Ziņas

Hemsvorts, Vālbergs un Sandlers: Populārākās Netflix filmas

Pandēmijas laiks daudziem ir atklājis, bet vēl vairākiem nostiprinājis Netflix kā primāro karantīnas izklaides platformu, kurā vienmēr ir kaut kas jauns (lai gan joprojām ik pa brīdim no dažiem dzirdu "Netfliksā viss noskatīts, vairs nav ko redzēt", God bless their souls). Bet ko tad mēs īsti skatāmies platformā*, kura pielāgojas katra skatīšanās paradumiem?

20.07.2020

Pandēmijas laiks daudziem ir atklājis, bet vēl vairākiem nostiprinājis Netflix” kā primāro karantīnas izklaides platformu, kurā vienmēr ir kaut kas jauns (lai gan joprojām ik pa brīdim no dažiem dzirdu “Netfliksā viss noskatīts, vairs nav ko redzēt”, God bless their souls). Bet ko tad mēs īsti skatāmies platformā*, kura pielāgojas katra skatīšanās paradumiem?

Tā kā “Netflix” ir ciparu, nevis radošā kompānija (tā ir, bet par to citreiz), nesen tie tomēr izlaida subjektīvus, bet kaut kādus nebūt (diemžēl nepārbaudāmus) skatījumu rādītājus, kas dod mums ieskatu ~180 milj. “Netflix” vispasaules abonentu un, kaut kādā ziņā, arī Zemes iedzīvotāju kino gaumē – vismaz kas attiecas uz brīvā laika pavadīšanu mājās, TV ekrāna vai planšetes vai citas ierīces priekšā. Nesatraucieties, intelektuālo kino jūs tur (gandrīz) neatradīsiet, bet jūs jau arī esat šī topa veidotāji, tādēļ nešaubāmies, ka nosaukumi būs labi zināmi un noteikti arī redzēti:

1) “Extraction” (2020) – 99 milj. skatījumu
2) “Bird Box” (2018) – 89 milj. skatījumu
3) “Spenser Confidential” (2020) – 85 milj. skatījumu
4) “6 Underground” (2019) – 83 milj. skatījumu
5) “The Old Guard” (2020)  – 72 milj. skatījumu
6) “Murder Mystery” (2019) – 73 milj. skatījumu
7) “The Irishman” (2019) – 64 milj. skatījumu
8) “Triple Frontier” (2019) – 63 milj. skatījumu
9) “The Wrong Missy” (2020) – 59 milj. skatījumu
10) “The Platform” (2019) – 56 milj. skatījumu

Pagaidām nav datu par nesen iznākušo “Eirovīzijas” filmu, bet jau ir dati par jauno Šarlīzes Teronas grāvēju “The Old Guard”, un nav šaubu, ka tie apstrīdēs šī topa augšgalu, kurš mainās ne pa gadiem, bet pa mēnešiem.

Divas lietas, kas jāņem vērā pie šī “topa”:

– “Netflix” skatītāju un skatījumu uzskaites sistēma, kur, pēc jaunākajiem datiem, pietiek ar filmu pavadīt 2 minūtes, lai tiktu ieskaitīts “skatījums”. Bet realitātē tur (pēc 2 min) knapi titri beidzas, un tad skatītājs ierauga Ādama Sandlera ģīmi un izslēdz. Joks, bet tomēr piefiksējam starpību starp “noskatījos” un “ieslēdzu apskatīties”;

– “Netflix” mēs abonējam, un, kā pierādīja un turpina pierādīt pats “Netflix” un arī citi straumēšanas servisi, ir milzu starpība cilvēku uzvedībā un rīcībā starp to, uz ko mēs apzināti iesim uz kinoteātri (ceļš, laiks, plānošana, izmaksas), un to, kas vienkārši “ir” tajā tur ekrānā un kam ir tikai jānospiež “Play”. Citiem vārdiem sakot – te vēlreiz iezīmējas tas, ka cilvēki ārkārtīgi taupa savus septiņus eiro, bet pilnīgi nenovērtē savu dzīves laiku, kurš ir daudz dārgāks, jo liela daļa no topa filmām tradicionālajā izrādīšanas modelī (kinoteātri) iegūtu vien mazu daļu no saviem “Netflix” skatījumiem (vadoties pēc līdzīgu filmu snieguma).

Un kura bija pēdējā “Netflix” filma vai seriāls, ko jūs noskatījāties?

* šeit, protams, tikai par “Netflix” oriģinālsaturu, nevis licencētām filmām/seriāliem
** kadrs no filmas “Spenser Confidential”