Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAR 20 – MAR 26)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

20.03.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

KINOFESTIVĀLS “SPEKTRS 7”

MAR 20 – MAR 26 // Kino Citadele

No 20. līdz 26. martam jau septīto (!) reizi kopš 2013. gada pie skatītājiem steidz kinofestivāls “Spektrs” – kino skatītāju festivāls, kurš norisinās divas reizes gadā! Arī šis festivāls solās būt pavisam īpašs, jo mūs gaida veselu trīs (!) pašmāju filmu pirmizrādes, gaidītākās filmas no Holivudas vēl pirms to parādīšanās kinoteātros, kā arī filmas, kuras nekad vairs netiks demonstrētas uz lielā ekrāna Latvijā.

Pirmo reizi festivāla vēsturē – oficiālā ballīte K.K. fon Stricka villa vienai no festivāla īpašajām pirmizrādēm un ar filmas dalībnieku piedalīšanos (!), uz kuru ir aicināts ikviens interesents!

Šoreiz festivālā redzēsiet: sociālpolitisko trilleri/komēdiju “Get Out”, kosmosa trilleri ar Raienu Reinoldsu un Džeiku Džilenholu galvenajās lomās “Life”, filmu, kas aizvedīs atpakaļ pusaudžu gados, “The Edge of Seventeen”, “Oskaram” nominēto animācijas filmu “My Life as a Courgette”, Oskaram nominēto režisora Maika Milza veltījumu sievietēm “20th Century Women”, šokējošo franču kanibālu seksa filmu “Raw”, Emīra Kusturicas jaunāko fantāziju “On the Milky Road”, dokumentālo rokkoncertu no Ziemeļkorejas “Liberation Day”, kā arī episko piedzīvojumu drāmu ar Čārliju Hanemu un Robertu Patinsonu “Lost City of Z”.

Seansi un biļetes / FB Event

Popiół i diament, Pelni un dimanti

Pelni un dimants (Popiół i diament)

MAR 22 // 19.00 // Splendid Palace

Polija, 1945. gada maijs. Nacistiskā Vācija ir tikko padevusies, karš ir beidzies. Taču ar to tikai viss sākas: Vācijas karavīriem pametot Poliju, sākas cīņas par varu komunistu atbrīvotajā Polijā. Macekam, Polijas pretošanās kustības kareivim, tiek dota pavēle nogalināt komunistu komisāru, taču šī pavēle viņā sēj šaubas.

Šī Vajdas filma tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajām Polijas filmām, kā arī vienu no Andžeja Vajdas režijas meistardarbiem. Šī ir noslēdzošā filma viņa kara filmu triloģijā. Lektors: kino kritiķe Daira Āboliņa.

Biļetes / FB Event

Spektrs pirmizrāde: Dzīvība (Life)

MAR 22 // 19.50 // Kino Citadele

Kur tad kinofestivāls “Spektrs 7” bez kādas aizraujošas un intriģējošas fantastikas filmas! “Interstellar”, “Arrival”, “Ex Machina” un tagad arī “Life”!

Starptautiskās kosmosa stacijas sešu cilvēku komanda nāk klajā ar vienu no nozīmīgākajiem atklājumiem cilvēces vēsturē – pirmo neapstrīdamo pierādījumu par dzīvību uz Marsa. Taču pētījumu gaita un metodes izraisa neplānotas sekas, jo dzīvības forma izrādās saprātīgāka nekā kāds būtu varējis iedomāties…

Biļetes / FB Event

KINO // Stjuarta Hola projekts

MAR 22 // 19.00 // KKC

Stjuars Hols emigrēja no Jamaikas uz Lielbritāniju 1951.gadā un uzsāka maģistra studijas Oksfordas Universitātē. Viņš ir viens no ietekmīgākajiem un cienītākajiem savas paaudzes kultūras teorētiķiem un kulturoloģijas dibinātājs. Domātājs un analītiķis, viņš ir viens no pēdējo 60 gadu intelektuāļu gigantiem. Šī dokumentālā filma parauj skatītāju apvērsumu, cīņu un notikumu vētrā, kuri izveidoja 20. gadsimtu kā vissvarīgāko globālās politikas pārmaiņu laiku līdz pat šodienai.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Tas, ko viņi neredz

Filmas “Tas, ko viņi neredz” pirmizrāde un ballīte

MAR 22 // 18.30 // Kino Citadele

Filmas oficiālā pirmizrāde ar aktieru un radošās grupas piedalīšanos. Uz tikšanos ar skatītājiem ieradīsies filmas aktieri Andris Keišs, Arnis Līcītis, Elīna Maligina (Dzelme), Jurijs Djakonovs, kā arī galveno lomu atveidotāji no Krievijas Katerīna Špica un Jevgēnijs Tkačuks.

Pirms filmas skatītājiem būs iespēja nofotografēties ar aktieriem, iegūt autogrāfus un baudīt glāzi vīna. Visi skatītāji pēc seansa tiek aicināti arī uz pirmizrādes ballīti – plkst. 21.00 klubā “9. vilnis”, Vecrīgā, Kungu iela 8. Ieeja ballītē – ar pirmizrādes biļeti.

Biļetes / FB Event

Kino teorijas vakarskola. Dokumentālais kino IV

MAR 23 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

Ceturtā tikšanās reize, kas būs arī noslēdzošā reize dokumentālā kino blokā, notiks 23. martā plkst. 18.30 Rīgas Kino muzejā. Noslēdzošā reize būs atšķirīga, jo šoreiz neapspriedīsim iepriekš izlasītu tekstu, bet analizēsim latviešu dokumentālo kino, skatoties fragmentus no filmām, kas atbilst iepriekšējās reizēs apskatītajiem virzieniem pasaules dokumentālā kino vēsturē.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Filma “To atceras tikai vilcieni” – “Process” festivāls

MAR 23 // 15.00 // Kino Bize

Kā vienu no īpašajiem seansiem festivāls piedāvā nesen tapušās Signes Birkovas un Jāņa Putniņa filmas “To atceras tikai vilcieni” seansu festivāla Baltijas dienā.

Filma veidota no Rīgas Kinostudijas 1950. – 1990. gadu spēlfilmu fragmentiem, kuros redzams vilciens. Kā stāsta Jānis Putniņš, “vilciens ir lieliski piemērots vēsturiska kinošķērsgriezuma veikšanai. Tas ir ne tikai ātrs, spēcīgs, dinamisks un vienmēr saistīts ar pārmaiņām, bet arī ar apskaužamu regularitāti sastopams visdažādāko žanru spēlfilmās. Līdz ar to izmantotie fragmenti ir ļoti daudzveidīgi un ļauj sajust attiecīgā laika perioda kino garšu.” Atrauti no sākotnējā konteksta un dzidri ieskenēti no 35 mm kopijām, tie ļauj sajust vēl kaut ko, kas citādi varētu paskriet garām, izveidojot nepasakāmu, brīnumainu pavērsienu pilnu un neticami ievelkošu stāstu, kas iedarbojas ar līdzīgi nenovēršamu spēku kā ainava aiz loga, braucot cauri neredzētai zemei.

Biļetes / FB Event

KINO // Sieviešu tiesības: īsfilmas

MAR 23 // 19.00 // KKC

Sieviešu dzimumorgānu izkropļošana Afārā, Etopijā (Female Genital Mutilation in Afar, Ethiopia)

ANO Iedzīvotāju fonds (UNFPA) un ANO Bērnu fonds (UNICEF) strādā, lai likvidētu sieviešo dzimumorgānu kropļošanu un griešanu Etopijā, Afaras reģionā.

Kad aborts bija nelegāls: neminētie stāsti (When Abortion Was Illegal: Untold Stories)

Šī Kinoakadēmijas balvai nominētā filma atspoguļo neapgāžamus pirmās personas stāstus, kuri atklāj fiziskās, juridiskās un emociālās sekas laikā, kad aborts bija noziegums. Atmiņu stāsti ir no sievietēm, kuras pieredzēja nelegālos abortus, un indivīdiem, kuri pārkāpa likumu, palīdzot sievietēm atrast veidu, kā veikt drošu abortu.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Liberation Day, Atbrīvošanas diena

“Spektra” pirmizrāde: Atbrīvošanas diena (Liberation Day)

MAR 24 // 19.00 // Kino Citadele / K.K. fon Stricka villa

Kinofestivāla “Spektrs 7” lielā pirmizrāde – Uģa Oltes un Mortena Trāvika rokumentālā filma par grupas “Laibach” rokkoncertu Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjaņā! Filma, kas ir jāredz, lai tam vispār noticētu:

Par pārsteigumu visai pasaulei bijušās Dienvidslāvijas kulta grupa “Laibach” kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. Šis brīnums kļuva iespējams, pateicoties filmas režisora, sena grupas fana un aktīva kultūras diplomāta, šķietami utopiskajām ambīcijām. Sastopoties ar stingru ideoloģiju un kultūru atšķirībām, “Laibach” mūziķiem caur cenzūras adatas aci jāizvelk savas dziesmas, lai izpildītu tās tādas auditorijas priekšā, kas vēl nekad nav dzirdējusi rokmūziku. Tikmēr uz robežas starp divām Korejām tiek uzstādīti propagandas skaļruņi, ieskandinot kara draudus…

Lielā pirmizrāde un pēcpirmizrādes ballīte K.K. fon Stricka Villā piektdien, 24. martā!

Biļetes / FB Event

Spektrs pirmizrāde: MIESA (Raw)

MAR 25 // 17.00 // Kino Citadele

Jauna veterinārijas studente, veģetāriete Justīne pirmajā mācību dienā tiek pakļauta nežēlīgam rituālam, pēc kura viņā mostas tieksme pēc cilvēka gaļas…

Kinofestivāls “Spektrs 7” un “Uz Kino” piedāvā vienu no pēdējās desmitgades skandalozākajām filmām, franču režisores Jūlijas Dikurnū kanibālu trilleri “MIESA” (Raw) – tikai VIENĀ ekskluzīvā seansā. Dokumentēts fakts – filmas izrādīšanas laikā Gēteborgas kinofestivālā vairāk nekā 30 cilvēki pameta zāli filmas laikā, diviem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, bet filmas seanss tika apturēts, lai ļautu skatītājiem “atvilkt elpu”…

Mēs neko tādu nedarīsim, jo latvieši nav zviedri, bet uzmanību – filmu aizliegts apmeklēt skatītājiem, kas ir jaunāki par 16 gadiem!

Biļetes / FB Event

“Sveiciens no Sibīrijas”

MAR 25 // 14.30 // Splendid Palace

Pieminot 1949. gada 25. marta deportācijās cietušos, kinoteātrī “Splendid Palace” plkst. 14.30 notiks kinoseanss dokumentālajai filmai “Sveicieni no Sibīrijas”.

Krasnojarskas, Tomskas, Jeņisejskas un citos apgabalos vēl sastopami no Latvijas vardarbīgi izvestie, 1941. un 1949. gadā uz Sibīriju deportētie bērni, šodien jau sirmgalvji un invalīdi. Viņiem ir nolaupīta ne tikai dzimtene un tuvinieki, pārkrievošanās politika viņiem ir atņēmusi arī dzimto valodu, un daudzi no viņiem vairs nespēj sazināties latviski. Viņi nav atgriezušies. Mēs nezinām, vai viņi ir zuduši Latvijas tautai un Latvijas zemei uz visiem laikiem. Visu izšķirs “lielā politika”, kas šodien nav prognozējama.

Info

Process – Filmas “Dreifējošās pilsētas” pirmizrāde

MAR 25 // 14.00 // Kino Bize

Divi cilvēki spēlē divus mīlētājus, kas sastop nāvi autoavārijā. Viņi dreifē caur neskaidrām atmiņām un mirkļiem, meklējot viens otru.

Kā vienu no īpašajiem filmu seansiem festivāls “Process” piedāvā Maikla Higinsa (Michael Higgins, IE) jaunākās pilnmetrāžas filmas pirmizrādi, kuras struktūra apvieno pārējo festivāla filmu programmu tēmas.
Tajā tiek izmantoti atrasti foto un kino attēli no 70. un 80. gadu Īrijas un ASV, kā arī autora uzņemti materiāli uz 16 mm kino lentes, kas pēcāk apstrādāta digitāli, to apvienojot ar citiem autora uzņemtiem dažādu formātu video materiāliem. Filma uzņemta autoram raksturīgā manierē, asamblējot dažādus attēlus vienotā stāstā. Izveidojas dramaturģija, kura dibinās skatītāja asociatīvajā attēla veidošanas pieredzē un kas papildināta ar ļoti personiskiem un poētiskiem autora tekstiem par kādu zaudētu mīlestību.

Biļetes / FB Event

The Lost City of Z, Zudusī pilsēta Z

“Spektra” pirmizrāde: Zudusī pilsēta Z (The Lost City of Z)

MAR 26 // 17.00 // Kino Citadele

Kinofestivāla lielā noslēguma filma šoreiz ir režisora Džeimsa Greja (“The Immigrant”, “We Own the Night”) episkā piedzīvojumu drāma “ZUDUSĪ PILSĒTA Z” (Lost City of Z), kura nupat piedzīvojusi savu Eiropas pirmizrādi Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā, bet jau skatāma kinofestivālā “Spektrs 7”.

Patiess stāsts par britu pētnieku Persiju Fosetu, kurš 20.gadsimta sākumā dodas uz Amazones džungļiem, kur atrod pierādījumus attīstītai civilizācijai. Neskatoties uz izsmieklu, ko viņam velta zinātniskās aprindas, kas šos pamatiedzīvotājus uzskata par “mežoņiem”, Fosets ir cieši apņēmies atgriezties džungļos un pierādīt savu taisnību. Saņēmis sievas, sava dēla un drauga atbalstu, viņš dodas ekspedīcijā, taču 1925.gadā noslēpumainā kārtā pazūd bez vēsts…

Biļetes / FB Event

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī kinoprojekta “Spektrs” piedāvāto “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (“The Young Offenders”), kā arī tikai šonedēļ, kinofestivāla “Spektrs” ietvaros: “Atbrīvošanas diena” (“Liberation Day”), “Mana dzīve kā Cukīni” (“My Life as a Zucchini”), “Satikšanās uz piena ceļa” (“On the Milky Road”), un “MIESA” (“Raw”).

Info