Ziņas

10 interesanti fakti par “Inception” filmas 10 gadu jubilejā

Gaidot režisora jauno darbu “Tenet”, “Kino Kults”, “Acme Film Latvija” un “k/t Kino Citadele” piedāvā Kristofera Nolana kulta filmas “Pirmsākums” (“Inception”) īpašos 10 gadu jubilejas seansus! Par godu filmas “Pirmsākums” 10 gadu jubilejai esam atlasījuši 10 interesantus faktus par tās tapšanu (uzmanību, SPOILERI)! Bet "Inception" seansi līdz 25. augustam jūs gaida k/t "Kino Citadele".

19.08.2020

Gaidot režisora jauno darbu “Tenet”, “Kino Kults”, “Acme Film Latvija” un “k/t Kino Citadele” piedāvā Kristofera Nolana kulta filmas “Pirmsākums” (“Inception”) īpašos 10 gadu jubilejas seansus!

Gaidīsim jūs k/t “Kino Citadele” no 12. līdz 25. augustam, filma tiks demonstrēta ekskluzīvi ISENSE auditorijā. Kopā ar katru “Pirmsākuma” seansu skatītājiem būs iespēja redzēt arī unikālu ieskatu režisora nākamajā un ļoti gaidītajā darbā “Tenet”kinoteātros no 26. augusta!

Par godu filmas “Pirmsākums” 10 gadu jubilejai esam atlasījuši 10 faktus par tās tapšanu (uzmanību, SPOILERI)!

Inception, Pirmsākums

1) Režisors un scenārija autors Kristofers Nolans filmu sākotnēji piedāvāja studijai “Warner Bros.” vēl tālajā 2002. gadā, tieši pēc viņa trešās filmas “Insomnia” pabeigšanas. Studijai ideja likās interesanta jau tobrīd, taču Nolans vēl nebija uzrakstījis scenāriju. Saņēmis “zaļo gaismu” ķerties pie darba, viņš domāja, ka scenāriju uzrakstīs pāris mēnešu laikā, taču beigu beigās darbs ilga teju astoņus gadus, turklāt to laikā Nolans paspēja izveidot trīs citas filmas. 

2) Nolans intervijās par filmu apgalvo, ka balstījis tās tēlus uz amatiem, kādi ir iesaistīti filmēšanas procesā: Kobs (Leonardo Dikaprio) ir režisors, Artūrs ir producents, Ariadne ir dekoratore, Īmss ir aktieris, Saito ir filmu studija, un Fišers ir skatītājs. “Scenāristam ir jāraksta par to, ko viņš vislabāk pārzina, un vislabāk es pārzinu filmas uzņemšanas procesu!” smejas Nolans.

Inception, Pirmsākums

3) Viens no filmas acīmredzamajiem noslēpumiem — ja paņemam visu galveno personāžu vārdu pirmos burtus (oriģinālā: Dom, Robert, Eames, Arthur, Mal un Saito) un pievienojam otrā plāna personāžu vārdu pirmos burtus (originālā: Peter, Ariadne, Yusuf), iegūstam vārdu savienojumu “DREAMS PAY” jeb filmas varoņu nodarbošanos!

4) Filmas laikā skatītāji ne tikai var paviesoties Nolana sapņu labirintos, bet var paspēt arī apceļot teju visu pasauli — filmas darbība norisinās veselās piecās pasaules daļās! Galvenie varoņi paspēj apbraukāt ASV (Ziemeļamerika), Parīzi (Francija, Eiropa), Mombasu (Kenija, Āfrika), Japānu (Āzija) un pat Austrāliju. 

Inception, Pirmsākums

5) Nolana filmās ir gatavi filmēties visizmeklētākie aktieri — arī “Pirmsākuma” komanda var lepoties ar pieciem “Oskara” balvas nominantiem (Toms Berendžers, Toms Hārdijs, Pīts Postlevaits, Kens Vatanabe, Elena Peidža) un veseliem trim “oskarotiem” aktieriem (Leonardo Dikaprio, sers Maikls Keins un Mariona Kotijāra). 

6) Filmas gaitā vairākkārt dzirdamā Edītes Piafas slavenā dziesma “Non, je ne regrette rien” tiek izmantota ne tikai kā muzikālais pavadījums, bet spēlē arī svarīgu lomu pašā filmas sižetā. Interesantas sakritības rezultātā vienu no lomām “Pirmsākumā” atveido Mariona Kotijāra, kura par Piafas atveidošanu 2007. gada filmā “La Vie En Rose” saņēma “Oskara” balvu kā labākā aktrise. Kristofers Nolans, saprotot šo nejaušo saistību, esot pat gribējis filmā izmantot citu dziesmu, taču “Pirmsākuma” mūzikas komponists Hans Cimmers režisoru tomēr pārliecināja palikt pie Piafas kompozīcijas.

Inception, Pirmsākums

7) Nolans savās filmās ir iecienījis izmantot praktiskus efektus, uz datorefektiem paļaujoties vien tad, kad citādi nav iespējams. Tādas “Pirmsākuma” ainas kā rotējošais gaitenis, nebeidzamās kāpnes, lavīna kalnos un pat bezsvara stāvoklis tika panāktas, liekot lietā praktiskas metodes filmēšanas laukumā. 

8) Liels Džeimsa Bonda fans, Kristofers Nolans (kurš publiski izteicies, ka “Pirmsākums” ir viņa spiegu trilleris un oda aģentam 007) balstīja trešo, sniegotās kalnu bāzes sapņa līmeni uz savas mīļākās Džeimsa Bonda filmas “On Her Majesty’s Secret Service” (1969).

Inception, Pirmsākums

9) Lai skatītājiem būtu vieglāk orientēties filmas slāņos, dažās valstīs (piemēram, Japānā) tās TV versijā ekrāna kreisajā augšējā malā pastāvīgi tiek norādīts, kurā sapņa “stadijā” darbība notiek šobrīd.

10) Un pat filmas ekrānlaiks — divas stundas un divdesmit astoņas minūtes — nav nejaušs: Edītes Piafas dziesmas “Non, je ne regrette rien” pirmā ierakstītā versija ilga precīzi… divas minūtes un divdesmit astoņas sekundes! Ak, Nolan, tu gan esi pacenties!

Biļetes uz “Pirmsākuma” seansiem pieejamas: kinokults.lv/inception