Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (FEB 20 – FEB 26)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

20.02.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Tas, ko tu nedrīksti nezināt / “Vācija, nulles gads”

FEB 22 // 19.00 // Splendid Palace

Vācijas galvaspilsēta Berlīne īsi pēc Otrā pasaules kara beigām: pilsēta ir drupās, cilvēki dzīvo ļoti sliktos apstākļos, bērni nepieskatīti klīst pa pilsētu, nokļūstot tādās situācijās un tādās savstarpējās attiecībās, kas viņus padara pāragri pieaugušus. Filma seko Edmundam, divpadsmitgadīgam zēnam, kurš klīst pa pilsētu, meklējot ēdienu, lai nodrošinātu savu slimo tēvu un brāli, bijušo nacistu karavīru, kurš slēpjas no policijas.

“Vācija, nulles gads” ir Rosellīni neoficiālās neoreālisma kara triloģijas noslēdzošā un vistraģiskākā filma, kas pēta un iemūžina kara atstāto iespaidu uz visneaizsargātākajiem sabiedrības locekļiem – bērniem. Arī šajā filmā Rosellīni lielākoties ir filmējis ne profesionālus aktierus, kā arī filmējis pilsētas ielās, ne studijā. Lektors: Viktors Freibergs.

Biļetes / FB event

Living on One Dollar, Dzīvot ar vienu dolāru

“Dzīvot ar vienu dolāru” / “Living on One Dollar”

FEB 22 // 19.00 // Kaņepes Kultūras centrs

KINO: CILVĒKTIESĪBAS
FEBRUĀRA TĒMA: finances, globalizācija, trūcība, darba tirgus

“Dzīvot ar vienu dolāru” ir godalgota filma, kas seko līdzi četru draugu pieredzei un tam, kā viņi iztiek ar mazāk nekā vienu dolāru dienā divus mēnešus Gvatemalas laukos.Viņi cīnās ar izsalkumu, parazītiem un apjausmu, ka nekam nav vienkāršas atbildes. Bet Rosas, divdesmitgadīgas sievietes, viņas vīra Antonija un divpadsmitgadīgā dēla Čīno spēks un dāsnums dod viņiem cerību, ka tomēr ir efektīvi veidi, kā kaut ko mainīt.

Ieeja – bez maksas / FB event / Info

Vācu kino klubs – “Laupītāji”

FEB 23 // 19.00 // Splendid Palace

Robijam ir problēma – laikā, kad viņam uzticēta mazās māsas pieskatīšana, tā tiek nolaupīta kopā ar visiem ratiņiem. Robijs neuzdrošinās atzīties vecākiem un paslēpjas mežā. Bet tieši tur sākas īstās problēmas. Burvis Štefans tīko nozagt Robija bērnību, un arī laupītāju vadoņa Rīdigera ieroči neraisa nekādu lielo uzticību. Tomēr Robijam rodas ideja – ja viņš iemācīsies laupīt, viņš noteikti atgūs arī māsiņu. Tā nu Robijs dodas mācīties par laupītāju.

Biļetes un info / FB event

Bicycle Thieves, Velosipēdu zagļi

“Velosipēdu zagļi” / “Bicycle Thieves”

FEB 23 // 19.00 // Kaņepes Kultūras centrs

KINO: CILVĒKTIESĪBAS
FEBRUĀRA TĒMA: finances, globalizācija, trūcība, darba tirgus

Īsi pēc kara Romā galvenais varonis Antonio beidzot ir iekārtojies darbā. Taču jau pirmajā dienā viņam nozog velosipēdu, bez kura strādāt nav iespējams un tiks atlaists. Kopā ar mazo dēlēnu Bruno viņi dodas meklēt savu velosipēdu milzīgās pilsētas plašumos.

Filmas fokuss ir attiecības starp tēvu un dēlu, kā arī nabadzība un bezdarbs pēckara Itālijā. Filma ir uzskatāma par itāļu neoreālisma meistardarbu, un 1950.gadā tā ieguva Kinoakadēmijas goda balvu.

Ieeja – bez maksas / FB event / Info

“The Young Offenders” / “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?”

FEB 24 // Kino Citadele / Kino Bize

Konors un Džoks ir tipiski īru slaisti, kuri diendienā triec aliņus, niekojas ar zāli un vizinās ar zagtiem velosipēdiem pa dzimto Korku. Taču labāko draugu dzīves strauji mainās, kad netālu avarē narkotiku tirgotāju laiva, krastā izskalojot kokaīnu 440 miljonu eiro vērtībā. Lai tiktu pie kārotā kumosa, abiem draugiem ir jāpaspēj nokļūt avārijas vietā pirmajiem, apsteidzot fanātisku policistu, psihopātisku narkobaronu, vietējo bandītu un savus vecākus. Ir tikai viens āķis… To ir jāpaspēj izdarīt, kamēr abi vēl nav 16 gadus veci!

Jūsu priekšā ir leģendāro filmu “The Goonies” un “Paģiras” ārlaulības bērns – ruds, vasarraibumains, nevaldāms un nekontrolējams, ar pamatīgu viskija smārdu, rupjībām un attieksmīti, bet tāpat tik ļoti mīļš! Filma, kura ir iespējama tikai latviešu otrajā dzimtenē – Īrijā -, beidzot ir nonākusi arī mūsu platuma grādos!

Biļetes un info: KC/KB/FB event

Kino Bize un Satori diskusija: Bēgļa tēls

FEB 24 // 19.00 // Kino Bize

Piektdien, 24. februārī, plkst. 19.00 kinoteātrī “Kino Bize” notiks diskusija “Bēgļa tēls. Starp realitāti un reprezentāciju”. “Kino Bize” sadarbībā ar interneta žurnālu “Satori” rīkotā diskusija iztirzās neskaitāmās bēgļa tēla interpretācijas un dažādo mediju iespējas tā interpretācijā, kā arī medija ietekmi uz sabiedrisko domu. Sarunas fokusā – mediji un māksla kā rīki, kas formē priekšstatus par tiešā veidā nepieredzēto.

Pēc sarunas sekos seanss – itāļu dokumentālista Džanfranko Rosi filma “Ugunis jūrā” (Fuocoammare / Fire at Sea, 2016), kas fiksē Lampedūzas salas iedzīvotāju un jūras šķērsotāju likteņus tuvplānā. Vairāk par filmu: http://ej.uz/ugunsjuura

FB event

Oscars

Oskaru nakts

FEB 26 // Kino Citadele

Naktī no 26. uz 27. februāri kinomīļi kā katru gadu pulcēsies k/t “Kino Citadele” “Oskaru nakts” pasākumā, lai kopīgi vērotu ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju uz lielā ekrāna. Ielūgumi uz pasākumu tiek piedāvāti tikai aktīvākajiem “Kino Citadele” “Kino Kluba” biedriem – tiem, kas kļuvuši par Kino Guru, pēdējā gada laikā iegādājoties vismaz 52 kino biļetes.

Info

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī kinoprojekta “Spektrs” piedāvāto “Gaišo nākotni” (“Things to Come”) un “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (“The Young Offenders”)

Info