Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAI 29 – JUN 4)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

29.05.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Dubultseanss. Ziemeļkorejas patiesības

MAI 30 // 19.00 // Kino Bize

Otrdien, 30. maijā, notiks dubultseanss ar vienojošo tēmu – Ziemeļkoreja. Plkst. 19:00 tiks izrādīta Vitālija Manska dokumentālā filma “Saules staros”, taču pēc tās plkst. 21:00 sekos jaunā Uģa Oltes un Mortena Travika muzikālā dokumentālā filma “Atbrīvošanas diena”.

“Saules staros” filmas norises vieta ir Ziemeļkoreja, tas ir stāsts par ideālu dzīvi ideālā valstī. Tas ir stāsts par to, kā šajā dzīves etalonā tiek ievadīti jauni, ideāli cilvēki. Filma ataino, cik daudz pūļu Ziemeļkorejas pilsoņi velta, lai uzturētu šo ideālo pasaules kārtību. 

Savukārt filma “Atbrīvošanas diena” (Liberation Day) stāsta par to, kā bijušās Dienvidslāvijas kulta grupa “Laibach” kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. 

Biļetes / FB event

Justice for Sergei

Kino // Justice for Sergei

MAI 31 // 19.00 // KKC

Sergejs Magņitskis nebija ierastais cilvēktiesību aktīvists vai pretkorupcijas krustnesis. Viņš bija vienkārši vēl viens krievu jurists, kurš strādāja par nodokļu speciālistu Maskavas advokātu birojā. Bet tad, kad viņš atklāja lielāko nodokļu krāpšanu Krievijas vēsturē, kuru paveikuši valsts amatpersonas, viņš kļuva par ziņotāju un samaksāja visbargāko sodu. Vēl gaidot savu tiesas sēdi, viņš nomira 2009. gada 19. novembrī nežēlīgās sāpēs, ietīts trakokreklā, bēdīgi slavenajā Maskavas Buturkas aizturēšanas centrā. Viņa nāve sacēla starptautisko vētru, bet Krievijas korumpētajā valdībā neviena amatpersona netika saukta pie atbildības.

Filma tika demonstrēta neskaitāmos cilvēktiesību festivālos, iegūstot atzinības un godalgas visā pasaulē.

Ieeja – bez maksas / Info / FB event

Kino seanss ar Ievu Balodi

MAI 31 // 18.00 // Rīgas Kino muzejs

Festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2017” laikā skatītāji tiek aicināti uz kino seansu ar mākslinieci Ievu Balodi! Programmā tiks demonstrētas divas kino filmas, kas dažādos veidos runā par attēlu un tā uztveršanas prizmām. Filmu formāts ir 16mm kino filma, kas sastāv no daudziem nekustīgiem attēliem, kuri projektora mehānisma iedarbības rezultātā veido ilūziju par kustību.

Oriģinālajos formātos būs iespējams redzēt slaveno Hollisa Framptona 1971. gadā veidoto filmu “nostalgia”, kā arī mūsdienu kino veidotāja Pētera Čerkaskija 1999. gada filmu “Outer Space”.

Ieeja – 1,40 EUR / FB event

Our Last Tango, Mūsu pēdējais tango

Kino Bize bēbīšseansi: Mūsu pēdējais tango

MAI 31 // 13.00 & 15.30 // Kino Bize

Turpinās kinoteātra “Kino Bize” jaunā iniciatīva – “bēbīšseansi” jeb kinoteātra regulārā repertuāra dienas seansu programma vecākiem un aprūpētājiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu.

Ar pieklusinātu gaismu un skaņu, pārtinamo virsmu, dzeramo ūdeni un mīkstu paklāju un spilveniem kinozālē, bet pats svarīgākais – ar sapratni par trokšņiem, kustībām un knosīšanos. Vecākiem palīdzēs uznest ratiņus (uz kinoteātra telpām jātiek pa kāpnēm līdz pirmajam stāvam) un iekārtoties. Laipni gaidītas arī mammas, kas savus bērnus vēl tikai gaida.

Nākamie seansi 31. maijā plkst. 13.00 un 15.30 ar kaislīgo dokumentālo mūziklu par Argentīnas slavenāko tango dejotāju pāri “Mūsu pēdējais tango”.

Biļetes / FB event

Kino teorijas vakarskola. Autora teorija IV

JUN 1 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Maijā norisināsies trešais cikls Kino teorijas vakarskolā – ieskats autora teorijā ar Jāni Putniņu!

Ceturtā – noslēdzošā – tikšanās reize notiks 1. jūnijā, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plkst. 18:30. Tāpat kā iepriekšējos ciklos, tikšanās tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem. Lai sagatavotos tikšanās reizei, pirms tās tiks izplatīts teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai labāk saprastu tēmas problemātiku.

Noslēdzošais teksts – Pītera Volena (Peter Wollen) eseja “The Auteur Theory”, kas tika publicēta 1972. gadā. Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, lūdzam rakstīt agnese.logina@kinomuzejs.lv

FB event

Some Like It Hot (1959) – KinoLaiks brīvdabas kino

JUN 3 // 22.00 // Kalnciema iela 35

“Džezā tikai meitenes” ir 1959. gada amerikāņu komēdija, kuras režisors ir Billijs Vailders. Filma ir par diviem mūziķiem, kas pēc slepkavības pieredzēšanas pievienojas sieviešu orķestrim, pārģērbušies sieviešu drēbēs, tā aizbēgot no gangsteriem.

Filmā galvenās lomas attēlo Merilina Monro, Tonijs Kērtiss, Džeks Lemons, Džordžs Rafts, Džo Brauns un Pets O’Braiens. Filma tika nominēta sešām Amerikas Kinoakadēmijas balvām, tomēr saņēma tikai vienu (par kostīmiem). Amerikas Kinoinstitūts to ir atzinis par visu laiku labāko komēdiju, oriģinālajā 100 izcilāko filmu sarakstā to ierindoja 14. vietā.

1989. gadā “Džezā tikai meitenes” bija starp pirmajām 25 filmām, kas iekļautas ASV Kongresa bibliotēkas Nacionālajā kinoreģistrā kā “kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīga filmas”.

Biļetes / FB event