Ziņas

Gaidot “Meiteni vilcienā”: interesantākie fakti par filmu

Nu jau vairākus gadus pēc kārtas rudens Holivudā ir stindzinošu, nervus kutinošu un arī ļoti sievišķīgu trilleru laiks - pāris gadus par pienesumu rūpējās Deivids Finčers ar savām filmām "Meitene ar pūķa tetovējumu" un "Pazudusī", bet šogad sagaidīsim vēl vienu noslēpumu un intrigu pilnu grāmatas ekranizāciju, "Meitene vilcienā"!

03.10.2016

Nu jau vairākus gadus pēc kārtas rudens Holivudā ir stindzinošu, nervus kutinošu un arī ļoti sievišķīgu trilleru laiks – pāris gadus par pienesumu rūpējās Deivids Finčers ar savām filmām “Meitene ar pūķa tetovējumu” un “Pazudusī”, bet šogad sagaidīsim vēl vienu noslēpumu un intrigu pilnu grāmatas ekranizāciju “Meitene vilcienā”. Filma Latvijas kinoteātros jau šonedēļ, bet ko mums vajadzētu zināt par gaidāmo filmu?

Filmas pamatā ir, maigi izsakoties, ļoti populāra grāmata – rakstnieces Polas Hokinsas dižpārdoklis debitēja “The New York Times Fiction Best Sellers” saraksta pirmajā pozīcijā un noturējās tur 15 (!) nedēļas. Kopumā grāmata “Meitene vilcienā” ir pārdota vairāk nekā trīs miljonos eksemplāru ASV vien, bet visā pasaulē – vairāk nekā 11 miljonos eksemplāru, tādējādi izraisot salīdzinājumu ar Džilianas Flinnas “Pazudušo”.

Meitene vilcienā, The Girl on the Train

Autores Polas Hokinsas personīgā favorīte Reičelas lomai bija trīskārtējā “Oscar” nominante Mišela Viljamsa, taču studija izvirzīja Emīlijas Blantas kandidatūru. Lai nedaudz attālinātu filmas un grāmatas notikumus, darbības vieta tika pārcelta uz ASV – oriģinālā Reičela katru rītu dodas ar vilcienu uz Londonu, bet filmā – uz Ņujorku. Daudz intensīvāka aktrišu rotācija notika ar Meganas lomu – uz to kandidēja Keita Mara un pat Margo Robija, bet galarezultātā lomu atveido Heilija Beneta.

Ne mazāk interesantas transformācijas notika ar vīriešu lomām – Skota lomai tika apstiprināts Džareds Leto, bet filmēšanas grafiku nobīdes rezultātā nevarēja to atveidot, un viņu aizvietoja Lūks Evanss. Toma loma sākotnēji bijusi paredzēta Krisam Evansam, bet arī viņš aizkavējās darbā pie citas filmas, un viņu aizvietoja Dženiferas Anistones dzīvesdraugs Džastins Terū.

Meitene vilcienā, The Girl on the Train

Mūziku filmai sarakstījis leģendārais komponists un Tima Bērtona ilggadējais sabiedrotais Denijs Elfmans, bet par attēlu parūpējās dāņu Šarlote Brūsa Kristensena – izsmalcināto drāmu “Medības” un “Tālu no trokšņainā pūļa” operatore. Filmas režisors ir Teits Teilors (“The Help”, “Get On Up”), kura filmu aktrises allaž nopelna nominācijas “Oscar” balvai, – tā notika ar Džesiku Česteinu, Violu Deivisu un Oktāviju Spenseru. Vai vēsture atkārtosies arī ar Emīliju Blantu?

“Meitene vilcienā” kinoteātros jau no 7. oktobra!

P.S. Bet te arī interesanta aktivitāte līdz ar filmas pirmizrādi Latvijā!