Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (APR 10 – APR 16)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

10.04.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

B Movie: Lust & Sound in West Berlin

KINO BIZE: B klases filma – iekāre un mūzika Rietumberlīnē

APR 11 – APR 25 // Kino Bize

Iepriekš nerādīti filmu, televīzijas un privātie foto un video materiāli par mūziku, mākslu, iekāri un naktsdzīvi 80. gadu ziedu laika paradīzes salā – Rietumberlīnē. No pankiem, drūmiem klubiem un brīvības reiboņa līdz dīdžejiem un elektroniskai deju mūzikai, no absolūta andergraunda līdz televīzijai. Par laiku, kad viss bija iespējams, kad komerciāliem panākumiem nebija nozīmes, bet svarīgāk par visu bija dzīvot mirklim. Par pilsētu, kurā dienas bija īsas un miglainas, bet naktis bezgalīgi garas, par brīvību un jaunību.

Biļetes / FB Event

Slepenā Pirmizrāde 11/04

APR 11 // 18.30 // Kino Citadele

Esi gatavs doties nezināmajā, lai piedzīvotu jaunu kino pieredzi un paplašinātu savus kino skatītāja apvāršņus? Tad Slepenā pirmizrāde ir paredzēta tieši tev!

Kas ir Slepenā pirmizrāde?

Tā ir ekskluzīva iespēja pašam pirmajam noskatīties kādu no gaidāmajām filmām! Un slepenību šai pirmizrādei piešķir fakts, ka neviens no skatītājiem līdz pat seansa sākumam nezina, kāda filma tiks demonstrēta.

Biļetes / FB Event

Kokons // diskusija: Kam vajadzīga kino kritika Latvijā šodien?

APR 11 // 18.00 // KKC

Pastāv dažādi priekšstati par to, kas ir kritika. Pasaules kino vides attīstības procesam kritika vienmēr ir bijusi nozīmīga, jo formulē esošos procesus un arī jauno. Kritika var turpināt mākslinieka un skatītāja attīstību un paaugstināt to spēju uztvert. Reizēm arī cilvēcīga un personīga kritika var būt tikpat vērtīga kā profesionālā, taču būtiski saprast, kādi ir kino kritikas mērķi un pašvērtība šodien.

Kaut arī uz šiem jautājumiem nav iespējams rast atbildi vienā vakarā, par tiem sāksim runāt 11. aprīļa vakarpusē Kaņepes Kultūras centrā Kino klubā KOKONS diskusijā, kuru moderēs Agnese Logina, “Riga IFF Critics meeting” idejas aizsācēja un kuratore, regulāra kino “esejiste”, Rīgas Kino muzeja kuratore.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kinoblogeri piedāvā “Ātrs un bez žēlastības 8”

APR 12 // 19.00 // Kino Citadele

Motoru rūcienu, kā arī benzīna, asfalta un svilušu riepu pavadījumā uz lielajiem ekrāniem jau astoto (!) reizi atgriežas “Ātrs un bez žēlastības” komanda – rindas, kuras tālajā 2001. gadā (kad iznāca pirmā un liktenīgā daļa) mēs nevarējām iedomāties pat pārdrošākajos sapņos! Un kur nu vēl to, ka šīs filmas ar katru nākamo sēriju iemantos tikai lielāku skatītāju uzmanību. “Ātrs un bez žēlastības 8” šajā ziņā nebūs izņēmums, jo piedāvās līdz šim kuplāko aktieru sastāvu, raibākās atrašanās vietas un pārdrošākos trikus.

Lai vēl labāk justu filmas atmosfēru, seansu sāksim ar pirmsfilmas ballīti u/v “Stockmann” autostāvvietā, kur redzēsim karstākos auto, iepazīsimies ar bezbailīgākajiem braucējiem, dzirdēsim labāko mūziku no “Ātrs un bez žēlastības” repertuāra, kā arī baudīsim dzērienus no “Cēsu alus” un “Coca-Cola”. Neiztiksim arī bez pirmsfilmas prezentācijas, īpašā Harija Grundmaņa plakāta, kā arī konkursa ar balvām!

Pievienojieties mums un izbaudiet īpašo ielu sacīkšu atmosfēru 12. aprīlī 19.00 autostāvvietā zem u/v “Stockmann” (filmas sākums 20.20 SCAPE auditorijā)!

Biļetes / FB Event

Greetings from Fukushima

Kino // Sveicieni no Fukušimas

APR 12 // 19.00 // KKC

Bēgot no saviem sagrautajiem dzīves plāniem, jaunā vāciete Marija Fukušimā pievienojas organizācijai „Clowns4Help“. Viņa, tāpat kā daudzi citi brīvprātīgie, vēlas ienest mazliet prieka pagaidu patvērumos, kur vēl aizvien dzīvo daudzi 2011. gada trīskāršās katastrofas upuri. Taču Marijai ātri nākas atzīt, ka viņa nav piemērota šim uzdevumam. Īsi pirms kārtējās bēgšanas viņa sastop stūrgalvīgo Satomi, Fukušimas pēdējo geišu, kura ir izlēmusi atgriezties savā sagrautajā mājā, kas atrodas aizliegtajā zonā. Marija palīdz Satomi sakopšanas darbos, kuru laikā abas tik atšķirīgās sievietes satuvinās un pamazām tiek galā katra ar saviem pagātnes rēgiem.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino teorijas vakarskola. Kino semiotika II

APR 13 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Otrā tikšanās reize norisināsies 13. aprīlī, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plks. 18:30. Tikšanās, tāpat kā iepriekšējās reizēs, tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem, un, tāpat kā iepriekš, arī šoreiz būs “mājasdarbs” – teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai gatavotos tikšanās reizei!

Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, lūdzam rakstīt agnese.logina@kinomuzejs.lv

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino, filozofija & runas

APR 13 // 19.00 // KKC

Šajās sērijās tiek izrādītas filozofu un dažādu ekspertu video konferences, runas un apaļo galdu sarunas par mūsdienu sabiedrību. Skatītāji tiek aicināti pievienoties video seansiem un papildināt šīs idejas ar saviem komentāriem, idejām un viedokļiem.

Šajā sērijā: Nikos Salingaros, “Dzīve un dabas ģeometrija”

Ieeja – bez maksas / FB Event

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Vēl pēdējo nedēļu ir iespēja pieslēgties “European Film Challenge” posmam, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim (tikai divas dienas, nekas traks) ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ.

Info