Ziņas

Jauna sociālo tīklu atkarība: “Sfēra” (The Circle)

Šonedēļ Latvijā ierodas "Sfēra" (The Circle), jauns un daudzsološs sociālais tīkls ar šķietami neierobežotām iespējām... un kādu tumšu noslēpumu. "Sfēru" atradīsiet kinoteātros tāda paša nosaukuma filmā, kurā galvenās lomas atveido Toms Henkss, Emma Vatsone, Džons Bojega, Bils Pekstons un pat Beks, bet mēs gribam jums izstāstīt nedaudz vairāk par šo sociālo tīklu trilleri.

16.05.2017

Šonedēļ Latvijā ierodas “Sfēra” (The Circle), jauns un daudzsološs sociālais tīkls ar šķietami neierobežotām iespējām… un kādu tumšu noslēpumu. “Sfēru” atradīsiet kinoteātros tāda paša nosaukuma filmā, kurā galvenās lomas atveido Toms Henkss, Emma Vatsone, Džons Bojega, Bils Pekstons un pat mūziķis Beks, bet mēs gribam jums izstāstīt nedaudz vairāk par šo sociālo tīklu trilleri:

Kad Meja tiek pieņemta darbā pasaules lielākajā un varenākajā tehnoloģiju un sociālo mediju kompānijā, viņa to uzskata par dzīves lielo iespēju. Redzot ambiciozās meitenes izaugsmi, kompānijas dibinātājs iedrošina viņu piedalīties unikālā eksperimentā, kas nojauc privātās dzīves, ētikas un personiskās brīvības robežas. Mejas dalība eksperimentā un katrs viņas lēmums sāk ietekmēt viņas draugu un tuvinieku dzīves un nākotni…

  • Šī ir jau otrā filma, kas balstīta uz Deiva Egersa romānu un kurā galveno lomu atveido Toms Henkss – iepriekš aktieris piedalījies autora romāna “Karalisks piedāvājums” (“Hologram for a King”) ekranizācijā. Abas filmas uzņemtas ārpus Holivudas studiju sistēmas, izmantojot privāto investoru naudu.
  • Galvenā loma filmā vispirms piedāvāta Alīsijai Vikanderei, kura vienlaikus saņēmusi piedāvājumus filmēties 3 projektos – “Džeisons Borns”, “Assassin’s Creed” (kopā ar tālaika draugu Maiklu F.) un “Sfērā”. Izvēle kritusi par labu “Džeisonam Bornam”, jo Vikandere ir liela Borna filmu fane, bet “Sfēras” autori ilgi nebēdāja un izvēlējās kandidāti Nr.2 – Emmu Vatsoni, kura arī esot bijusi romāna autora favorīte.
  • Filmā ir vairākas vizuālas atsauces uz “Apple” produktu dizainu – “Sfēras” logo uz kompānijas ierīcēm iespīdas tieši tāpat, kā to dara leģendārais ābols, bet “Sfēras” centrālais birojs apzināti atgādina “Apple” jauno mītni “Apple Park”, kuras atvēršana paredzēta neilgi pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem.
  • Šī ir pēdējā filma ar leģendārā raksturlomu aktiera Bila Pekstona (“Aliens”, “True Lies”, “Titanic” u.c.) piedalīšanos – aktieris devās aizsaulē šī gada februārī, pāris mēnešus pirms filmas pirmizrādes. Šī ir otrā filma, kurā Pekstons piedalās kopā ar Tomu Henksu – iepriekš abi sadarbojušies pie “Apollo 13”.

“Sfēra” Latvijas kinoteātros jau no 19. maija!

Raksts sagatavots pēc “Acme Film Latvija” piedāvātajiem materiāliem.