Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (JAN 23 – 29)

Projekts "Kinoblogeri" turpina pirms nedēļas iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

24.01.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina pirms nedēļas iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Kino klubs Kokons / Diskusija: Kostīmu mākslinieks kino filmā

JAN 23 // 18:00 // KKC

Ja vienmēr esat vēlējušies uzzināt ko vairāk par kostīmu mākslinieku darbu, tad jau šopirmdien, 23. janvārī, jums būs lieliska iespēja to izdarīt bez maksas un no pieredzējušiem nozares pārstāvjiem – kino kluba Kokons ietvaros! Šīs lekcijas vadītāja būs kostīmu māksliniece un mākslas zinātniece Skaidra Deksne, viņai ir 55 gadu pieredze tērpu veidošanā un šobrīd arī sava Modes dizaina meistardarbnīca. Diskusijas dalībnieces: Sandra Sila, Ieva Jurjāne, Evija Džonsone, Līga Krāsone.

Ieeja – bez maksas / FB event

Dokfilmas no Izraēlas

JAN 24 // 19:00 // K-Suns

Kā jau pasākuma nosaukums to pasaka priekšā, k/t “K-Suns” piedāvā noskatīties divas dokumentālās filmas, kas nāk no Izraēlas:

“Ēka Nr. 28” (“Building 28”) – Filma mūs aizved viesos pie 28. numura ēkas, kas slavena ar savu raibo iemītnieku sastāvu visā Maalotas pilsētiņā. Reiz bija laiks, kad tajā mitinājās lielas imigrantu ģimenes ar vairāk nekā 200 bērniem. Ēka Nr. 28 parāda fascinējošu, unikālu cilvēkstāstu mozaīku.

Mierini manus ļaudis (Comfort my people) – Eliezera māja (Beit Eliezer) ir mājas 24 sirmgalvjiem, kas izdzīvojuši holokaustā. Par viņiem rūpējas kristiešu brīvprātīgie no Vācijas. Filma meklē atbildes uz retoriskiem jautājumiem… Vai nāves nometni pārdzīvojušam sirmgalvim var sniegt mierinājumu gāzes kameras uzrauga mazbērns? Vai iespējams patiesi nožēlot savu senču grēkus? Kā dziedēt divu nāciju brūces, samierināt tās un veidot savstarpēju uzticēšanos?

Ieeja – bez maksas / Info

Kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt XII” / Hirosima, mana mīla (Hiroshima, mon amour)

JAN 25 // 19:00 // Splendid Palace

Par filmu – “Franču aktrise un japāņu arhitekts satiekas Hirosimā, Japānā, pēc Otrā pasaules kara beigām, kad pilsētu ir iznīcinājusi atombumba. Vēsturiskais fons kalpo pašanalīzei, kas abiem mīlētājiem liek runāt par tagadni, pagātni un nākotni, dziļās sarunās, kas līdzinās sapnim, risinot jautājumus par mīlestību, vēsturi, karu un atmiņu.”
“Hirosima, mana mīla” tiek uzskatīta par vienu no filmām, kas aizsāka franču jauno vilni. Filmas scenārija autore ir Margarita Dirā, franču rakstniece, kura par šo scenāriju saņēma “Oskara” nomināciju. Lektors: tiks precizēts

Biļetes / Info

KINO & Sarunas / Ted Spread

JAN 25 // 19:00 // KKC

KKC Cilvēktiesību KINO ir uzsācis sēriju programmu TED SPREAD. Tā ir TED runu atlasīta kolekcija ar spilgtākajiem tēliem, domātājiem un aktīvistiem, apkopojot dažādus tematus, tostarp pasaules un vietējo politiku un sabiedrības praksi, zinātniskos vai poētiskos stāstus par to, kā mūsu sabiedrība darbojas un kā tā var mainīties uz labo pusi. Mēs esam apkopojuši iedvesmojošas runas, kuras aptver dažādus tematus, bet visi kopīgi uzdod to pašu jautājumu: kas definē identitāti? Video no Hansa Rozlingsa (Hans Rosling), Taije Selasi (Taiye Selasi), Zē Franka (Ze Frank), Andželika Dasas (Angélica Dass), ​Džilas Hikas (Gill Hicks).

Ieeja – bez maksas / FB event

KINO / Sīrijas ķēniņienes (Queens of Syria)

JAN 26 // 19:00 // KKC

Par filmu – “60 sīrietes dzīvo trimdā Amānā, Jordānijā. 2013. gada rudenī viņas apvienojās, lai uzvestu savu versiju Eiripīda “Trojietēm”, kas uzrakstītas 415.gadā pirms mūsu ēras, – sengrieķu traģēdijai par sieviešu rūgto likteni karā. Piecas nedēļas pirms pirmizrādes viņu ir 40, četras – jau tikai 30…. Visām tā būs pirmā pieredze uz skatuves, un līdz brīdim, kad viņas stāsies uz skatuves, ir palikušas vien sešas nedēļas, un tad uz viņām lūkosies simtiem skatītāju.”

Ieeja – bez maksas / FB event

Vācu Kino Klubs – “Tēvs”

JAN 26 // 19:00 // Splendid Palace

Par filmu – “Pirmskara Kosova 90. gados. Desmitgadīgais Nori un viņa tēvs Gezims uz ceļiem tirgo cigaretes. Draudošā kara iespaidā daudzi jau devušies bēgļu gaitās. Tāds ir arī Gezima plāns – viņš grib tikt prom, uz Vāciju, taču bez Nori. Dēls to negrib pieļaut un visiem līdzekļiem cenšas piespiest tēvu palikt. Daudz nedomādams, viņš pat izraisa negadījumu un nonāk slimnīcā. Tomēr dēla atveseļošanās laikā tēvs ir slepus aizbraucis. Nikns un apņēmības pilns Nori seko viņam bīstamajā ceļā… “

Biļetes / Info

IFFR LIVE 2017 – tiešraides no Roterdamas Starptautiskā kinofestivāla

JAN 27 – JAN 29 // Kino Bize

Nekas nelīdzinās kinoteātrī kolektīvi baudītam labas filmas seansam. Tomēr arī šo pieredzi iespējams pilnveidot! Ja atnāksi uz kādu no sešiem IFFR Live seansiem, tu pievienosies tūkstošiem citu skatītāju. IFFR Live ir sešu jaunu filmu pirmizrāžu programma, kas 46. Roterdamas Starptautiskā kinofestivāla laikā vienlaicīgi norisinās kinoteātros visā Eiropā un šogad arī citos reģionos. IFFR Live programmas ietvaros no 27. līdz 29. janvārim notiks lielākie filmu festivāla seansi pasaulē, straumējot filmas tieši no Roterdamas.

Info

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka vairāk nekā pusi no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī filmas, kuras piedāvā kinoprojekts “Spektrs”: “Tas ir tikai pasaules gals” (“Juste la fin du monde”, Francija), “Komūna” (“Kollektivet”), “Gaišā nākotne” (“L’avenir”).

Info

Gaidīsim ziņu, vai kaut kas tika palaists garām, vai šādi raksti jums liekas lietderīgi, vai izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem!