Ziņas

Idriss Elba: no Lutera par “Zvaigžņu ceļa” ļaundari!

"Zvaigžņu ceļa" veidotāji manāmi ļoti mīl savus ļaundarus, tādēļ to motivācija bieži vien ir saprotama līdz līmenim, kad apzināmies - citā situācijā tieši šīs personības būtu savas filmas galvenie varoņi, cīnoties pret Federāciju un "Enterprise" apkalpi... Šoreiz harizmātisko ļaundari atveidos mūsu mīlulis Idriss Elba!

14.07.2016

Kā zināms, filma ir tieši tik vērtīga, cik nopietns ir tās centrālais konflikts, bet tas savukārt ir tiešā mērā atkarīgs no ļaundara, kuram pretī stājas galvenie varoņi, – cik jaudīgs ļaundaris, tik lielas likmes ir liktas! Ar “Zvaigžņu ceļa” jaunākā uzlējuma filmām šajā ziņā viss ir vislabākajā kārtībā, jo katrā filmā galveno ļaundari atveido fantastiski aktieri, bet pašu “ļaundaru” motivācija – loģiska un bieži vien sāpīgi saprotama. No Ērika Banas un Benedikta Kamberbača stafeti pārņem pats “melnādainais Džeimss Bonds” – skatītāju iecienītais britu aktieris ar afrikāņu saknēm Idrissa Akuna Elba jeb Idriss Elba!

“Zvaigžņu ceļa” veidotāji manāmi ļoti mīl savus ļaundarus, tādēļ to motivācija bieži vien ir saprotama līdz līmenim, kad apzināmies – citā situācijā tieši šīs personības būtu savas filmas galvenie varoņi, cīnoties pret Federāciju un “Enterprise” apkalpi… Kā vienmēr, visam pamatā ir atšķirīgie uzskati, pārliecības un bieži vien arī kāda sena, nepiedota sāpe. Tieši tā būs arī ar Idrisa Elbas atveidoto Krallu (Krall), kurš stāsies pretī Krisam Painam un co. filmā “Star Trek Beyond”:

Ar klaustrofobiju sirgstošajam aktierim katru dienu nācās pavadīt vairāk nekā trīs stundas make-up speciālistu krēslā – viņa atveidotais Kralls, par spīti fanu teorijām, nav “Zvaigžņu ceļa” sērijās jau manīto gornu rases pārstāvis, bet gan pilnīgi jauna, tieši šai filmai radītā rase (to apliecina arī filmas scenārija autors Saimons Pegs). Vienīgais satraukums – vai tik Idriss neies Oskara Aizeka pēdās un niansētas, smalkas performances vietā mēs nesaņemsim pazīstamu vārdu/uzvārdu uz filmas plakāta, kuru pašā filmā klās bieza grima kārta apvienojumā ar balss pārveidotāju?

Atbildi mēs uzzināsim jau pavisam drīz – “Zvaigžņu ceļš: Bezgalība” Latvijas kinoteātros jau no 22. jūlija!