Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (JUL 10 – JUL 16)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

10.07.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Laimas šokolādes svētki: brīvdabas kino Laimas fabrikas pagalmā

JUL 11 // 20.00// “Laimas” fabrikas pagalms

Par godu Starptautiskajai šokolādes dienai “LAIMA” sadarbībā ar “Spektru” aicina uz nebijušu brīvdabas kino seansu “Laimas” fabrikas pagalmā, piedāvājot vienu no visu laiku slavenākajām ģimenes filmām, klasisko “Villijs Vonka un šokolādes fabrika” (Willy Wonka & the Chocolate Factory)!

Filma tiks demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Īsumā par filmu: Čārlijs Bakets ir nabadzīgs puika, kura ģimene knapi savelk kopā galus. Dažādu sakritību rezultātā Čārlijs iegūst Zelta biļeti ceļojumam uz visas pasaules bērnu sapņu vietu – Villija Vonkas šokolādes fabriku! Kopā ar citiem bērniem un paša Vonkas pavadībā viņš ceļo caur visiem šokolādes tapšanas posmiem, taču viens pa vienam bērni sāk pazust un izrādās, ka gan Vonkam, gan arī pašam Čarlijam ir kādi noslēpumi, kurus viņi negrib izpaust apkārtējiem…

Ieeja – bez maksas/ FB event

Vienas vasaras hronika. Parīze 1960 – Četri balti vakari. Rīgas Doma dārza kino seansi

JUL 13 // 22.30// Rīgas Doma dārzs

Četros jūlija ceturtdienu vakaros Rīgas Doma dārzā šovasar jau tradicionāli notiks bezmaksas brīvdabas kinoseansi, un šogad tie veltīti Latvijas kino klasiķim, režisoram Rolandam Kalniņam viņa 95 gadu jubilejā, bet sola negaidīti jauneklīgas noskaņas – šarmantu franču “jaunā viļņa” gaisotni no 20. gadsimta 60. gadiem un leģendārā Latvijas brīvdomātāju manifesta “Četri balti krekli” (1967) atjaunotās kopijas pirmizrādi.

13. jūlijā – franču dokumentālā kino celmlauža Žana Ruša un sociologa Edgara Morēna eksperiments – vai ir iespējams nofilmēt patiesību? Marselīne un Nadīna iziet ielās ar mikrofonu, jautājot 1960. gada parīziešiem, vai viņi ir laimīgi, un rezultātā top viens no pasaules kinovēstures stūrakmeņiem, cinema verite stila tīrradnis.

Ieeja – bez maksas / FB event

The Wave, Vilnis

“Spektra” kino vakari Spīķeros: filma “Vilnis” (Bolgen)

JUL 13 // 22.00 // Spīķeri – radošais kvartāls

Spīķeru kvartāls sadarbībā ar kino projektu Spektrs izziņo jauno brīvdabas kino vakaru sezonu un otro no sešiem brīvdabas kino vakariem Spīķeros. Šogad kino vakaru tēma „Pasaules kino kaleidoskops”. Un arī šogad ieeja visos kino vakaros bez maksas! Tāpat arī šogad turpinām lielisko tradīciju un katru kino vakaru uzsāksim ar kādu no Latvijas režisoru īsfilmām.

“Vilnis” – Geirangeras ciemats Norvēģijas piekrastē ir apdraudēts, kad milzīgs klints masīvs iegāžas fjordā, saceļot 80 metrus augstu cunami vilni, kurš dodas taisnā ceļā pretīm ciematam. Tā iedzīvotājiem ir tikai 10 minūtes, lai kalnos paglābtos no tuvojošās katastrofas, bet ne visiem būs lemts paglābties laikā. Kristiana sieva, dēls un meita ir iesprūduši viesnīcas pagrabā, un Kristianam ir vien pāris mirkļi, lai pieņemtu pareizos lēmumus…

Ieeja – bez maksas / FB event

Mūsdienu eksperimentālās filmas un video māksla no Vācijas

JUL 14 // 20.00 // NOASS

Piektdien, 14. jūlijā, plkst. 20:00 mākslas centrā “NOASS”, iesildot festivālu “Ūdensgabali”, notiks īsfilmu skate – “Jaunie mākslinieki – mūsdienu eksperimentālās filmas un video māksla no Vācijas”.

Šī programma ir “AG Kurzfilm – Vācijas īsfilmu asociācijas” un “German Films” veidota īsfilmu un video darbu izlase, kas atklāj jauno vācu mākslinieku eksperimentālos darbus.

Pirms programmas demonstrēšana režisors Aleksandars Radans (Aleksandar Radan) iepazīstinās ar kopējo darbu izlasi un viņa paša īsfilmu “In Between Identities”.

Ieeja – bez maksas / FB event

Pretty Woman (1990) – KinoLaiks brīvdabas kino

JUL 15 // 22.00 // Kalnciema kvartāls

“Oscar” balvas laureāte Džūlija Robertsa iepazīstas ar visnotaļ saprātīgu miljardieri, kuru spēlē “Zelta globusa” laureāts Ričards Gīrs. Šī tikšanās no nedēļu ilga darījuma pāraug bezgalīgā pelnrušķītes romānā. Šis īpašais izdevums pavedinās jūs ar jau zināmo komismu, šarmu un kaisli, kā arī daudz ko citu! 

Biļetes FB event

Whiplash-movie

“Positivus” festivāla “Shortcut” kinoteātris

JUL 14-17 // Salacgrīva

Īsti kino gardēži jau tradicionāli novērtējuši “Positivus” festivāla kino piedāvājumu, un arī šogad “Shortcut” kinoteātra programma ar vairākām muzikālām filmām, neaizmirstamiem skaņu celiņiem, kino par mūziķiem un pat mūziklu būs gards kumoss ne tikai kinomāniem, bet arī labas mūzikas cienītājiem. Programmā īpaši akcentētas arī Latvijā tapušas filmas un studentu īsfilmas, savukārt pašus mazākos festivāla apmeklētājus priecēs animācijas filmu programma. “Shortcut” ir lietotne filmu, seriālu, sporta tiešraižu un cita satura vērošanai internetā.

Info