Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (APR 3 – APR 9)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

03.04.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

KINO BIZE bēbīšseansi: Zooloģija

APR 5 // 13.00 & 15.30 // Kino Bize

Turpinās kinoteātra “Kino Bize” jaunā iniciatīva – “bēbīšseansi” jeb kinoteātra regulārā repertuāra dienas seansu programma vecākiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu.

Ar pieklusinātu gaismu un skaņu, pārtinamo virsmu, dzeramo ūdeni un mīkstu paklāju kinozālē, bet pats svarīgākais – ar sapratni par trokšņiem, kustībām un knosīšanos. Vecākiem palīdzēs arī uznest ratiņus (uz kinoteātra telpām jātiek pa kāpnēm līdz pirmajam stāvam).

Nākamie seansi gaidāmi 5. aprīlī plkst. 13.00 un 15.30 ar jaunā krievu režisora Ivana Tverdovska filmu “Zooloģija” (krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā) un turpmāk ik pārnedēļas trešdienās. Gaidīti tiks gan lielie, gan mazākie!

BiļetesFB Event

United States of Love, Mīlestības savienotās valstis

Pēdējais seanss: filma “Mīlestības Savienotās valstis”

APR 5 // 20.00 // Kino Bize

Filma stāsta par 1990. gadu Polijā – pirmie neatkarības gadi, kas nes gan eiforisku brīvības sajūtu, gan mulsinošu neziņu par nākotni. Četras dažāda vecuma sievietes nolemj, ka šis pārmaiņu laiks ir iespēja arī viņām piepildīt savas kvēlākās vēlmes, mainīt likteni un atrast savu vietu dzīvē. Agata ir iesprūdusi nelaimīgā laulībā un tiecas pēc patvēruma citās, neiespējamās attiecībās ar mācītāju. Gados vecākā skolotāja Renāta apbrīno savu kaimiņieni Marzenu, vientuļu bijušo skaistuma karalieni, kuras vīrs strādā Vācijā. Marzenas māsa Iza ir skolas direktore, kas iemīlējusies savas skolnieces tēvā.

Biļetes / FB Event

Kino // Mūžībā: filma nākotnei + diskusija

APR 5 // 19.00 // KKC

Filma “Mūžībā: filma nākotnei” atspoguļo, kā ik dienu visā pasaulē liels daudzums radioaktīvo vielu tiek novietots pagaidu glabātuvēs, kuras ir neaizsargātas pret dabas vai cilvēku izraisītajām katastrofām. Somijā tiek celta pasaulē pirmā pastāvīgā uzglabāšanas vieta – milzīga, no akmens izcirsta, pazemes tuneļu sistēma. Ir svarīgi, lai tā kalpo 100 000 gadu, jo tieši tik ilgi šīs vielas ir aktīvas un bīstamas. Kad vielas tiks deponētas, glabātuve tiks noslēgta, lai tā vairs nekad netiktu atvērta. Bet kā mēs to varam nodrošināt? Kā mēs varam brīdināt savus pēcnācējus par vielām, kuras mēs esam atstājuši aiz sevis? Kā mēs varam novērst to, ka viņi redz šo atklājumu kā mūsu laika piramīdas, mistiskas apbedījuma vietas, apslēptos dārgakmeņus? Kādas valodas un zīmes viņi sapratīs, un, ja viņi sapratīs, vai viņi ievēros un respektēs mūsu norādījumus?

Ieeja – bez maksas / FB Event

Stress: Portrait of a Killer

Kino // Stress: slepkavas seja

APR 6 // 19.00 // KKC

Tie, kas ir regulāri pārstrādājušies, jau zina, ka stress ir gandrīz nemainīga īpašība mūsdienu dzīvēs. Bet cik lielā mērā stress ietekmē mūsu ķermeņus, un vai pastāvs kāds veids, kā ar to veselīgi cīnīties? Liekot uzsvaru uz Stenforda Universitātes neirobioloģista Roberta Sapolskija pētījumu, šī filma izpēta jaunāko zinātni, lai saprastu, ko pētnieki ir iemācījušies par šo iekšējo kluso slepkavu.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino teorijas vakarskola. Kino semiotika I

APR 6 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Sāksies otrais cikls Kino teorijas vakarskolas ietvaros – kino semiotika ar Viktoru Freibergu!

Pirmā tikšanās reize norisināsies 6. aprīlī, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plks. 18:30. Tikšanās, tāpat kā iepriekšējās reizēs, tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem, un, tāpat kā iepriekš, arī šoreiz būs ‘mājasdarbs’ – teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai gatavotos tikšanās reizei!

Sākot ar šo ciklu, kino teorijas vakarskolas tikšanās reizes notiks katru ceturtdienu.

Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, lūdzam rakstīt agnese.logina@kinomuzejs.lv

Ieeja – bez maksas / FB Event

Femme Fatale Film Festival

Apr 8 // 15.00 // Pullman Riga Old Town Hotel

Izbaudiet filmu kvartetu “Pullman Riga Old Town Hotel” – “Geišas atmiņas”, “Frīda”, “Jaukā sieviete” un “Malena” – stāsti par sievišķību, skaistumu un mīlu, kas pārvar visus sķēršļus un grūtības! Skatītāji tiek aicināti izbaudīt kino klasiku, malkojot “Prosecco” un cienājoties ar gardiem augļiem. Pasākuma cena – 15 eiro no personas. Uz vietas varēs iegādāties īpaši pasākumam pieskaņotus dzērienus un uzkodas. Pasākuma apmeklēšanai nepieciešama iepriekšējā rezervācija. Vietu skaits ir ierobežots.

Pasākuma programma:
15.00 – 16.50 – “Malena” (itāļu valodā ar subtitriem angļu valodā)
16.50 – 18.55 – “Jaukā sieviete” (angļu valodā ar subtitriem krievu valodā)
18.55 – 21.20 – “Geišas atmiņas” (angļu valodā ar subtitriem krievu valodā)
21.20 – 23.25 – “Frīda” (angļu valodā ar subtitriem krievu valodā)

KINO BIZE Bērnu rīti: Mana dzīve kā Cukīni/My life as a Zucchini

APR 9 // 12.00 // Kino Bize

Kinoteātris “Kino Bize” svētdienas rītus sāk iedzīvināt ar bērnu filmām! Bērnu rītos mazākie skatītāji un viņu vecāki tiek aicināti skatīties filmas un piedalīties radošajā darbnīcā.

Radošajā darbnīcā būs iespēja pašiem izveidot kādu no filmas varoņiem vai pat radīt savu īpašo varoni, ar ko kopā noskatīties filmu!

Seansus sāksies laikā, kad mazie ķipari jau modušies, bet vecāki jau padarījuši pirmos rīta darbus. Filmas un seansi paredzēti bērniem, lai uzburtu aizraujošo kino pasauli un brīvdienu padarītu krāsaināku!

Pirmais bērnu rīts sāksies ar animācijas filmu, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā labākā animācijas filma un nominēta “Oskaram” – “Mana dzīve kā Cukīni”.

Biļetes / FB Event

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ.

Info