Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (JUL 3 – JUL 9)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

04.07.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Filmu vakari Noliktavā No3 – I daļa. Dumpinieku kino

JUL 6 // 22.00// Noliktava No3

Noliktava No3 līdz pat vasaras beigām kļūs par čillošanas epicentru. Sadarbībā ar kinofestivālu “2AnnasIFF” katru otro ceturtdienu uz terases tiks rādīts labākais, jaunākais un trakākais kino – gan no Latvijas, gan visas pasaules.

Pirmajā kino vakarā 6. jūlijā tiks rādītas četras izcilas un pavisam jaunas LKA studentu filmas, kas pārsteigušas ne tikai vietējo auditoriju, bet arī ceļo pa kinofestivāliem visapkārt pasaulei:

Konvertīti [Dir. Karlis Lesins]
Septiņas neveiklas seksa reizes [Dir. Liene Linde]
Medību diena [Dir. Ivo Skanstiņš]
Ludis [Dir. Gatis Ungurs]

Ieeja – 2 EUR ziedojums/ FB event

Trakais Pjero – Četri balti vakari. Rīgas Doma dārza kino seansi

JUL 6 // 22.30// Rīgas Doma dārzs

Četros jūlija ceturtdienu vakaros Rīgas Doma dārzā šovasar jau tradicionāli notiks bezmaksas brīvdabas kinoseansi, un šogad tie veltīti Latvijas kino klasiķim, režisoram Rolandam Kalniņam viņa 95 gadu jubilejā, bet sola negaidīti jauneklīgas noskaņas – šarmantu franču “jaunā viļņa” gaisotni no 20. gadsimta 60. gadiem un leģendārā Latvijas brīvdomātāju manifesta “Četri balti krekli” (1967) atjaunotās kopijas pirmizrādi.

6. jūlijā – “Trakais Pjero”. Žans Pols Belmondo un Godāra mūza Anna Karina, hrestomātisks franču jaunā viļņa / “nouvelle vaque” darbs – piedzīvojumu filma un mīlas stāsts kriminālas spriedzes pavadītā vasaras ceļojumā no Parīzes uz Vidusjūru. Filma bijusi nominēta Venēcijas festivāla galvenajai balvai “Zelta lauva” un izvirzīta kā Francijas pieteikums 1965. gada “Oskara” balvai par labāko ārzemju filmu. 

Ieeja – bez maksas / FB event

Spiderman: Homecoming, Zirnekļcilvēks: Atgriešanās mājās

“Zirnekļcilvēks: Atgriešanās mājās” fanu pirmizrāde

JUL 7 // 18.30 // Kino Citadele

Pēc sensacionālās debijas filmā “Kapteinis Amerika: Pilsoņu karš” jaunais Pīters Pārkers jeb Zirnekļcilvēks iejūtas supervaroņa identitātē filmā “Zirnekļcilvēks: Atgriešanās mājās”. Ir pagājuši pāris mēneši pēc “Marvel” supervaroņu “Pilsoņu kara”. Pīters Pārkers (Toms Holands) ir atgriezies dzimtajā Ņujorkā un ar sava labvēļa un mentora Tonija Stārka (Roberts Daunijs juniors) palīdzību cenšās sabalansēt savu dzīvi, kurā pa dienu viņš ir parasts vidusskolnieks, bet no mācībām brīvajā laikā – supervaronis un pilsētas neliešu bieds Zirnekļcilvēks. Laika gaitā kļūst skaidrs, ka apvienot abas pasaules ir grūtāk, nekā sākotnēji šķita, un pat jaunais superļaundaris Maitu lija nebūt nav lielākā Pītera problēma… 

Biļetes 

Tas ir tikai pasaules gals. Kino fon Stricka villas dārzā.

JUL 7 // 21.30 // K.K. fon Stricka villa

Pirmo dzērienu uzsauc Havana Club. Lietus gadījumā kino seanss notiks villā.

Rakstnieks Luī (Gaspārs Ulī) pēc 12 gadu prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai svinīgās vakariņās saviem tuviniekiem pavēstītu, ka drīzumā mirs. Taču viņa rūpīgi izplānoto plānu izjauc līdzcilvēku neiecietība un nevēlēšanās uzklausīt pašus tuvākos, un ģimeniskā kopā sanākšana pārvēršas par īstenu pasaules galu… Filmas scenārijs veidots pēc Žana Lika Lagarsa (1957-1995) lugas motīviem.

Biļetes FB event

“Future Shorts” filmu festivāla vasaras programma

JUL 7 // 22.30 // Spīķeri – radošais kvartāls

Īsmetrāžas filmu festivāls FUTURE SHORTS priecēs ar šīs sezonas vasaras programmu – ar labākajām starptautiskajām īsfilmām. Kinofestivālā skatītājiem būs iespēja noskatīties 8 labākas filmas vienā seansā – no ASV, Lielbritānijas, Kolumbijas, Somijas, Norvēģijas, Horvātijas. Šīm filmām pirmizrādes notika 2016. un 2017. gadā.

Biļetes FB event

The Notebook, Atmiņu klade

The Notebook (2004) – KinoLaiks brīvdabas kino

JUL 8 // 22.00 // Kalnciema iela

Filma vēsta par mīlestību līdz pat mūža galam. 17 gadus vecā Elisona Ellija, kura nāk no aristokrātu ģimenes, iemīlas nabaga zēnā Nojā, kurš nespēj sniegt visus tos labumus, pie kuriem Ellija ir pieradusi. Taču viņš padara viņu patiesi laimīgu, sniedzot viņai savu mīlestību. Divi no dažādām sociālam grupām nākuši cilvēki iemīlas, taču Ellijas vecāki ir kategoriski pret Noju. Taču šī ir tā retā mīlestība, kas pārcietīs gan sauli, gan lietu, gan pērkonu. Filma tika uzņemta pēc Nikolasa Čārlza Spārksa biogrāfiskā romāna “The Notebook”.

Biļetes / FB event