Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAI 8 – MAI 14)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

08.05.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat Latvijā notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

EkoFilmuNedēļa / Jēgas meklējumi

MAI 8 // 19.00 // K-Suns

Filma stāsta par diviem vīriešiem – Natanielu un Marku, kas, pārdzīvojuši eksistenciālu krīzi, ceļo pa pasauli, savu ceļojumu dokumentējot. Viņu interešu lokā ir saikne ar dabu, laime un dzīves jēga.

Ieeja – bez maksas / Info

EkoFilmuNedēļa / Pārmaiņas 2.0

MAI 9 // 19.00 // Kino Bize

“Kino Bize” sadarbībā ar festivālu “Give & Get” demonstrēs filmu “Pārmaiņas 2.0”. Šī filma stāsta par it kā ikdienišķiem cilvēkiem, kas dara neticamas lietas. Piemēram, ir kopienas, kas pašas drukā savu naudu un veido savas elektrostacijas. Filma aizved mūs ceļojumā uz dažādām pasaules vietām un liek aizdomāties par to, ko mēs paši varam darīt savas kopienas labā.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Aliens, Svešie

Kinoblogeri piedāvā “Svešo” (“Aliens”) dubultseansu

MAI 9 // 19.00 // Kino Citadele

“In space, no one can hear you scream”
– Alien (1979)

Bet kinoteātrī gan varēs, turklāt kā vēl – sajūsmas pilni kliedzieni uz spiedzieni pavadīs mūsu visu tik sen gaidīto “Alien” un “Aliens” dubultseansu (jo citus “Svešos” mums būtībā arī nevajag). Viena no visu laiku spilgtākajām un iemīļotākajām kosmosa/šausmu sāgām ir izturējusi ne vienu vien mutāciju (un pat “Alien vs. Predator: Requiem”), taču tāpat ir dzīvāka par dzīvu – gaidot šī gada “Alien: Covenant”, aicinām “Svešo” fanu lokā izbaudīt divas labākās daļas tā, kā tās to ir pelnījušas, – uz LIELĀ ekrāna! Abas filmas, protams, skatīsimies to režisoru versijās – kā sers Ridlijs un fīrers Kamerons to bija iecerējuši:

“Alien: Director’s Cut”, filmas garums 116 min
“Aliens: Extended Edition”, filmas garums 154 min

Pirms filmām Kinoblogeri izstāstīs par interesantākajām “Svešo” sāgas detaļām, bet “Cēsu alus” pacienās ar ko stiprāku – šīs ir “16+” filmas un bezalkoholiskie varianti šoreiz paliek mājās. Pēc filmas tiekamies jumta bārā “Vertigo” (kinoteātra 6. stāvā) uz saturīgu kino diskusiju! Variantu nav, ir jānāk, citādi – “Game over, man, game over!”

Biļetes / FB Event

EkoFilmuNedēļa // Igauņu ciemats Ganā

MAI 10 // 19.00 // KKC

Devītā filma no divpadsmit filmu sērijas “Mūsu pasaule”

“Mēs esam pārāk nabadzīgi, lai palīdzētu citiem!” Šis ir ierasts attaisnojums, lai atteiktu palīdzību citiem. Kad raugāmies uz pasauli ar vaļējām acīm un atvērtu prātu, mēs varam saskatīt, ka mums nav vienmēr jābūt zelta krājumiem, lai palīdzētu. Pat neliels ieguldījums, labs padoms un kādi kontakti var būt pietiekami. Igaunijas aktīvisti, biznesa sievietes un brīvprātīgie izlēma palīdzēt ciematam Ganas ziemeļos, apvienojot vietējo rokdarbu prasmes, igauņu uzņēmējdarbības zināšanas un Rietumu tirgu. Izrādījās, ka Ganas ciemata sieviešu austie grozi ir populāri Igaunijā; šī koka sēklu sviests no Āfrikas savannām, nereti saukts par “Āfrikas sieviešu zeltu”, var atrast tirgu ASV. Vai aktivitātes uzsāktas mazā Ganas ciematā izaugs un sniegs vietējiem iedzīvotājiem kārtīgus ienākumus? Tas ir atkarīgs no palīdzētāju neatlaidības un arī no pašu vietējo cilvēku soļiem viņu ceļā uz uzņēmējdarbību.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Nosferatu

Vācu klasika: “Nosferatu”

MAI 10 // 20.30 // Kino Bize

10. un 17. maijā kinoteātris “Kino Bize” sadarbībā ar kinokritiķi Artūru Zavgorodniju piedāvā noskatīties divas vācu ekspresionisma laikmeta filmas – “Nosferatu, šausmu simfonija” un “Doktora Kaligari kabinets” – klasiku, kas spēcīgi ietekmējusi pasaules kino tālāko attīstību.

Vācu ekspresionisms ir absolūti unikāla parādība, kas piedāvā izcilu, mistisku, reizēm arī paradoksālu un vietām pat pareģojošu skatījumu uz realitāti. Mūrnava un Vīnes kinolentēs savu vizuālo iemiesojumu gūst Frīdriha Nīčes paustais par neierobežoto diktātu, kuru īsteno stipras gribas personības. 20. gadsimta 20. gadu vācu kino anturāža – tā ir neapzinātā, traģiskā un fatālā ilustrēšana. Ekspresionisma filmās izpaužas īstenības neizbēgamības, baisu sapņu un fantāziju sapratne.

Mūrnava un Vīnes klasika ir žanra giganti ar asiem sociāli politiskiem zemtekstiem. Starp citu, “Nosferatu” ir pirmā filma par Drakulu. Bet “Doktora Kaligari kabinets” – mūžīgais stāsts par jukušajiem ārstiem un to drūmajiem radījumiem, par gribas apspiešanu, slepkavībām un vājprātību. Taču tā vietā, lai šeit saskatītu sociālā satraukuma atainojumu pēc Pirmā pasaules kara un pirms nacisma nostiprināšanās, te var vienkārši ieraudzīt eksperimentu ar dzimstošā žanra kino formu.

Biļetes / FB Event

Kino teorijas vakarskola. Autora teorija I

MAI 11 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Maijā norisināsies trešais cikls Kino teorijas vakarskolā – ieskats autora teorijā ar Jāni Putniņu!

Pirmā tikšanās reize notiks 11. maijā, ceturtdienā, Rīgas Kino muzejā plkst. 18:30. Tāpat kā iepriekšējos ciklos, tikšanās tiks veidota kā brīva formāta seminārs, un diskusija tiks papildināta ar filmu fragmentiem. Lai sagatavotos tikšanās reizei, pirms tās tiks izplatīts teorētisks teksts, kas jāizlasa, lai labāk saprastu tēmas problemātiku. Kino teorijas vakarskolas tikšanās reizes notiek katru ceturtdienu.

Pirmais teksts, ko paredzēts lasīt šajā ciklā, ir Endrjū Sarisa (Andrew Sarris) eseja “Notes on the Auteur Theory in 1962”. Lai pieteiktos dalībai un saņemtu tekstu lasīšanai, rakstiet agnese.logina@kinomuzejs.lv

Ieeja – bez maksas / FB Event

EkoFilmuNedēļa / Atkritumkulinārija

MAI 11 // 19.00 // K-Suns

Saskaņā ar ANO Pārtikas un Lauksaimniecības Organizācijas datiem trešā daļa mūsu pasaulē saražotā ēdiena nokļūst atkritumos. Filmas varonis Dāvids Gross meklē vietas, kur pārtika tiek mesta ārā, un jautā: kā mēs varam izmantot pārtiku, kas citkārt tiktu izmesta ārā, un pārveidot to par garšīgiem ēdieniem?

Savā ceļojumā pa Austriju, Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju un Franciju viņš glābj ēdienu no nokļūšanas atkritumos. Dāvids ieskatās Eiropas Parlamenta ēdnīcas aizkulisēs un pat Zalcburgas iedzīvotāju ledusskapjos. Ceļojuma laikā viņš veido inovatīvu kulinārijas ceļošanas rokasgrāmatu par ēdieniem, kas ir pagatavoti no dažādos veidos izglābta un savākta ēdiena. Kopā ar viņu šajā ceļojumā dodas atkritumu konteiners, viņa atpazīstamības zīme, kas ir pārtaisīta par pārvietojamu plīti.

Ieeja – bez maksas / Info

Kinoblogeri piedāvā “Alien: Covenant”

MAI 11 // 18.40 // Kino Citadele

Mūsu “Alien” aktivitāšu episkais fināls – Ridlijs Skots turpina paša iesākto sāgu ar otro (no trim vai sešām, kā laiks rādīs) prequel filmu ALIEN: COVENANT!

Kādas tālas galaktikas citā malā esošas planētas izpētes laikā kosmiskā kuģa “Covenant” ekipāža sastopas ar nepatīkamu atklājumu – vieta, ko sākotnēji uzskatīja par neatklātu paradīzi, realitātē ir bīstama un slēptiem draudiem pilna pasaule, kurā mīt prātam neaptveramais. Vienīgā iespēja izdzīvot – mēģināt aizbēgt no šīs vietas…

Negaidīti sižeta pavērsieni, Radītāju mistēriju atrisinājumi un jauni noslēpumi, kā arī Maikls Fasbenders veselās divās lomās. Un, protams, pats Svešais! Būs episki, bet jūs taču to tāpat zinājāt, vai ne?

Biļetes / FB Event

Pussy Riot: A Punk Prayer

Kino // Pussy Riot: panka lūgšana

MAI 11 // 19.00 // KKC

Trim jaunām sievietēm draud septiņu gadu cietumsods Krievijas cietumā par satīrisku uzstāšanos Maskavas katedrālē. Kurš patiesībā stāv tiesas priekšā lietā, kas ir saviļņojusi visu nāciju un pasauli, – trīs jaunas mākslinieces vai sabiedrība, kurā viņas dzīvo?

Ieeja – bez maksas / FB Event

Filmas “Augusta kinosprādziens” seanss ar Zigurdu Vidiņu

MAI 12 // 17.00 // Rīgas Kino muzejs

12. maijā plkst. 17:00 LKA Rīgas Kino muzejā tiks izrādīta Zigurda Vidiņa veidotā dokumentālā filma “Augusta kinosprādziens”, kas savu pirmizrādi piedzīvoja šī gada janvārī, un filmas seansu papildinās tikšanās ar režisoru.

“Augusta kinosprādziens” ir filma par “Kino dienām” – nozīmīgu notikumu Rīgā pirms 30 gadiem. “Kino dienas” bija nedēļu garš pasākums, kas piedāvāja dažādus notikumus, tostarp t.s. plaukta filmu seansus, diskusijas, videoperformances, izstādes, koncertus un, protams, kino seansus. “Kino dienas” kļuva par impulsu leģendārā kino foruma “Arsenāls” tapšanai, kā arī Videocentra un Rīgas Kino muzeja izveidei.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Sietspiedes darbnīca Rīgas Kino muzejā

MAI 13 // 13.00 // Rīgas Kino muzejs

LKA Rīgas Kino muzejs piedāvā apmeklētājiem piedalīties auduma apdrukas darbnīcā, kuras laikā ikviens darbnīcas dalībnieks sietspiedes tehnikā var pats izveidot muzeja suvenīru.

Darbnīcās tiek izmantoti unikāli sieti ar asprātīgākajiem citātiem no latviešu filmām, kuru dizaina pamatā ir vizuālais materiāls no muzeja krājuma. Sietu saturs pielāgots dažādu vecumu apmeklētājiem un būs saistošs gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Muzejs nodrošina auduma krāsas un iespēju apdrukas veikt uz krekliņa vai auduma maisiņa, bet darbnīcas apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi arī paši savus materiālus, uz kuriem veikt sietspiedes novilkumus (ieteicams gluds kokvilnas auduma izstrādājums). Par papildu maksu (2 EUR par katru papildu krekliņu vai maisiņu) iespējams izveidot vairākus suvenīrus ar muzeja nodrošinātajiem materiāliem.

Ieeja – 5,50€ / FB Event