Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (FEB 27 – MAR 5)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

01.03.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

KINO // Nanuks no ziemeļiem (Nanook from the North)

MAR 1 // 19.00 // KKC

Šī novatoriskā dokumentālā filma atspoguļo Kanādas Ziemeļkvebekas reģiona vietējās inuītu tautas dzīvi. Lai gan filma saturiski attēlo arī fikcionālus elementus, tā spilgti parāda eskimosu cīņu par eksistenci skarbajā klimatā – kā viņi būvē sniega būdas jeb iglu, zvejo un medī pārtiku. Filma dokumentē Nanuka un viņa ģimenes vienu dzīves gadu – tehnoloģijas un industriālās revolūcijas neskartu tautu.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Logan, Logans

Kinoblogeri piedāvā “Logans” (Logan)

MAR 1 // 18.50 // Kino Citadele

Nākotne. Profesors Ksavjers un Logans ir palikuši bez X-cilvēku komandas, un tikai viņi abi ir spējīgi stāties pretī varenai korporācijai, kuras plānos ir sagraut pasauli, pametot to uz pašiznīcināšanās ceļa. Laikā, kad līdz ar vecumu Logana reģenerēšanās spējas sāk izzust, bet Ksavjers cieš no atmiņas zudumiem progresējošās Alcheimera slimības dēļ, viņiem palīgā var nākt tikai Lora Kinnija – Vilknadža klona sieviešu versija.

Viņš solīja atgriezties (un arī ierakstīt videosveicienu) vēl vienu, pēdējo reizi, un viņš pildīs savu solījumu – Hjū Džekmens gada gaidītākajā komiksfilmā, kura mainīs jūsu domas par komiksfilmām. 

Biļetes / FB Event

KINO // Tumsas rati (Carts of Darkness)

MAR 2 // 19.00 // KKC

Režisors Murajs Siple seko līdzi divu vīriešu stāstam Ziemeļvankūveras apburošajā kopienā, kuri ir pārvērtuši savu galveno ienākuma avotu – pudeļu vākšanu – par ekstrēmo sporta veidu jeb iepirkumu ratiņu sacensībām. Paciešot ikdienas grūtības, dzīvojot Vankūveras ielās, šī subkultūra parāda, ka ielu dzīve ir kas vairāk par meinstrīma medijos atspoguļotajiem stereotipiem. Filma iedziļinās šo vīriešu dzīvē, parāda likstas, ar kurām viņi saskaras, un patieso iepirkumu ratiņu sacensību pievilcību, neskatoties uz riskiem, ko tās sagādā.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival

MAR 3 // 18.30 // Kino Bize

Ar prieku paziņojam par Fabricio Teranovas filmas “Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz zemes” (Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival) seansu, kurš tiek organizēts “kim?” izstādes “Mūļi” programmā. Fabricio Teranovas filma – Donnas Haravejas portrets – radīta, režisoram vairākas nedēļas uzturoties Donnas Haravejas mājā Kalifornijā. Režisors devis pētniecei iespēju runāt viņas pašas vidē, izmantojot pievilcīgu inscenējumu, kas uzsver zinātnieces rotaļīgumu. Tā rezultātā ir tapis unikāls, atklāts un intelektuāls domātājas portretējums. Pēc filmas seansa paredzēta saruna ar Fabricio Teranovu, diskusijas moderatores – izstādes “Mūļi” mākslinieces.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Nevainīgās / Innocents

MAR 3 // Splendid Palace/K-Suns/Kino Bize

Pāris mēnešus pēc Otrā pasaules kara Matilde, jauna franču ārste no Sarkanā Krusta, strādā Varšavā. Drīz vien viņa sastop mūķeni, kas izmisīgi lūdz viņas palīdzību. Matilde nolemj doties uz benediktīniešu klosteri, kur atklāj Sarkanās armijas vardarbīgās atbrīvošanas misijas sekas – vairākas sievietes ir stāvoklī. Baidoties no nosodījuma un kauna apziņas, kas sievietes piemeklētu padomju varas telpā, klosteris meklē absolūtu izolāciju un grēku noklusēšanas iespējas. Matilde, būdama agnostiķe, kļūst par sieviešu vienīgo cerību. Ne tikai klostera iemītnieču, bet arī Matildes uzskati par ticību tiek satricināti.

Splendid Palace / K-Suns / Kino Bize

Taivānas filmu festivāls

Piekraste Nr. 7 (Cape No. 7)

MAR 4 // 17.00 // Splendid Palace

20. gadsimta 40. gados, Japānas ērai Taivānā virzoties uz beigām, vārdā nenosaukts skolotājs (Atari), nosūtīts uz dienvidu pilsētu Hengchun, iemīlas vietējā meitenē ar japāņu vārdu Kojima Tomoko (Liang). Pēc Japānas kapitulācijas un Taivānas nodošanas Ķīnas Republikas administratīvā kontrolē skolotājs ir spiests atgriezties mājās. Mājupceļā viņš uzraksta septiņas mīlestības vēstules, kurās izsaka nožēlu, ka nākas pamest Kojima Tomoko, kura sākotnēji plānoja ar viņu slepus aizbēgt uz Japānu. Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē. Filmas tiek demonstrētas ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Seansu laiki pieejami afišā.

Info

Dzīves rats (The Wheel of Life)

MAR 4 // 19.30 // Splendid Palace

1970. gadu trīs slavenāko Taivānas režisoru King Hu, Lee Hsing un Pai Ching-Jui kopdarbā tiek iekļautas trīs dažādas filmas daļas, kurās attēloti tie paši trīs aktieri – divi vīrieši un viena sieviete –, kas reinkarnācijas rezultātā satiekas trīs dažādos laikos. Viņu mīlas un naida trīsstūris turpinās un šķērso 300 gadus. Vēlīnajos Mingu dinastijas gados gubernatora meita tiek pavadīta ceļā pie tās līgavaiņa, cita gubernatora dēla. Pa ceļam vīrietis, kuru tā patiesi mīl, cenšas viņu izglābt, lai abi varētu atkal būt kopā. Diemžēl vīrieša nolūki nesekmējas, un tos atvaira virsnieks, kas ir atbildīgs par meitenes nogādāšanu pie līgavaiņa un kas izrādās arī ir slepeni iemīlējies tajā. Virsnieks pamet savus pienākumus un izlemj meiteni nolaupīt. Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē

Info

Life of Pi, Pī Dzīve

Pī dzīve (Life of Pi)

MAR 5 // 16.00 // Splendid Palace

Nolemjot pārdot savu zooloģisko dārzu Indijā un pārcelties uz Kanādu, Santosh un Gita Patel ar saviem dēliem un dažiem atlikušajiem dzīvniekiem dodas uz kuģi. Briesmīgas vētras izraisītās traģēdijas rezultātā Patelu dēls, pusaudzis Pī (Suraj Sharma), ir vienīgais cilvēks, kurš paliek dzīvs. Tomēr Pī nav viens, arī baismīgs Bengālijas tīģeris ir atradis patvērumu uz glābšanas laivas klāja. Dienām pārvēršoties nedēļās un nedēļām pārvēršoties mēnešos, Pī un tīģerim, vēloties izdzīvot, ir jāiemācās uzticēties vienam otram. Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē

Info

Tīģeris un drakons (Crouch Tiger, Hidden Dragon)

MAR 5 // 18.30 // Splendid Palace

Li Mu Bai, lielisks karotājs, nolemj savu zobenu Zaļais Liktenis uzdāvināt dārgam draugam. Zobens tiek nozagts, un tā atgūšana ir Li Mu Bai rokās. Vienlaicīgi viņš mēģina atriebt sava skolotāja, kuru nogalinājis ļaunais Jade Fox, nāvi. Meklējumos viņam pievienojas Shu Lien, viņa nepiepildītā dzīves mīlestība. Viņi tiek iepazīstināti ar Jiao Long Yu, noslēpumainu un skaistu labi zināmas ģimenes meitu, kura ir saikne starp visiem attēlotajiem stāstiem. Neraugoties uz sižeta blakuslīnijām, tas tomēr ir mīlas stāsts. Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē

Info

No ligzdas izmestie

MAR 4-5 // 14.20 // K-Suns

Dokumentāla pilnmetrāžas filma par vardarbībā cietušajiem bērniem, kas palikuši bez savas ģimenes. Aizvien biežāk dažādās labdarības akcijās sabiedrība tiek uzrunāta atbalstīt bērnus, kas zaudējuši vecākus, palikuši bez savas ģimenes, kā arī kuriem nodarīts pāri visdažādākā veida vardarbībā. Kā izrādās, Latvijā šādu sāpinātu, vardarbībā cietušo bērnu ir ļoti daudz. Arī ikdienā nereti dzirdam par šiem noziedzīgiem nodarījumiem. Vizbiežāk šie gadījumi ir saistīti tieši ar vardarbību ģimenē, kur pāridarītāji ir paši bērnu vecāki. Vardarbības izpausmes ir visdažādākās:novārtā pamešana,kad bērniem netiek nodrošināta viņu attīstībai atbilstoša aprūpe, emocionālā vardarbība-bērna emocionālo vajadzību ignorēšana vai bērna psiholoģiskā ietekmēšana,fiziskā vardarbība-bērna veselībai un dzīvībai bīstams apzināts spēka pielietojums saskarsmē ar bērnu, seksuālā vardarbība – bērna iesaistīšana seksuālās darbībās, ko bērns nesaprot vai kam nevar dot apzinātu piekrišanu. Visi šie minētie veidi ir Latvijas realitāte.

Info

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī kinoprojekta “Spektrs” piedāvāto “Gaišo nākotni” (“Things to Come”) un “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (“The Young Offenders”).

Info