Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (APR 17 – APR 23)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

17.04.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Kaņepes Kultūras centram 5 // Antikrists

APR 18 // 19.00 // KKC

Izcilā dāņu kinorežisora Larsa fon Trīra drāma “Antikrists” ir mistisks psiholoģisks trilleris, kas stāsta par laulāta pāra attiecībām pēc viņu mazā dēla nāves. No pilsētas viņi dodas mežā, kur ļaujas seksualitātes destruktīvajam spēkam. Filma ir provokatīva un izaicinoša, tā šokē ar vardarbības un seksa ainām. “Antikrists” kļuva par Kannu kinofestivāla lielāko skandālu. Galvenās lomas atveido Šarlote Gensbūra (par šo filmu Kannu festivālā viņa atzīta par labāko aktrisi) un Vilems Defo.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kaņepes Kultūras centram 5 // The Belly of an Architect

APR 19 // 19.00 // KKC

“Arhitekta vēders” ir piederīga Pītera Grīneveja pilnmetrāžas filmu zelta posmam, kad viņš vēl tikai izkopj savu stilu, kurā piedalās gan franču operatora Sašas Viernija grafiski pedantiskais, bieži simetriski būvētais kadrs, gan Maika Nīmana mūzika. Filmas varonis ir arhitekts (aktieris Braiens Denehijs), kurš kopā ar sievu ierodas Romā, lai piedalītos XVIII gadsimta arhitekta Etjēna Luija Bulē izstādes tapšanā. Arhitekts apsēsts ne tikai ar Bulē darbiem, bet arī ar gremošanas problēmām, kas viņā izraisa slimīgu interesi par vēderu kā tādu – skulptūru, mākslas darbu, arī Bulē vēderu.

Ieeja – 1 EUR, ziedojums Kaņepes Kultūras centra dārzam / FB Event

Liberation Day, Atbrīvošanas diena

KINO BIZE bēbīšseansi: Atbrīvošanas diena

APR 19 // 13.00 & 15.30 // Kino Bize

Turpinās kinoteātra “Kino Bize” jaunā iniciatīva – “bēbīšseansi” jeb kinoteātra regulārā repertuāra dienas seansu programma vecākiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu.

Ar pieklusinātu gaismu un skaņu, pārtinamo virsmu, dzeramo ūdeni un mīkstu paklāju un spilveniem kinozālē, bet pats svarīgākais – ar sapratni par trokšņiem, kustībām un knosīšanos. Vecākiem palīdzēs uznest ratiņus (uz kinoteātra telpām jātiek pa kāpnēm līdz pirmajam stāvam) un iekārtoties. Laipni gaidītas arī mammas, kas savus bērnus vēl tikai gaida.

Nākamie seansi 19. aprīlī plkst. 13.00 un 15.30 ar Uģa Oltes un Mortena Trovika kopīgi režisēto jaudīgo dokumentālo mūziklu “Atbrīvošanas diena” (Liberation Day) par slovēņu kulta grupas “Laibach” uzstāšanos Ziemeļkorejā.

Biļetes / FB Event

Vai viegli būt jaunam un bez atbildības? – pēdējais seanss

APR 19 // 21.00 // Kino Bize

Pēdējo reizi uz “Kino Bize” ekrāna vieglprātīgā, komiskā un trakulīgā filma par diviem mazgadīgiem īru dīkdieņiem “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?”

Konors un Džoks ir tipiski īru slaisti, kuri diendienā triec aliņus, niekojas ar zāli un vizinās ar zagtiem velosipēdiem pa dzimto Korku. Taču labāko draugu dzīves strauji mainās, kad netālu avarē narkotiku tirgotāju laiva, krastā izskalojot kokaīnu 440 miljonu eiro vērtībā.

Biļetes / FB Event

Kaņepes Kultūras centram 5 // Medicīniskā marihuāna.

APR 20 // 19.00 // KKC

Filma stāsta par strīdīgāko augu uz planētas – kaņepi. Filma ir par kaņepes vēsturi no seniem laikiem līdz mūsdienām. Par tās pārprasto un nenovērtēto potenciālu. Arī Latvijā ir jārunā par kaņepes potenciālu un tās iekļaušanu ārstniecības procesos.

Pēc filmas būs diskusija ar medicīnas pārstāvjiem par kaņepes potenciālu, riskiem un iespējām.

Ieeja – 1 EUR / FB Event

Aftermath, Sekas

Vīru Kino pirmizrāde – “Aftermath” (“Sekas”)

APR 20 // 18.50 // Kino Citadele

Spriedze, asas izjūtas, bauda un vīriešiem tuvs humors? Tas ir īstiem vīriem paredzēts kino! Apsarmojuši “welcome drink” sagaidīs skatītājus un viņu čomus, skaistas meitenes, sapostas bārdas un apcirpti mati, kā arī daudzas citas aktivitātes un konkursi ar nudien vērtīgām balvām, ko nodrošinājuši pasākuma organizatori un atbalstītāji.

Arnolds Švarcenegers atgriežas ar jaunu filmu! Stāsta centrā divi svešinieki – būvuzraugs Romans (Arnold Schwarzenegger) un gaisa satiksmes vadības dispečers Džeiks (Scoot McNairy), kuru dzīves ceļi pēc kāda traģiska notikuma paliks saistīti uz mūžiem. 478 dienas pēc nelaimīgās dienas viņi beidzot satiksies aci pret aci, un šīs tikšanās sekas būs neprognozējamas.

Biļetes / Info

Kino teorijas vakarskola. Kino semiotika III

APR 20 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Otrais cikls Kino teorijas vakarskolā – kino semiotika ar Viktoru Freibergu!

Trešā tikšanās reize norisināsies 20. aprīlī, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plks. 18:30. Tikšanās, tāpat kā iepriekšējās reizēs, tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem, un, tāpat kā iepriekš, arī šoreiz būs “mājasdarbs” – teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai gatavotos tikšanās reizei!

! Materiāls lasīšanai tiks izplatīts vēlākais iepriekšējā nedēļā !

Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, rakstiet agnese.logina@kinomuzejs.lv. 

Ieeja – bez maksas / FB Event

Divi vakari ar Hičkoku! Lielais Hičkoks uz lielā ekrāna

APR 20 – APR 21 // 19.00 // Splendid Palace

Kinoskolas Autorkino festivāls un kinoteātris “Splendid Palace” aicina pavadīt divus aprīļa vakarus kopā ar trilleru meistara Alfrēda Hičkoka restaurētajām filmām. Divos seansos tiks demonstrēti izcilā režisora klasiskie darbi – 20. aprīlī “Logs uz sētu“(1954) un 21. aprīlī “Putni“ (1963) ar kinoteorētiķu ievadlekcijām.

Kinoskola sadarbībā ar “Splendid Palace” turpina Autorkino festivālos aizsākto tradīciju – pamatīgāk iedziļināties viena režisora, klasiska autora daiļradē. Alfrēds Hičkoks (1899-1980) ir viens no visu laiku izcilākajiem režisoriem, autors, kura režijas rokraksta unikalitāte ir nodrošinājusi viņam vietu XX gs. kinovēsturē. Šī Lielbritānijā dzimušā, ASV karjeras virsotnes sasniegušā režisora Holivudas periodā tapušās filmas faktiski nav demonstrētas Latvijas kinoteātros.

Biļetes / FB Event

Kaņepes Kultūras centram 5 // Īsfilmu izlase

APR 21 // 19.00 // KKC

Turpinot svinēt dzimšanas dienu, 21. aprīļa vakarā gaidāms ļoti īpašs kino seanss – Dāvja Kaņepes īsfilmu izlase, pēc seansa diskusija par redzēto un dzīvi.

Ieeja – 1 EUR, ziedojums Kaņepes Kultūras centra dārzam / FB Event

KINO BIZE dubultseanss: Sīrijas mīlasstāsts / Ugunis jūrā

APR 22 // 18.00 & 20.15 // Kino Bize

Gaidot strauji tuvojošos ceturto Rīgas Pasaules filmu festivālu un dokumentālista Šona Makalistera filmu retrospekciju, kas notiks no 22.-29. aprīlim, “Kino Bize” piedāvā dokumentālā kino dubultseansu 22. aprīļa vakarā plkst. 18.00.

Vienā vakarā būs iespēja pieredzēt paralēlo pasauļu tuvplānus, kurus veidojuši divi mūsdienu dokumentālā kino meistari – skotu autors Šons Makalisters filmā SĪRIJAS MĪLASSTĀSTS / A Syrian Love Story (2015) un itāļu režisors Džanfranko Rosi filmā UGUNIS JŪRĀ/ Fire at Sea (2016).

Abu filmu koordinātes aptver mainīgās pasaules vaibstus, pievēršoties bēgļu eksistences paralelitātei Lampedūzas salā un pilsoņu karam Sīrijā, fiksējot divu politisko bēgļu ģimeni. Tajā pašā laikā abas ārēji atšķirīgās filmas ved uz acīmredzamu, reizēm grūtāk pārskatāmāku un teju netveramu pasaules savienojumu apzināšanos.

Biļetes / FB Event

Vai viegli būt jaunam?

Kaņepes Kultūras centram 5 // Vai viegli būt jaunam?

APR 22 // 19.00 // KKC

Filmas atspēriena punkts ir grupas “Pērkons” koncerts Ogres estrādē, kura laikā jaunatnes enerģija sakuļas agresivitātē — tiek izdemolēts vilciena vagons. Seko represijas — arī tiesas process, būtībā paraugprāva — pret vairākiem noziegumā iesaistītajiem jauniešiem. Ainas no koncerta, epizodes no tiesas procesa un vēlāk sarunas ar jauniešiem, kuru likteņus vairāk vai mazāk ietekmējis šis notikums, aizsāk “Vai viegli būt jaunam?”.

Ieeja – 1 EUR, ziedojums Kaņepes Kultūras centra dārzam / FB event

KINO BIZE bērnu rīti: Mazais spoku detektīvs

APR 23 // 11.00 // Kino Bize

Klāt jau otrais Bērnu rīts! Svētdienas rītos mazākie skatītāji ar vecākiem tiek aicināti skatīties filmas un piedalīties radošajā darbnīcā. Radošajā darbnīcā būs iespēja pašiem radīt, izpausties, līmēt un zīmēt! Galvenais, ka visiem kopā!

Seansi sāksies laikā, kad mazie ķipari jau modušies, bet vecāki jau padarījuši pirmos rīta darbus. Filmas un seansi paredzēti bērniem, lai uzburtu aizraujošo kino pasauli un brīvdienu padarītu krāsaināku!

Šoreiz Bērnu rītā skatīsiemies ”Mazo spoku detektīvu”, kas ir animēta fantāzija ar detektīva elementiem un rada intrigu gan lielos, gan mazos skatītājos.

BiļetesFB event