Ziņas

Džeimss Kamerons draud ar jauniem “Terminatoriem”

Turpmākās divas nedēļas paies "Terminatora" zīmē! Kinoblogeri rāda divas labākās (vienīgas) daļas uz lielā ekrāna, un jums tur ir jābūt, bet tikmēr neguļ arī sērijas veidotājs Džeimss Kamerons, kurš... draud mums ar jaunu "Terminatora" triloģiju. No "Deadpool" režisora Tima Millera un, protams, ar Arnolda Švarcenegera dalību - kur tad bez Ārnija...

17.08.2017

Turpmākās divas nedēļas paies “Terminatora” zīmē! Kinoblogeri rāda divas labākās (vienīgas) daļas uz lielā ekrāna, un jums tur ir jābūt, bet tikmēr neguļ arī sērijas veidotājs Džeimss Kamerons, kurš… draud mums ar jaunu “Terminatora” triloģiju. No “Deadpool” režisora Tima Millera un, protams, ar Arnolda Švarcenegera dalību – kur tad bez Ārnija…

Stāsta centrā ir interesants fakts – līdzīgi kā šo rindu autors, kurš vienā (ne)jaukā rītā atskārta, ka iet jau trešais desmits, tā arī Džeimss Kamerons apskatījās iekšējā pulkstenī un tur ieraudzīja, ka, pēc ASV likumdošanas, tiesības uz “Terminatoru” un visu, kas ar to saistīts atgriezīsies pie Kamerona jau 2019. gadā. Kas nozīmē, ka nekādi švaļi vairs neizvaros Kamerona otro populārāko personāžu (neaizmirsīsim par “Avatāru”), to varēs darīt viņš pats!

The Terminator, Terminators

Tas, protams, būtu labākais variants (atcerēsimies Ridliju Skotu… vispār nē, labāk neatcerēsimies), taču Kamerons ir pārāk aizņemts ar “Avatāriem”, lai darītu ko citu. Viņa vietā režisora krēslā sēdīsies nebūt ne jaunais, bet ļoti pieredzējušais specefektu guru un tagad arī režisors Tims Millers (“Deadpool”). Un, par cik mūsdienās viena filma ir nekas, intervijā resursam “The Arnold Fans” Kamerons sola, ka “We’re talking pretty seriously now about doing some new Terminator films or possibly a trilogy”, un no cilvēka, kurš vienpersoniski (un brīvprātīgi) nolaidās Mariannas dziļvagā vienkārši tādēļ, ka tas ir interesanti, ši ir diezgan drošs solījums. Te svarīgi atcerēties divas lietas – pēdējās trīs (!) sērijas filmas bija domātas kā “jaunas triloģijas sākums”, un tas, ka tās par tādām nekļuva, nav nekāda nejaušība, tāpat kā tas, ka neviena no filmām nav ietekmējusi pirmo divu, Kamerona režisēto daļu, dižumu.

Kamerons jau arī sāk dalīties ar domām par to, kas varētu būt jaunajā(s) filmā(s). Jau šobrīd Kamerona un Deivida Elisona studijas Skydance algotie pasaules spožākie prāti mēģina izfunktierēt jaunu pieeju nākotnei, ceļošanai laikā un pārējām sērijas detaļām. Jaunās triloģijas uzstādījums esot “reinvention”. Bet brīvākos brīžos Kamerons (beidzot) aizdomājas par to, kādēļ gan visi 101. sērijas roboti izskatās pēc Arnolda Švarcenegera (līdzīgi kā sers Ridlijs aizdomājās par to kuģi no pirmā “Alien”… ai, aizmirstam). Iemeslu, kādēļ visi 101. sērijas modeļi izskatās pēc septiņkārtējā Mr. Olympia, mēs jau gandrīz uzzinājām šajā “Terminator 3: Rise of the Machines” izgrieztajā ainā, kura, protams, neskaitās – ne tādēļ, ka izgriezta, bet tādēļ, ka to neizdomāja Kamerons:

Runājot par to, ko izdomāja vai neizdomāja Kamerons, atcerēsimies visas trešās daļas, “Salvation” un īpaši “Genisys” slavas dziesmas no Džeimsa puses – tagad pasaules valdnieks godīgi atzīst, ka tie bijuši saldi, saldi meli, atbalstot vecā drauga Ārnija jaunās dēkas. Tiešā tekstā – Kameronam nepatīk neviens “Terminators”, kas nav viņa veidots, un tur mēs viņam, pa lielam, piekrītam!

Bet Ārnijs apgalvo, ka jaunās daļas filmēšana sāksies jau nākamā gada martā – jaunā triloģija (vai kas tur beigās būs) mūs gaida sākot ar 2019. gadu, uzreiz pēc “Pastarās dienas”.

“Terminators”. Sestdiena, 19. augusts, 18.30: http://ej.uz/terminator
“Terminators 2: 3D”. Piektdiena, 25. augusts, 18.30: http://ej.uz/t23d