Ziņas

Dokumentālās filmas “Baltajā naktī”: Uzdrīkstēšanās

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” (10. septembrī) ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” notiks dokumentālo filmu vakars “Uzdrīkstēšanās”, piedāvājot noskatīties godalgotas un pasaulē atzītas filmas par savdabīgiem māksliniekiem un nereti provokatīvām, nu jau leģendārām mākslas akcijām!

05.09.2016

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” (10. septembrī) ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” notiks dokumentālo filmu vakars “Uzdrīkstēšanās”, piedāvājot noskatīties godalgotas un pasaulē atzītas filmas par savdabīgiem māksliniekiem un nereti provokatīvām, nu jau leģendārām mākslas akcijām!

Kinoprojekts “Spektrs” filmu vakara ietvaros skatītājiem sarūpējis trīs filmu seansus:

17:00 – “Ai Weiwei: Never Sorry”
Kino Bize kino vakara ietvaros piedāvās noskatīties Alisones Kleimanes  filmu „Ai Veivei: Nekad nenožēlo”, kas stāsta par pazīstamo ķīniešu mākslinieku un sociālo aktīvistu Ai Veivei, kurš pēdējos gados  guvis plašu atzinību ar saviem mākslas projektiem, kas manifestē politisko kritiku un provocē.

19:00 – “Man on Wire”
Pirmo reizi kinoteātrī Latvijā būs iespēja noskatīties režisora Džeimsa Mārša dokumentālo filmu “Vīrs uz virves”, kas vēsta par franču izcelsmes akrobātu Filipu Petī un viņa 1974. gadā veikto pārdrošo akciju, slepus novelkot trosi starp Pasaules tirdzniecības centra torņiem Ņujorkā un pārvietojoties pa to.

21:00 – “Exit Through the Gift Shop”
Tāpat vakara gaitā varēs noskatīties slavenā grafiti mākslinieka Benksija veidoto filmu “Izeja caur dāvanu veikalu”, kas sniedz plašu un patiesu ieskatu mūsdienu ielu mākslas kultūrā,  kā arī Metjū Akera un Džefa Duprē filmu “Marina Abramoviča. Mākslinieka klātbūtnē”. Šī filma seko serbu izcelsmes mākslinieces ikdienas gaitām, gatavojoties savas izstādes atklāšanai Ņujorkas Modernās mākslas muzejā.

23:00 – “Marina Abramovich: The Artist is Present”
Šī pilnmetrāžas dokumentālā filma seko serbiešu mākslinieciei tās dzīves, iespējams, svarīgākajā posmā, kad tā gatavojas savas izstādes atklāšanai Ņujorkas slavenajā modernās mākslas muzejā MoMA (Museum of Modern Art). Kamēr pats izstādes fakts iedzītu stresā jebkuru mākslinieku, Marinai tas ir daudz, daudz vairāk – iespēja beidzot atbildēt uz jautājumu “Kas ir māksla”, un kas ir persona aiz tās…

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā. Kinoprojektu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību “I Did It”, kinoprojektu “Spektrs” un Kino Bize. Plašāku informāciju par Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” norisēm un programmu var atrast interneta lapā www.baltanakts.lv.

Dokumentālo filmu apmeklējums kino “Splendid Palace” tāpat kā visi citi Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” pasākumi pieejams BEZ MAKSAS!