Ziņas

Kad draudzība ir “Ģēnija” cienīga

Aizraujošās un iedvesmojošās biogrāfiskās drāmas “Ģēnijs” ("Genius") pamatā ir 1978. gadā publicētā A. Skota Berga grāmata “Makss Pērkinss: Ģēnija redaktors” ("Max Perkins: Editor of Genius") – stāsts par cilvēkiem, kuru dzīve ir neparasti spilgta un kuri prasmēs, idejās un darbībā ir pārāki par saviem laikabiedriem.

27.06.2016

Aizraujošās un iedvesmojošās biogrāfiskās drāmas “Ģēnijs” (“Genius”) pamatā ir 1978. gadā publicētā A. Skota Berga grāmata “Makss Pērkinss: Ģēnija redaktors” (“Max Perkins: Editor of Genius”) – stāsts par cilvēkiem, kuru dzīve ir neparasti spilgta un kuri prasmēs, idejās un darbībā ir pārāki par saviem laikabiedriem. Sabiedrība viņus sauc par ģēnijiem, taču parasti tos arī neizprot, un apkārtējie nereti viņus neatbalsta. “Viņi sauc jūs par ģēniju –  lai Dievs jums palīdz,” redaktors Makss Pērkinss (Kolins Fērts) noslēpumaini brīdina jauno rakstnieku Tomasu Vulfu (Džūda Lovs), kuram lemts kļūt par vienu no pašiem slavenākajiem amerikāņu 20. gadsimta zudušās paaudzes romānistiem.

Toms Vulfs ierodas Ņujorkas izdevniecībā “Scribner’s”, lai piedāvātu savas grāmatas manuskriptu pazīstamajam un talantīgajam redaktoram Maksam Pērkinsam. Neatlaidīgais un darbīgais jaunu talantu atklājējs Pērkinss ir pazīstams visā Amerikā – viņš cēlis gaismā Ernesta Hemingveja un Frānsisa Skota Ficdžeralda darbus. Vitālie, poētiskie Vulfa teksti gāžas kā lavīna, un piecu tūkstošu lappušu grāmatas saīsināšana ir pa spēkam nudien ģeniālam redaktoram. Pieticīgā, puritāniskā Pērkinsa un atklātā, spilgtā, pļāpīgā brīnumbērna Vulfa profesionālais duets pārtop atšķirīga temperamenta personību sadarbībā un nešķiramā “tēva un dēla” draudzībā. Otrajā plānā ir jāpaliek sievietēm –  Maksa sievai Luīzei (Lora Linnija) un piecām meitām, Tomasa sirdsdāmai un mecenātei Alīnai Bernstainai (Nikola Kidmena). Bernstainas kundze Vulfa dēļ ziedojusi ģimeni, taču jūt, ka zaudēs mīļoto…

“Ģēnijs” ar Džūdu Lovu, Nikolu Kidmenu un Kolinu Fērtu domāts labu mākslas filmu cienītājiem, tiem, kuri ilgojas pēc stipriem kinovaroņiem, pēc 20. gadsimta pirmās trešdaļas klasiskā laikmeta un… pēc iecienītajiem aktieriem. Filma Latvijas kinoteātros no 8. jūlija.

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja piedāvātajiem materiāliem.