Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAR 13 – MAR 19)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

13.03.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Vienu biļeti, lūdzu! – pirmizrāde k/t “Splendid Palace”

MAR 13 // 19.00 // Splendid Palace

Ņujorkas aktīvākā teātru apmeklētāja Nikija Kokrena ierodas Latvijā! 13. martā kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notiks Matīsa Kažas debijas dokumentālās filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” Latvijas pirmizrāde.

Dokumentāls stāsts par Nikiju Kokrenu – pasaulē kaislīgāko teātru apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, katru dienu pēdējos 25 gadus noskatās vismaz vienu Ņujorkas teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes. Taču kur beidzas aizrautīga kaislība un kur sākas atkarība?

Filmas PIRMIZRĀDĒ 13.martā pēc seansa būs tikšanās ar filmas veidotājiem un galveno varoni – Nikiju Kokrenu. Skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus gan Nikijai, gan radošajai komandai. Pēc tam – bankets ar Nikiju!

Biļetes / FB Event

Vienu biļeti, lūdzu! – senioru seanss k/t “Splendid Palace”

MAR 14 // 19.00 // Splendid Palace

Lieliska iespēja senioriem – noskaties filmu “Vienu biļeti, lūdzu!” par īpašu cenu un satiec Ņujorkas teātru leģendu Nikiju Kokrenu!

SENIORU SEANSĀ pēc filmas būs tikšanās ar filmas radošo grupu un filmas galveno varoni – Nikiju!

Biļetes / FB Event

Paterson, Patersons

KINO BIZE bēbīšseansi: Patersons

MAR 15 // 13:00 & 15:30 //Kino Bize

Ar lielu prieku izziņojam īpašu jaunumu kinoteātrī “Kino Bize” – “bēbīšseansus” jeb kinoteātra regulārā repertuāra dienas seansu programmu vecākiem/aizbildņiem/auklēm un aukļiem, kurā padomāts arī par vismazāko bērnu labsajūtu. Ar pieklusinātu gaismu un skaņu, pārtinamo virsmu, dzeramo ūdeni un mīkstu paklāju kinozālē, bet pats svarīgākais – ar sapratni par trokšņiem, kustībām un knosīšanos.

Pirmie seansi trešdien 15. martā plkst. 13.00 un 15.30 ar Džima Džārmuša jaunāko filmu Patersons / Paterson Movie (2016).

Biļetes / FB Event

KINO // Dari pareizo lietu (Do The Right Thing)

MAR 15 // 19.00 // KKC

Šī Kinoakadēmijas balvai nominētā filma atspoguļo vienu dienu Bruklinas apkaimes dzīvē un tajā dzīvojošo rasu spriedzi. Izdzīvojot karstāko vasaras dienu, filma pēta dažādus personīgos, sociālos un ekonomiskos problēmjautājumus caur apkaimē dzīvojošo personību acīm.

Ieeja – bez maksas / FB event

Vienu biļeti, lūdzu! – īpašais seanss k/t “Kino Bize”

MAR 15 // 20.30 //Kino Bize

15. martā kinoteātrī “Kino Bize” būs lieliska iespēja noskatīties filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” seansu un aprunāties ar režisoru un galveno varoni – Ņujorkas teātru leģendu Nikiju Kokrenu.

Biļetes / FB Event

Juste la fin du monde, Tas ir tikai pasaules gals

Frankofonijas filmu festivāls: “Tas ir tikai pasaules gals”

MAR 15 // 18:30 // Splendid Palace

Frankofonijas filmu festivālā Kanādas vēstniecība Latvijā piedāvā Kanādas režisora Ksavjē Dolana filmu izlasi. 15. martā plkst. 18.30 skatītājiem ir iespēja bez maksas noskatīties autora jaunāko darbu – Kannu un citos kinofestivālos godalgoto filmu “Tas ir tikai pasaules gals”. Filma franciski ar subtitriem latviešu un krievu valodā. Ieejas kartes pieejamas kino kasē no 7.marta.

Info

Vienu biļeti, lūdzu! – īpašais seanss k/t “K Suns”

MAR 16 // 19.30 // K-Suns

Ceturtdien, 16. martā, plkst. 19.30 notiks filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” īpašais seanss. Pēc filmas seansa – saruna ar režisoru Matīsu Kažu. Režisors atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Biļetes / FB Event

Kino & sarunas // TED Spread

MAR 16 // 19.00 // KKC

Tā ir TED runu atlasīta kolekcija ar spilgtākajiem tēliem, domātājiem un aktīvistiem, apkopojot dažādus tematus, tostarp pasaules un vietējo politiku un sabiedrības praksi, zinātniskos vai poētiskos stāstus par to, kā mūsu sabiedrība darbojas un kā tā var mainīties uz labo pusi. Marta TED SPREAD temats: diskriminācija. Pēc seansa pievienojies sarunām un izsaki savu viedokli.

Ieeja – bez maksas / FB event

“Cilvēka bērns” – 25 gadu jubilejas seanss ar radošās grupas piedalīšanos

MAR 17 // 18.30 // Splendid Palace

17. martā plkst. 18.30 kinoteātrī “‘Splendid Palace” notiks režisora Jāņa Streiča filmas “Cilvēka bērns” 25 gadu jubilejas seanss ar režisora un citu radošās grupas pārstāvju piedalīšanos!

Mazais latgaliešu puika Bonifācijas Paulāns, ģimenē saukts par Boņuku, dzīvo savā lauku sētā kopā ar mammu, tēti un trim neprecētām tēva māsām. Boņuks ir bērnišķīgi iemīlējies skaistajā kaimiņu meitā Brigitā, kura puiku mīļi sauc par savu draudziņu. Un Boņuks cīnās par taisnīgumu pasaulē, kā viņa bērna sirds to saprot, jo īpaši turot rūpi par meitenīti Paulīni, kuras ģimenei parādu dēļ var nākties pamest mājas. Latgales lauku ikdienā bērnam netrūkst savu prieku un bēdu, par ko nākas atzīties un palūgties Pestītāju. Reiz pēc ciemošanās tēvs radiem atdāvina ganu suni Žiku, un Boņuks par to ir tik dusmīgs, ka nolemj doties prom pasaulē.

Biļetes / FB event

Gimme Danger

KINO BIZE: Vakars ar Džārmušu

MAR 18 // 20.00 //Kino Bize

18. marta vakars kinoteātrī “Kino Bize” tiks noslēgts ar divām jaunākajām Džima Džārmuša filmām – savu pēdējo seansu uz kinoteātra “Kino Bize” ekrāna piedzīvos kinodarbs “Gimme Danger”, kas tiek dēvēts par mīlestības vēstuli vienai no visu laiku lieliskākajām rokgrupām “The Stooges” un tās līderim Igijam Popam.

Tai sekos Džārmuša jaunākais kinodarbs “Patersons” (Paterson Movie), ar kuru režisors ir pierādījis, ka ikdienas rutīnas gaitas ir dzejas rindu vērtas. Par parastā cilvēka atspoguļojumu filmā Džārmušs pats teicis, ka “visi cilvēki ir interesanti – mēs tikai to nezinām”.

Biļetes / FB Event

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī kinoprojekta “Spektrs” piedāvāto “Gaišo nākotni” (“Things to Come”) un “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (“The Young Offenders”).

Info