Ziņas

Giljermo un Merman

Grūtā kinolikteņa režisors Giljermo del Toro pazīstams ar divām (patiesībā daudz vairāk, bet šoreiz par šīm) lietām - ar savu neizsīkstošo un neremdināmo fantāziju, kura liek mums tik ļoti mīlēt un fanot par viņa radošajiem darbiem, un milzīgo, teju bezgalīgo plānoto projektu skaitu, ar kuru salīdzinājumā nobāl pat mūžīgais balamute Kventins Tarantino!

09.06.2016

Grūtā kinolikteņa režisors Giljermo del Toro pazīstams ar divām (patiesībā daudz vairāk, bet šoreiz par šīm) lietām – ar savu neizsīkstošo un neremdināmo fantāziju, kura liek mums tik ļoti mīlēt un fanot par viņa radošajiem darbiem, un milzīgo, teju bezgalīgo plānoto projektu skaitu, ar kuru salīdzinājumā nobāl pat mūžīgais balamute Kventins Tarantino!

Pēdējos gados grandiozu fiasko piedzīvoja vairāki Giljermo projekti: “The Hobbit” (pa galvu, pa kaklu realizēja kāds Pīters Dž.), “Pacific Rim 2” (to ar ievērojami mazāku budžetu īstenos “Daredevil” seriāla showrunner Stīvens Dinaits), “Justice League Dark” (diez vai kāds īstenos tuvākajā laikā, bet tiek plānota animācijas filma) un vēl aptuveni 100 500 dažādu ideju. Tam visam iztērēts laiks, bet Giljermo jau vienkārši vēlas netraucēti pastrādāt – tas beidzot būs iespējams ar mazbudžeta (lasīt – “Pan’s Labyrinth”, nevis Latvijas kino) projektu “The Shape of the Water”. Protams – mistiski romantiska drāma!

Tāpat kā daudzus viņa laikabiedrus-režisorus (Džonu Kārpenteru, Džeimsu Kameronu, Robertu Rodrigezu), arī Giljermo savulaik pozitīvi satrieca šausmu kino klasika “Creature from the Black Lagoon” (kuras rīmeiks top jau trešo gadu desmitu), un tieši no turienes aug kājas režisora jaunākajam projektam – Spānijas un Meksikas vēstures peripetijas šoreiz nomaina ASV un Aukstais karš! “The Shape of the Water” sižeta apraksts padara mūs burtiski mitrus no sajūsmas:

1963. gads. Kurlmēmā Elīza (Sallija Hokinsa) strādā par apkopēju slepenā valdības laboratorijā, kura nodarbojas ar cilvēka-amfībijas izveidi. Kad Elīza iemīlas neparastajā radījumā, kopā ar savu kaimiņu (Ričards Dženkinss) viņa nolemj to atbrīvot no ieslodzījuma, taču ārpasaule radījumam izrādās daudz bīstamāka, nekā viņa to spēja iedomāties…

Creature from the Black Lagoon

Kā dubultsitiens – galveno ļaundari (valdības aģentu) filmā atveidos ģeniālais aktieris Maikls Šenons, kurš bieži vien izrādās labākais, kas filmā ir bijis! Ne šoreiz, protams, bet jūs sapratāt… Citās lomās arī Oktāvija Spensere un Maikls Štulbergs, bet ar filmas uzņemšanu studijā Fox Searchligth režisora kungs nodarbojas jau kaut kad šobrīd.

Un vēl feinas ziņas – viens no visu laiku interesantākajiem Giljermo nerealizētajiem projektiem, “Killing on a Carnival Row”, tomēr ieraudzīs dienasgaismu, bet šoreiz kā TV seriāls. Kā mēs zinām pēc “The Strain” (kurš, starp citu, arī tika sākts kā TV seriāla pitch, tika noraidīts, pārtapa par grāmatām, tad komiksu un tad… tika nopirkts kā TV seriāls!), tad Giljermo producētie darbi ir kā Dž. Dž. Abramsa producētie darbi – dažkārt feini, dažkārt ne visai, bet nav īsti tas pats, kas režisētie. Giljermo “Pacific Rim” laiku sadarbības partnera Trevisa Bīčama sarakstītais scenārijs par slepkavību alternatīvā Viktorijas laiku steampunk pasaulē šoruden taps Amazon Studios paspārnē – laiks abonēt Prime!

P.S. Sveiciens Kinoblogeri.lv lasītājiem no Giljermo!