Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (JAN 30 – FEB 5)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim. Šoreiz ielūkosimies kino pasākumos, kas gaidāmi no 30. janvāra līdz 5. februārim.

30.01.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

“Vajājot budu” – vienīgais seanss un tikšanās klātienē

JAN 30 // 19:00 // Splendid Palace

Atzīta Austrālijas režisora Amjela Kortina-Vilsona daudzkārtēji godalgotā dokumentālā filma par budistu mūķeni god. Robīnu Kortinu “Vajājot Budu” (“Chasing Buddha”) Latvijā tiks demonstrēta pirmo reizi vienā seansā 30. janvārī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace”! Pēc filmas būs iespēja satikties ar pašu filmas varoni god. Robīnu Kortinu un uzdot jautājumus par filmu, viņas dzīvi un vairāk nekā 30 gadus garo garīgo ceļu. Jums būs iespēja pārliecināties par viņas iedvesmojošo enerģiju un neparasto personību klātienē.

Biļetes / FB event

KINO // “99% okupē Volstrītu”

FEB 1 // 19:00 // KKC

Šī godalgotā dokumentālā filma atspoguļo kustības “Okupē Volstrītu” plašumu un nozīmi un to, kā no maza parka protesta Manhetenā tā ļoti strauji izauga par starptautiska mēroga kustību.
Filma parāda, kādēļ dažāda vecuma, etniskās piederības un finansiālā statusa cilvēki atbalstīja kustību un tās mērķi atdalīt naudu no politikas un atgūt demokrātiju no iesakņojušām korporatīvām interesēm, kā rezultātā varētu risināt būtiskus jautājumus – jaunu darbvietu radīšanu, piekļuvi veselības aprūpei un izglītībai, vides aizsardzību un ieroču drošību.

Ieeja – bez maksas / FB event

Kinoblogeri piedāvā “Murkšķa diena” (Groundhog Day)

FEB 2 // 18:30 // Kino Citadele

Kinoblogeri un Cēsu Alus aicina noskatīties iemīļoto komēdiju “Murkšķa diena” ( Groundhog Day Movie) pašā Murkšķa dienā šī gada 2. februārī! Viens no visu laiku labākajiem komiķiem Bils Murejs vienā no savām izcilākajām lomām (vai zinājāt, ka viņa vietā gandrīz bija Toms Henkss?) vienā no skatītāju visu laiku iemīļotākajām komēdijām – mēs esam skatījušies “Murkšķa dienu” neskaitāmas reizes, bet vēl nekad neesam to darījuši kinoteātrī! Pienācis laiks to labot – kopā ar citiem šīs filmas faniem (bet vai ir kāds, kurš tāds nav?) skatīsimies to kopā… Murkšķa dienā!

Biļetes / FB event

KINO & sarunas // Ted Spread

FEB 2 // 19:00 // KKC

KKC Cilvēktiesību KINO ir uzsācis sēriju programmu “TED Spread”. Tā ir TED runu atlasīta kolekcija ar spilgtākajiem tēliem, domātājiem un aktīvistiem, apkopojot dažādus tematus, tostarp pasaules un vietējo politiku un sabiedrības praksi, zinātniskos vai poētiskos stāstus par to, kā mūsu sabiedrība darbojas un kā tā var mainīties uz labo pusi. Pēc seansa pievienojies sarunām un izsaki savu viedokli.

Ieeja – bez maksas / FB event

Dubultseanss: Dzeltenzilās ģimenes lietas. “Ukraiņu šerifi” / “Radinieki”

FEB 2 // 20:00 // Kino Bize

Ceturtdien, 2. februārī, no plkst. 18.00 kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies divu Ukrainas tēmai veltītu filmu dubultseanss – Vitālija Manska “Radinieki” un Romāna Bondarčuka “Ukraiņu šerifi” (“Ukrainian sheriffs”).
Dubultseanss priecēs skatītājus ne tikai ar lielisku tematisko kino, bet arī ar ļoti draudzīgu biļešu cenu.

Biļetes / FB event

“Patersons” – Džims Džārmušs – tikai “Splendid Palace”

FEB 3 // 18:00 // Splendid Palace

Džima Džārmuša poētiskā filma no 3. februāra skatāma “Splendid Palace”. Patersona dzīve ir pilna romantikas – viņš strādā par autobusa vadītāju, bet brīvajā laikā raksta dzeju savai mīļotajai sievai Laurai. Patersons ietērpj ikdienas skaistumu dzejā un it visur sastop dzejniekus – tāda ir šīs pilsētas maģija – dzejnieku Alena Ginsberga un Viljama Karlosa Viljamsa dzimtā vieta.

Biļetes / FB event

Darbnīca // CLIP KINO

FEB 4 // 13:00 // KKC

Kādi mediji ir atrodami interneta vidē? Kas tos skatās? Ko tie nozīmē publicētājiem vai šērotājiem, un, galvenais, ko tie nozīmē tev? “Clip Kino” ir koncepts, kas, izmantojot interneta vidē publicētos video un dokumentālās īsfilmas, caur neformāliem video seansiem veido pamatu sarunām un pasākumiem. “Clip Kino” ir pašorganizēta, iesaistoša darbnīca, kuras laikā dalībnieki atlasa video klipus, lai veidotu savu izpratni par konkrēto tematu. Darbnīcas mērķis ir pārcelt normalizētās, “privātās” aktivitātes elementus (jeb video skatīšanos privātajā telpā mājās) uz publisko telpu kopīgai demonstrācijai, izvērtēšanai un apspriešanai. Piesakies darbnīcai, esi publiskās mediju vides kurators un parādi, ko TU uzskati par svarīgo globālajā politikā.

Ieeja – bez maksas / FB event

KINO // Clip Kino

FEB 4 // 19:30 // KKC

Pievienojies “Clip Kino” darbnīcas rezultātu demonstrēšanas seansam. Ko tu redzēsi? Mēs nezinām un nezināsim līdz pat seansa sākumam. “Clip Kino” darbnīcas dalībnieki (iepriekšējais pasākums) apkopos interneta vidē pieejamos video klipus un dokumentālās īsfilmas par konkrētu tematu “Globālā politika. Mīnus Tramps, Putins & Brexit.”. “Clip Kino” ir koncepts, kas aicina dalībniekus atlasīt video klipus, lai veidotu savu izpratni par konkrēto tematu. Katra klipa izvēli dalībnieki pamatos un paskaidros.

Ieeja – bez maksas, ar ziedojumiem / FB event

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka vairāk nekā pusi no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī filmas, kuras piedāvā kinoprojekts “Spektrs”: “Tas ir tikai pasaules gals” (“Juste la fin du monde”, Francija), “Komūna” (“Kollektivet”), “Gaišā nākotne” (“L’avenir”).

Info

Gaidīsim ziņu, vai kaut kas tika palaists garām, vai šādi raksti jums liekas lietderīgi, vai izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem!