Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAI 15 – MAI 21)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

15.05.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Knutifikācija: seanss ar režisoru Ivaru Tontegodi

MAI 15 // 18.00 // Kino Bize

Knuts Skujenieks – iespējams, līdz galam neatzīts un nenovērtēts. Cilvēks, kuru raksturo bezkompromisa stāja un vīrišķība šī vārda viscēlākajā izpratnē, cilvēks, kurš aicina patstāvīgi domāt arī citus. Pagājušogad viņš nosvinēja 80 gadu jubileju. Šogad par viņu ir tapusi filma.

Pēc filmas seansa kinoteātrī uz sarunu ar skatītājiem viesosies filmas režisors Ivars Tontegode.

Biļetes / FB event

Goda seanss: Rolands Kalniņš / “Ceplis”

MAI 15 // 18.00 // Splendid Palace

15. maijā, svinot Rolanda Kalniņa 95 gadu jubileju un filmas “Ceplis” 45 gadu jubileju, notiks filmas goda seanss kinoteātrī “Splendid Palace” pulksten 18:00. Tiks izrādīta spēlfilmas “Ceplis” atjaunotā kopija, kuras restaurācijas darbus pēc Nacionālā kino centra iniciatīvas un ar Kultūras ministrijas finansējumu veikusi studija “Lokomotīve”, izmantojot pieredzi, kas uzkrāta, atjaunojot trīs Jāņa Streiča spēlfilmas un citus meistardarbus.

Ieeja – bez maksas / FB event

Teātra un kino kaislību dubultseanss

MAI 16 // 18.00 // Kino Bize

Mērķtiecīgs skatiens, sānā cieši saņemts iepirkumu maisiņš, liela kaislība pret skatuves mākslu un kino ekrāna diženo starojumu. Kas vēl aizrautīgajai Ņujorkas teātru apmeklētājai Nikijai Kokrenai ir kopīgs ar Viļņas mazākā kinoteātra entuziastisko vadītāju Valdemāru Isodu?

Kinoteātrī “Kino Bize” skatītāji tiek aicināti uz divu dokumentālo filmu dubultseansu – šoreiz par cilvēkiem, kas dzīvē ar lielu aizrautību seko saviem sapņiem un kaislībām pret kino un teātra mākslu. Divas jauno latviešu un lietuviešu režisoru debijas filmas – Matīsa Kažas “Vienu biļeti, lūdzu” un Rimanta Oičenkas “Holivuda piedāvāja pārāk maz”.

Biļetes / FB event

Animals with The Tollkeeper

Kino seanss ar Andreju Grantu

MAI 17 // 18.00 // Rīgas Kino muzejs

Fotogrāfijas festivālā “Rīgas Fotomēnesis” skatītāji tiek aicināti uz kino seansu ar Andreju Grantu!

Andrejs Grants: “Filma (“Animals with The Tollkeeper”) kā Ceļojums, kuram nav mērķa, un tas, kas notiek pa ceļam, atklājas neuzbāzīgi, smalki, baisi kā pasaka vai kā sapnis, kurš bijis piemirsies.

Filmai ir īpašs liktenis – tā ir (toreiz 1998. g.) 28 gadus jauna režisora pirmā (un ilgu laiku vienīgā) pilnmetrāžas filma, kas uzreiz pēc iznākšanas gūst atzinību vairākās prestižās kinoskatēs un tad pazūd no skatuves uz desmit gadiem, lai atgrieztos gandrīz no nebūtības jau kā vairāku nopietnu kinospeciālistu atcerēta, restaurēta un godināta.”

Ieeja – 1,40 EUR / FB event

Vācu klasika: “Doktora Kaligari kabinets”

MAI 17 // 20.30 // Kino Bize

10. un 17. maijā kinoteātris “Kino Bize” sadarbībā ar kinokritiķi Artūru Zavgorodniju piedāvā noskatīties divas vācu ekspresionisma laikmeta filmas – “Nosferatu, šausmu simfonija” un “Doktora Kaligari kabinets” – klasiku, kas spēcīgi ietekmējusi pasaules kino tālāko attīstību.

Vācu ekspresionisms ir absolūti unikāla parādība, kas piedāvā izcilu, mistisku, reizēm arī paradoksālu un vietām pat pareģojošu skatījumu uz realitāti. Mūrnava un Vīnes kinolentēs savu vizuālo iemiesojumu gūst Frīdriha Nīčes paustais par neierobežoto diktātu, kuru īsteno stipras gribas personības. 20. gadsimta 20. gadu vācu kino anturāža – tā ir neapzinātā, traģiskā un fatālā ilustrēšana. Ekspresionisma filmās izpaužas īstenības neizbēgamības, baisu sapņu un fantāziju sapratne.

Mūrnava un Vīnes klasika ir žanra giganti ar asiem sociāli politiskiem zemtekstiem. Starp citu, “Nosferatu” ir pirmā filma par Drakulu. Bet “Doktora Kaligari kabinets” – mūžīgais stāsts par jukušajiem ārstiem un to drūmajiem radījumiem, par gribas apspiešanu, slepkavībām un vājprātību. Taču tā vietā, lai šeit saskatītu sociālā satraukuma atainojumu pēc Pirmā pasaules kara un pirms nacisma nostiprināšanās, te var vienkārši ieraudzīt eksperimentu ar dzimstošā žanra kino formu.

Biļetes / FB event

Kino // Mūsu jauniešiem (Bravehearts)

MAI 17 // 19.00 // KKC

Filma “Mūsu jauniešiem” ataino četru politiski aktīvu jauniešu gaitas laika posmā no 2009. gada vasaras līdz 2011. gada rudenim. Tas ir dokumentāls stāsts par jauniešiem, kuri nebaidās paust savu viedokli par sabiedrību un vēlas padarīt pasauli labāku. Sana, Henriks, Hokons un Juhanne pārstāv četras dažādas jauniešu politiskās partijas. Viņi gatavojas vēlēšanu kampaņai un intensīvi mācās debatēt. Sana ir satraukusies, jo šī ir pirmā reize, kad viņai būs jāpiedalās debatēs, Henrikam ir apnicis aizstāvēt sevi pret radikāli noskaņotiem jauniešiem, Hokons kandidē vietējās vēlēšanās, bet Juhanne grasās izstāties no debašu komandas.

Ieeja – bez maksas / FB event

B Movie: Lust & Sound in West Berlin

KINO BIZE bēbīšseansi: B klases filma

MAI 17 // 13.00 & 15.30 // Kino Bize

Turpinās kinoteātra “Kino Bize” jaunā iniciatīva – “bēbīšseansi” jeb kinoteātra regulārā repertuāra dienas seansu programma vecākiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu.

Ar pieklusinātu gaismu un skaņu, pārtinamo virsmu, dzeramo ūdeni un mīkstu paklāju un spilveniem kinozālē, bet pats svarīgākais – ar sapratni par trokšņiem, kustībām un knosīšanos. Vecākiem palīdzēs uznest ratiņus (uz kinoteātra telpām jātiek pa kāpnēm līdz pirmajam stāvam) un iekārtoties. Laipni gaidītas arī mammas, kas savus bērnus vēl tikai gaida.

Nākamie seansi 17. maijā plkst. 13.00 un 15.30 ar “B klases filmu – iekāre un mūzika Rietumberlīnē 1979-1989”. 

Biļetes / FB event

Kino // TED spread

MAI 18 // 19.00 // KKC

KKC Cilvēktiesību KINO ir uzsācis sēriju programmu TED SPREAD. Tā ir TED runu atlasīta kolekcija ar spilgtākajiem tēliem, domātājiem un aktīvistiem, apkopojot dažādus tematus, tostarp pasaules un vietējo politiku un sabiedrības praksi, zinātniskos vai poētiskos stāstus par to, kā mūsu sabiedrība darbojas un kā tā var mainīties uz labo pusi. Pēc seansa dalībnieki tiek aicināti pievienoties sarunām un izteikt savu viedokli.

Ieeja – bez maksas / FB event

Īsfilmu festivāls “Tumša bilde 2017”

MAI 18 // 16.00 // Cafe Film Noir

Uzziniet pirmie, kuras no iesniegtajam filmām iegūs skatītāju un žūrijas atzinību, kā arī kādu no balvām: “Grand prix” – dāvanu karte tehnoloģijas iegādei 500 € vērtībā, bet pirmo vietu ieguvējiem studentu un skolēnu kategorijās – brauciens trīs personām uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Varbūt šī būs vieta, kurā savu īsfilmu rādīs nākamās Latvijas kino zvaigznes. Nepalaidiet garām iespēju redzēt, dzirdēt, piedalīties! Atbalstiet savējos!

Ieeja – bez maksas / FB event

Kino teorijas vakarskola. Autora teorija II

MAI 18 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Maijā norisināsies trešais cikls Kino teorijas vakarskolā – ieskats autora teorijā ar Jāni Putniņu!

Otrā tikšanās reize notiks 18. maijā, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plkst. 18:30. Tāpat kā iepriekšējos ciklos, tikšanās tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem. Lai sagatavotos tikšanās reizei, pirms tās tiks izplatīts teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai labāk saprastu tēmas problemātiku.

Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, lūdzam rakstīt agnese.logina@kinomuzejs.lv

Ieeja – bez maksas / FB event

Kino nakts // Surprise, surprise

MAI 20 // 21.00 // KKC

Šoreiz bez nosaukumiem – nāciet un topiet pārsteigti.

Kino visas nakts garumā “Teleporta” ietvaros.

Ieeja – 3 EUR / FB event

My Life as a Zucchini, Mana dzīve kā Cukīni

KINO BIZE bērnu rīti: Mana dzīve kā Cukīni

MAI 21 // 11.00 // Kino Bize

Pēc skatītāju pieprasījuma tiek rīkots vēl viens bērnu rīts ar pagājušā gada Amerikas Kinoakadēmijas balvai nominēto un “European Film Awards” uzvarētāju – animācijas filmu “Mana dzīve kā Cukīni” (“My Life as a Courgette”).

Bērnu rīti paredzēti visai ģimenei, lai uzburtu aizraujošo kino pasauli un brīvdienu padarītu krāsaināku! Kā vienmēr pirms filmas būs iespējams piedalīties radošajā darbnīcā. Šoreiz katrs dalībnieks varēs izveidot savu filmas varoni gluži kā no ekrāna. Filmas tiek izrādītas tad, kad visi mazie mākslinieki ir pabeiguši savas radošās ieceres.

Biļetes / FB event

Kinoblogeri piedāvā “Shortcut” viktorīnu!

MAI 21 // 11.00 // Cafe Film Noir

Ir jau gandrīz vasara, kas nozīmē… laiks tradicionālajai Kinoblogeru viktorīnai, kura šoreiz norisināsies ar “Shortcut” atbalstu (un balvām)!

Kinoblogeri un “Shortcut.lv” aicina visus aktuālā kino un TV seriālu pazinējus pārliecināties par savu erudīciju un pamēroties spēkiem ar citiem jautrā un atraktīvā (bet ne vieglprātīgā) viktorīnā! Kā jau nosaukums liecina, populāro “Kinoblogeri piedāvā” viktorīnu sēriju mēs turpināsim ar pasākumu sadarbībā ar “Shortcut.lv” straumēšanas servisu, kurš skatītājiem piedāvā legāli skatīties pasaules aktuālākās filmas un TV seriālus – par kuriem tad arī būs viktorīnas jautājumi!

Ieeja – 2 EUR / FB event