma? Nav zināms, vai Trevisa Bīčama jau sarakstītais scenārijs tiks likts lietā (to šobrīd pārraksta “Prometeja” autors Džons Speits), bet jau vairākkārt izskanēja baumas, ka filmas notikumi norisināsies vairākus gadu desmitus pēc pirmās daļas. Zeme ir atkopusies no Kaiju uzbrukuma, plaukst un zeļ laime un saticība, un pēkšņi… pēkšņi mēs uzzinām, ka galveno lomu filmā atveidos aktieris Džons Bojega un viņš tēlos nevienu citu kā Idrisa Elbas atveidotā varoņa dēlu!

Ož pēc “Rokija” vai varbūt pat “Krīda”! Kancelējiet apokalipsi, “Pacific Rim: Maelstrom” tuvojas – filmu sola 2018. gadā, un mēs ar nepacietību sekosim projekta attīstībai!