Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (JUN 12 – JUN 18)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

12.06.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

CLIP KINO seanss // tukšo ēku radoša izmantošana

JUN 12 // 21.30 // D27 (Dzirnavu iela 27)

Pievienojieties CLIP KINO darbnīcas kino vakaram par tukšo ēku un telpu radošu lietošanu.

“Clip Kino” ir interneta video darbnīca, kuras dalībnieki apkopo interneta vidē pieejamos video klipus un dokumentālās īsfilmas. Šīs darbnīcas temats ir “Tukšo ēku radoša lietošana”, un video priekšatlase sākās svētdien, 11.jūnijā. Pirmdien 21.30 notiek rezultātu kino seanss.

“Clip Kino” ir koncepts, kas aicina dalībniekus atlasīt video klipus, lai veidotu savu izpratni par konkrēto tematu. Katra klipa izvēli dalībnieki pamatos un paskaidros.

Ieeja – bez maksas ar ziedojumiem / FB event

"La La Land, La La Land: Kalifornijas sapņi"

La La Land. Kino fon Stricka villas dārzā

JUN 13 // 21.30 // K.K. fon Stricka villa

Šovasar kino baudītājus priecēs īpaši filmu seansi K.K. fon Stricka villas dārzā. Pirmo dzērienu uzsauc pasākuma organizētāji. Lietus gadījumā kino seanss notiks villā.

Pirmā filma – “La La Land: Kalifornijas sapņi”.
Mia ir topošā aktrise, kas piestrādā kafejnīcā, pasniedzot latte kafijas filmu zvaigznēm. Viņas mīļotais ir Sebastians, džeza mūziķis, kas mēģina savilkt galus, uzstājoties ar koncertiem šaubīgos un noplukušos bāros. Panākumiem pieaugot, jaunais mīlnieku pāris saskaras ar lēmumiem, kas sāk graut viņu mīlestību. Sapņi, pie kuriem viņi strādājuši tik smagi, nu viņus var izšķirt!

Biļetes / FB event

Kino, filozofija un runas

JUN 14 // 20.00 // Kaņepes Kultūras centrs

Kino: Cilvēktiesības. Jūnija tēma: Cenzūra un korupcija

Šajās sērijās tiek izrādītas filozofu un dažādu ekspertu video konferences, runas un apaļo galdu sarunas par mūsdienu sabiedrību. Skatītāji tiek aicināti pievienoties video seansiem un papildināt šīs idejas ar saviem komentāriem, idejām un viedokļiem.

Šajā sērijā: “This is Marshall McLuhan: The Medium is the message” – psihedēliska dokumentālā filma, kas ir balstīta uz un ap Maklūhana slavenajiem darbiem “The Guthenberg Galaxy” un “The Medium is the Message”.

Ieeja – bez maksas/ FB event

KINO BIZE dubultseanss: Ziemeļkorejas patiesības #2

JUN 14 // 19.00 // Kino Bize

“Kino Bize” 14. jūnijā piedāvā īpašā dubultseansā noskatīties divas nesen tapušas dokumentālās filmas ar vienojošo tēmu – Ziemeļkoreja. Plkst. 19.00 tiks izrādīta Vitālija Manska “Saules staros” (2015), kurai tūlīt pēc tam plkst. 21.00 sekos Uģa Oltes un Mortena Travika muzikālā dokumentālā filma “Atbrīvošanas diena” (Liberation Day, 2016). Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Biļetes FB event

Filmas “Mēs atgriezāmies” pirmizrāde

JUN 14 // 14.00 // Latvijas Okupācijas muzejs

Režisore Inga Nestere 14. jūnijā plkst. 14:00 ielūdz uz filmas “Mēs atgriezāmies” pirmizrādi Okupācijas muzejā. Viņa raksta: “1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta naktīs Latvijā liktenis ievilka smagas rētas tūkstošiem cilvēku sirdī un dzīvē. Šajās divās naktīs daudzu māju durvis tika atvērtas ar čekistu zābaku spērieniem, un toreiz vēl mazus bērnus, kopā ar mātēm, tēviem, brāļiem, māsām un vecvecākiem, sasēdināja lopu vagonos un aizveda uz Sibīriju. Šo bērnu vidū bija arī četras meitenes – kurzemniece Gaida Kalniņa, latgaliete Beāta Ločmele, zemgaliete Brigita Kaukule un vidzemniece Nita Matvejeva. Viņas visas nonāca Sibīrijā, taču skarbajos apstākļos izdzīvoja un atgriezās, lai vēstītu par komunistisko genocīdu nākamajām paaudzēm”.

Ieeja – bez maksas/ Info

Baywatch, Pludmales patruļa

Kinoblogeri piedāvā “Pludmales patruļa” (Baywatch)

JUN 15 // 18.30 // Kino Citadele

Kad aiz loga ir tas, kas ir aiz loga, un Latvijas vasara nekādi nesākas, tik ļoti gribas kaut ko siltu, saulainu un, vēlams, pludmalē… vārdu sakot, PLUDMALES PATRUĻU (BAYWATCH), kuras pirmizrāde Latvijā paredzēta vienlaicīgi ar īsto vasaras iestāšanos – 15. jūnijā!

Dveins “Klints” Džonsons, Gada cilvēks visos iespējamajos topos, un visu pasaules sieviešu (un arī dažu vīriešu) elks Zaks Efrons apvienojas ar apburošākajām aktrisēm abās okeāna pusēs, lai sagādātu mums ikoniskā TV seriāla pilnmetrāžas versiju! Krāšņa, saulaina, neprātīga un neticami smieklīga (kā arī viegli neķītra – filmas vecuma ierobežojums ir “bērniem līdz 16 neiesakām”), PLUDMALES PATRUĻA aizpildīs saules trūkumu sirdī un iezīmēs īstenu vasaras iestāšanos!

Par izklaidēm pirms seansa rūpēsies Kinoblogeri, balvas piedāvās “UzKino”, bet par īpaši pacilātu garastāvokli rūpēsies “Cēsu alus” un viņu jaunais, vasarīgais dzēriens “Crispy Apple”. Un, protams, pārsteigumi – kur tad bez tiem! “Dress code”: sarkani šorti, peldkostīmi un pludmales garastāvoklis! Vislabāk (vai vismazāk) apģērbtos gaida pārsteiguma balvas!

Biļetes / FB event

“Spektra” kino vakaru Spīķeros atklāšana: filma “Young Offenders”

JUN 15 // 21.30 // Spīķeri – radošais kvartāls

Spīķeru kvartāls sadarbībā ar kino projektu “Spektrs” izziņo jauno brīvdabas kino vakaru sezonu un pirmo no sešiem brīvdabas kino vakariem Spīķeros! Šogad kino vakaru tēma “Pasaules kino kaleidoskops”. Un arī šogad ieeja visos kino vakaros bez maksas!

Sākot ar jūniju, skatītāji tiek aicināti uz neaizmirstamiem piedzīvojumiem, kuros solās būt gan asas izjūtas un dramatiski momenti, gan nezūdošās vērtības – draudzība un mīlestība, un tas viss kopā ar lieliskiem aktieriem uz lielā ekrāna. Tāpat arī šogad turpināsies lieliskā tradīcija, un katrs kino vakars sāksies ar kādu no Latvijas režisoru īsfilmām!

15.jūnijā kino vakaru atklāšanā filma “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (“The Young Offenders”).

Ieeja – bez maksas/ FB event

The Lives of Others, Citu dzīves

Kino // Citu dzīves

JUN 15 // 19.00 // Kaņepes Kultūras centrs

Kino: Cilvēktiesības. Jūnija tēma: Cenzūra un korupcija

VDK kapteinis Gerds Vīzlers saņem uzdevumu strādāt ar mākslinieku pāri Georgu un Kristu Mariju. Vīzlers iespiežas viņam nezināmajā mākslinieku pasaulē un iepazīst brīvā gara un līdz tam sev svešo cilvēku savstarpējo attiecību pasauli. Iepazītie cilvēki un attiecības radikāli maina reiz uzticīgā valsts drošības ideoloģijas sekotāja uzskatus, un viņš uzņemas pāra aizsardzību, taču jau pavisam drīz viņi visi trīs ir valsts drošības dienesta tīkla gūstā.

Apbalvojumi: 2007. gada “Oskars” kā labākajai filmai svešvalodā.

Ieeja – bez maksas / FB event