Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAI 22 – MAI 28)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

22.05.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Kino Guru pirmizrāde filmai “Wonder Woman”

MAI 24 // 18.30 // Kino Citadele

Īpašā Kino Guru pirmizrāde filmai “Wonder Woman”!

Pirms viņa kļuva par Brīnumsievieti, viņa bija Diāna, Amazoņu princese, kura bija audzināta un trenēta, lai kļūtu par neuzvaramu kareivi. Augusi noslēgtā paradīzes salā, viņa līdz šim nevienu cilvēku no ārpasaules nav satikusi. Viss mainās brīdī, kad jūras malā tiek izskalots amerikāņu pilots, kurš viņai izstāsta par milzīgu karu starp neskaitāmām valstīm, kurš var sagraut visu pasauli. Diāna, to dzirdot, nolemj doties pilotam līdz, lai palīdzētu apturēt šo konfliktu.

Biļetes

Šona Makalistera filmu dubultseanss

MAI 24 // 18.00 // Kino Bize

Pēc labi nosvinēta RPFF – Rīgas Pasaules filmu festivāla un RPFF: Šona Makalistera filmu retrospekcijas – piedāvājam iespēju vēlreiz pavadīt vakaru ar britu dokumentālo filmu režisora Šona Makalistera (Sean McAllister) filmām “Sīrijas mīlasstāsts” (A Syrian Love Story, 2015) un “Negribīgais revolucionārs” (The Reluctant Revolutionary, 2012). Filmās attēloti spēcīgi cilvēkstāsti no Tuvo Austrumu karstajiem punktiem – Sīrijas opozicionāru ģimenes gaitas piecu gadu garumā un tūristu gida Kaisa pāreja no Jemenas revolūcijas skeptiska novērotāja uz aktīvu dalībnieku -, kas ļauj ielūkoties notikumos no personiskāka skatu punkta nekā to piedāvā skopās rindiņas un ainas ziņu izlaidumos.

Info / FB event

The Arbor

Kino // The Arbor

MAI 24 // 19.00 // KKC

“The Arbor” ir patiess stāsts par Bredfordas dramaturģi Andreju Dunbāru un viņas sarežģītās attiecības ar meitu Lorēnu. Andreja patiesi un bezbailīgi rakstīja par savu bērnību bēdīgi slavenajā Buttershaw apkaimē. Kad viņa 1990.gadā nomira, traģiski tikai 29 gadu vecumā, viņas meitai Lorēnai bija tikai 10 gadi.

Filma stāsta par Lorēnu mūsdienās, 29 gadu vecumā. Izstumta no Buttershaw apkaimes, viņa izcieš cietumsodu par viņas dēla slepkavību. Esot cietumā un izejot rehabilitāciju, Lorēna atkal iepazīst savas mātes lugas un privātās vēstules, un, velkot paralēles starp abu dzīvēm, viņa sāk samierināties ar savu lomu dēla nāvē.

Ieeja – bez maksas / Info / FB event

Vīru Kino pirmizrāde – “Karību jūras pirāti: Salazara atriebība”

MAI 25 // 18.30 // Kino Citadele

Spriedze, asas izjūtas, bauda un vīriešiem tuvs humors? Tas ir īstiem vīriem paredzēts kino! Apsarmojuši welcome drink Tev un Taviem čomiem, skaistas meitenes, sapostas bārdas un apcirpti mati, kā arī daudzas citas aktivitātes un konkursi ar nudien vērtīgām balvām, ko nodrošinājuši pasākuma organizatori un atbalstītāji.

Vīru Kino ciklu 25. maijā plkst. 18.30 turpinās piedzīvojumu filmas “Karību jūras pirāti: Salazara atriebība” pirmizrādes seanss.

Biļetes / Info

Kino teorijas vakarskola. Autora teorija III

MAI 25 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Maijā norisināsies trešais cikls Kino teorijas vakarskolā – ieskats autora teorijā ar Jāni Putniņu!

Trešā tikšanās reize notiks 25. maijā, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plkst. 18:30. Tāpat kā iepriekšējos ciklos, tikšanās tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem. Lai sagatavotos tikšanās reizei, pirms tās tiks izplatīts teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai labāk saprastu tēmas problemātiku.

Šoreiz lasīsim Fransuā Trifo (François Truffaut) tekstu “A Certain Tendency in French Cinema” (1954). Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, lūdzam rakstīt agnese.logina@kinomuzejs.lv

FB event

Vācu kino klubs – “Trīs dzīves – Minūte tumsas”

MAI 25 // 19.00 // Splendid Palace

2017. gada pavasarī Vācu kino klubā piedāvājam kādā neparastā filmu projektā tapušas trīs filmas. „Trīs dzīves“ ir savstarpēji nesaistītu televīzijas filmu triloģija, ko veidojuši režisori Dominiks Grāfs, Kristians Pecolds un Kristofs Hohheislers. Martā jau piedāvājām Dominika Grāfa filmu „Trīs dzīves – Neseko man“, bet aprīlī Kristiana Pecolda filmu „Trīs dzīves – Kaut kas labāks nekā nāve”.

Divus gadu pēc kinorežisoru Grāfa, Pecolda un Hohheislera 2006. gada vasaras elektroniskās sarakstes par tēmu „Berlīnes skola” dzima ideja par šīs teorētiskās diskusijas turpināšanu kopīgā filmu projektā. Filmas savā starpā saistītu vieta, tēli, laiks un notikumi, bet visā citā tie būtu savstarpēji pilnīgi nesaistīti trīs režisoru veidoti darbi. Režisori vienojās par konkrētu ietvaru: viena gada vasara, fiktīva notikumu norises vieta, krimināllieta, kas vienā gadījumā ir priekšplānā, divos – fonā.

Biļetes / FB event

Kino // Demokrāti + diskusija

MAI 25 // 19.00 // KKC

Režisore Kamilla Nīlsone vairāk nekā trīs gadus pavadīja ciešās Roberta Mugabes iekšējās politiskajās aprindās. Ņemot Zimbabves jaunās konstitūcijas izveidi kā filmas stāsta mugurkaulu, filma “Demokrāti” pasniedz unikālu stāstu par Zimbabves politiskās elites cīņu par pamatprincipiem, kas definētu valsts iespējamo nākotni.

Ieeja – bez maksas / Info FB event

War Machine

“War Machine” pirmizrāde “Netflix” straumēšanas platformā

MAI 26 // Netflix

26. maijā gaidāma pirmizrāde Deivida Mičoda filmai “War Machine”, kura straumēšanas platformā, kā ierasts, nekavējoties būs pieejama visiem servisa abonentiem. 

Kad lepnam ģenerālim tiek uzticēts panākt uzvaru cilvēku neatbalstītā karā, viņš ar galvu pa priekšu metas iekšā šajā izaicinājumā, neapzinoties, ka viņa lepnums patiesībā ir viņa paša lielākais ienaidnieks. 

Galvenajās lomās: Breds Pits, Tofers Greiss, Emorijs Koens un citi.

Filma