Ziņas

Džeimsa Bonda filmu pasaule

"Bonds. Džeimss Bonds" - vārdi, kas uz kinoteātriem atved cilvēkus, kuri tur dodas tieši tik bieži, cik bieži iznāk jaunas filmas par šo britu superspiegu. Vārdi, kurus mēs kādu laiku neesam dzirdējuši, un nav arī skaidrs, kad dzirdēsim - baumas par jauno 007 filmu un franšīzes likteni ir sasniegušas kritisko masu, tāpēc jācep augšā raksts.

16.07.2017

“Bonds. Džeimss Bonds” – vārdi, kas uz kinoteātriem atved pat cilvēkus, kuri tur dodas tieši tik bieži, cik bieži iznāk jaunas filmas par šo britu superspiegu. Vārdi, kurus mēs kādu laiku neesam dzirdējuši, un nav arī skaidrs, kad dzirdēsim – baumas par jauno 007 filmu un franšīzes likteni ir sasniegušas kritisko masu, tāpēc jācep augšā raksts.

Satraucošas vēstis nāk no Brokoļu (“Broccoli”) klana puses: kamēr Barbara un co. gaida neizbēgamo jāvārdu no Daniela Krega (mēs taču visu saprotam, mākslinieks ir noguris un mēģina sarēķināt, cik tad īsti vajadzēs pensijai. Šons Konerijs čukst, ka daudz), viņu domas klīst citur – konkrēti pie “Star Wars”, “Marvel” un nesenās ziņas par “Dark Universe” vienoto kino pasauli. “Bet ja nu mums būtu filmas ne tikai par Džeimsu Bondu..?” pie pēcpusdienas tējas (ar pienu) noteica Barbara. Sienām ir ausis, un tālāk jau pa interneta nostūriem aiznesās tenku lavīna – politiskais trilleris par Fēliksa Leitera (Džefrijs Raits) dēkām, sitkoms par Q laboratorijas ikdienu, animācijas filma par Dr. Nē (ar minioniem) un feministu drāma par “M” (Džūdija Denča) jaunības dienām ir tikai dažas no idejām, kas nāk prātā, un neviena no tām nav laba. Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Bonda veidotāji flirtē ar spin-off ideju – atsevišķa filma tika plānota par “Die Another Day” redzēto aģenti Džinksu (Halle Berija), bet arī tur čiks vien iznāca. Ja jūs dzirdat nesaprotamu skaņu, viss kārtībā – tur kā modernais jauniešu gadžets grozāmgrābslis (fidget spinner) kapā griežas Jans Flemings.

James Bond, Džeimss Bonds

Šādas domas 007 autoriem nāk prātā no dīkstāves – nepaklausīgais Kregs no vienas puses, neskaidrība ar lielā ekrāna likteni no otras. Kopš “Casino Royale” 007 filmas uz lielā ekrāna demonstrēja studija “Sony”, bet ar “Spectre” līgums ir beidzies un šobrīd nav pagarināts. Vēl jo vairāk – izsolē uz tiesībām izplatīt tikai vienu, nākamo 007 filmu, piedalījās teju visa Holivuda, no “Sony” un “Warner Bros.” līdz pat ķīniešiem no “Legendary” un strauji augošo “Annapurna Pictures”, bet tās rezultāti (un vai tie ir vispār) tā arī nav skaidri. Gaidām.

Tikmēr, kā mēdza teikt 16bit faitingos, “A new challenger appears” – intervēts “Denkerkas” preses tūrē, režisors Kristofers Nolans, kuram jau sen piedēvē Bonda filmas režiju (viņš vismaz ir brits, un tie jau ir 50% uzvaras), publiski atzina, ka interese tiešām esot (“Es jau labprāt!”) un esot arī bijušas (!) sarunas ar 007 filmu autoriem. Vienkārši – šobrīd nav īstais brīdis, nav īstais laiks. Par pēdējo labi izstāstīs Daniels Kregs, bet pie sarunas par “Nolana Bondu” mēs vēl noteikti atgriezīsimies.

Iespējams, ka “James Bond will return” jau 2018. gadā, bet Kristofera Nolana jaunākā filma “Denkerka” īpašajā pirmizrādē jau trešdien, 19. jūlijā! Biļetes te: http://ej.uz/denkerka