Ziņas

Īlajs Rots un “Zaļā Pekle: Kanibālu gūstā”

Aizmirstiet rēgus, dēmonus un ļaunos garus. Mūsdienās tie raisa tikai smaidu. Īstas šausmas nav sastopamas viņsaulē, tās ir blakus mums, civilizācijas neskartu kultūru baisajās paražās. Filmā „Zaļā pekle: Kanibālu gūstā“ Īlajs Rots modernizē sava elka Rudžero Deodato filmas "Kanibālu holokausts" iesāktās idejas.

16.10.2015

Tikko varējām redzēt skandalozā režisora Īlaja Rota (“Hostelis”) svaigāko darbu “Tuk-Tuk”, kurā viņš pazemināja labu aktieri Kianu Rīvzu līdz Nikolasa Keidža līmenim, kā arī ar lielāko prieku iesaistīja pats savu sievu Lorenzu Izzo grupveida neķītrībās uz lielā (daudziem – mazā) ekrāna. Viss? Nekā nebija – šoruden Rots dod šausmu dubulttriecienu, jo pavisam drīz kinoteātros viņa iepriekšējā (!), līdz šim pasaulei neizrādītā filma “Zaļā Pekle: Kanibālu gūstā” (“Green Inferno”). O-la-lā!

Aizmirstiet rēgus, dēmonus un ļaunos garus. Mūsdienās tie raisa tikai smaidu. Īstas šausmas nav sastopamas viņsaulē, tās ir blakus mums, civilizācijas neskartu kultūru baisajās paražās. Filmā „Zaļā pekle: Kanibālu gūstā“ Īlajs Rots modernizē sava elka Rudžero Deodato filmas “Kanibālu holokausts” (“Cannibal Holokaust”) iesāktās idejas, piešķirot tām aktuālos 21. gadsimta apveidus:

Grupa studentu cenšas pasargāt no izmiršanas civilizācijas neskartu senu indiāņu cilti. Vislielākās briesmas indiāņiem ir nesaudzīgā tropu mežu izciršana. Aktīvisti no Ņujorkas dodas uz Amazonijas mežiem cerībā ietekmēt situāciju, taču viņiem nav ne jausmas, ar ko būs jāsaskaras džungļu biezoknī. Grupa aktīvistu pēc aviokatastrofas krīt mežoņu gūstā. Viņus pārņem īsta panika, kad viņi apjauš, kur nokļuvuši un kas viņiem draud. Cilts, kuru jaunekļi centušies pasargāt no izmiršanas, praktizē kanibālismu…

Īlaijs Rots diezgan ilgi meklēja tematu, kas varētu sacensties ar paša radītajiem šausmu šedevriem. Leģendārās filmas „Kanibālu holokausts“ iedvesmots, viņš radījis šausmu pilnu stāstu par mūsdienu cilvēka sadursmi ar cilvēkēdājiem,  kam kanibālisms ir ikdienišķa parādība. Šausmu filmā „Zaļā pekle: Kanibālu gūstā“ noslēpumainie iezemieši dzīvo pavisam citā pasaulē un sēj neviltotas šausmas. Viņus ļoti reālistiski tēlo Amazonijas mežu indiāņi. Filmas varoņi izjūt briesmīgas un neatvairāmas šausmas, to pašu izjūt dzīvs upuris, ko plēsoņa rauj gabalos. Režisors Īlaijs Rots radījis filmu, kas tuvinās mūs cilvēka pirmatnējām bailēm tik ļoti, kā neviena cita.

Filma Latvijas kinoteātros no piektdienas, 6. novembra!