Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAR 27 – APR 2)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

27.03.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

2017. gada spāņu filmu cikls – “Purvājs”

MAR 27 // 17.30 // K-Suns

Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, no 27. līdz 30. martam Rīgā, kino “K-Suns”, Spānijas vēstniecība organizē Spānijas filmu dienas. Filmu dienu laikā būs iespēja redzēt pēdējos gados uzņemtas spāņu mākslas filmas, kurām ir bijuši labi komerciālie panākumi un kuras guvušas īpašu publikas atzinību.

Kino dienas tiks atklātas 27. martā ar filmu “Purvājs”, kuras režisors ir Alberto Rodrigess. Darbs ieguva XXIX Gojas apbalvojumu kategorijās “Labākā filma”, “Labākais galvenās lomas aktieris” un “Labākais režisors”. Papildus citām balvām LXII Sansebastjanas kino festivālā aktieris Havjers Gutjerress ieguva “Sudraba gliemežnīcas” apbalvojumu kā labākais aktieris. Filmas darbība norisinās pagājušā gadsimta 80. gados kādā Andalūzijas ciematā, kurā policija izmeklē divu jaunu meiteņu slepkavības.

Ieeja – bez maksas / Info

My Great Night, Mana lielā nakts

2017. gada spāņu filmu cikls – “Mana lielā nakts”

MAR 28 // 17.30 // K-Suns

Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, no 27. līdz 30. martam Rīgā, kino “K-Suns”, Spānijas vēstniecība organizē Spānijas filmu dienas. Filmu dienu laikā būs iespēja redzēt pēdējos gados uzņemtas spāņu mākslas filmas, kurām ir bijuši labi komerciālie panākumi un kuras guvušas īpašu publikas atzinību.

Otrdien, 28. martā, būs iespēja redzēt Aleksa de la Iglesiasa darbu “Mana lielā nakts”. Filmas notikumu centrā ir televīzijas ieraksta filmēšana augusta mēnesī, bet ierakstu iecerēts paredzēts pārraidīt Vecgada naktī. Katrs dalīvnieks vēlas nokļūt prožektoru gaismas centrā. Filmā piedalās Rafaēls, Mario Kasass, Pepons Nieto, Blanka Suaresa un citi.

Ieeja – bez maksas / Info

Filmas “Tas, ko viņi neredz” Īpašais seanss

MAR 29 // 19.00 // Splendid Palace

29. martā plkst. 19:00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notiks režisora Staņislava Tokalova jaunākās filmas “Tas, ko viņi neredz” ĪPAŠAIS SEANSS ar filmas radošās grupas piedalīšanos.

“Tas, ko viņi neredz” ir psiholoģisks trilleris ar zinātniskās fantastikas elementiem. Filmas sižeta pamatā ir stāsts par medmāsu Elzu, kas iemīlas savā pacientā – jaunā zinātniekā Nikolā, kurš mākslīgā intelekta izstrādes procesā ir nonācis komā. Nikolā gaida ilgstoša atveseļošanās, savukārt abus varoņus – nebūt ne viegls ceļš uz savstarpēju uzticēšanos, ko sarežģī zinātnieka izgudrojums – mākslīgais intelekts “Anna”, kas aktīvi iejaucas varoņu attiecībās, lai Nikolā piederētu tikai viņai.

Biļetes / FB Event

KINO // Brālība (Brotherhood)

MAR 29 // 19.00 // KKC

Filma “Brālība” ir stāsts par bīstamu mīlestību un identitātes meklējumiem. Pēc vilšanās savā karjerā Larss nolemj pievienoties armijai un pietuvinās neonacistu kustībai un tajā pašā laikā arī savam vienaudzim Džimijam. Abi vīrieši iesaistās slepenā mīlas dēkā, bet šāda aizliegtā mīlestība nevar palikt nesodīta fašistu aprindās. Tomēr, neskatoties uz visiem aizliegumiem, mīlestība un seksuālā pievilcība starp diviem vīriešiem ir tik spēcīga, ka viņi nespēj pārraut šo saikni.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Commune, Komūna

Pēdējais seanss: filma “Komūna”

MAR 29 // 21.00 // Kino Bize

Kopenhāgena, 1970. gadi. Mantojuma ceļā milzīgai dzimtas mājai nonākot Ērika un viņa sievas Annas īpašumā, abi saprot, ka tā ir par lielu, lai to apdzīvotu viņi vien. Anna izsaka priekšlikumu pieaicināt draugus un paziņas. Ēriks sākotnēji ir skeptisks pret šādu ideju, bet sievas entuziasms drīz vien pielīp arī viņam, aktīvi iesaistoties komūnas biedru atlasē un pārrunās. Drīz vien „būda sāk rūkt” – komūna aug, bohēma kūsā, kolektīvs kopīgi vakariņo, izklaidējas, kā arī demokrātiskā ceļā pieņem saimnieciskos un citus lēmumus. Tomēr drīz vien komūnas iemītnieku raksturi sāk savstarpēji konfliktēt, uz āru izvelkot cilvēku slēptākās vēlmes un iekāres…

Biļetes / FB Event

2017. gada spāņu filmu cikls – “Suso tornis”

MAR 30 // 17.30 // K-Suns

Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, no 27. līdz 30. martam Rīgā, kino “K-Suns”, Spānijas vēstniecība organizē Spānijas filmu dienas. Filmu dienu laikā būs iespēja redzēt pēdējos gados uzņemtas spāņu mākslas filmas, kurām ir bijuši labi komerciālie panākumi un kuras guvušas īpašu publikas atzinību.

Filmu dienas noslēgies 30.martā ar komēdiju “Suso tornis”. Filmas darbība norisinās Astūrijas raktuvju reģionā, un tā ir optimistiska oda draudzībai, lai gan tajā netrūkst arī saldsērīgu brīžu. Filmas režisors ir Toms Fernandess, un tajā piedalās tādi aktieri kā Havjers Kamara, Malena Alterio, Gonsalo de Kastro un citi.

Ieeja – bez maksas / Info

Kino, filozofija & runas

MAR 30 // 19.00 // KKC

Šajās sērijās tiek izrādītas filozofu un dažādu ekspertu video konferences, runas un apaļo galdu sarunas par mūsdienu sabiedrību. Skatītāji tiek aicināti pievienoties video seansiem un papildināt šīs idejas ar saviem komentāriem, idejām un viedokļiem.

Šajā sērijā: Slavojs Žižeks: Par bēgļiem, konservatīvismu un kultūras nesaderību (On Refugees, Conservatism, and Cultural Incompatibility)
Kwame Anthony Appiah: Par “kosmopolītismu” (On ‘cosmopolitanism’)

Ieeja – bez maksas / FB Event

Vācu kino klubs – “Trīs dzīves – Neseko man”

MAR 30 // 19.00 // Splendid Palace

2017. gada pavasarī Vācu kino klubā tiek piedāvātas kādā neparastā filmu projektā tapušas trīs filmas. „Trīs dzīves“ ir savstarpēji nesaistītu televīzijas filmu triloģija, ko veidojuši režisori Dominiks Grāfs, Kristians Pecolds un Kristofs Hohheislers.

Divus gadu pēc kinorežisoru Grāfa, Pecolda un Hohheislera 2006. gada vasaras elektroniskās sarakstes par tēmu „Berlīnes skola” dzima ideja par šīs teorētiskās diskusijas turpināšanu kopīgā filmu projektā. Filmas savā starpā saistītu vieta, tēli, laiks un notikumi, bet visā citā tie būtu savstarpēji pilnīgi nesaistīti trīs režisoru veidoti darbi. Režisori vienojās par konkrētu ietvaru: viena gada vasara, fiktīva notikumu norises vieta, krimināllieta, kas vienā gadījumā ir priekšplānā, divos – fonā.

Par filmu – kaut kur Tīringenas mežā klīst seksuāls noziedznieks. Policijas psiholoģe Johanna saņem uzdevumu doties uz Dreilēbeni. Iesākumā viņa uz laiku apmetas pie draudzenes Veras. Abas sievietes atskārš, ka pirms desmit gadiem Minhenē mīlējušas vienu vīrieti – vienlaikus, bet savstarpēji nekad nesastopoties.

Biļetes / FB Event

Kinoblogeri piedāvā “Rēgs bruņās” (Ghost in the Shell)

MAR 31 // 18.30 // Kino Citadele

Kāmēr gaidām ilgi solīto “Akira” ekranizāciju, patrenēsimies uz kaķīš… t.i., kopā ar Skārletu Johansoni ļausimies “Ghost in the Shell” valdzinājumam!

Pēc “Lucy” un “The Avengers” zinām, ka Skārleta var sadot pa pakaļu tā, kā to spēj vien retais (vai retā), un no filmas negaidām rūpīgu 1:1 anime/mangas ekranizāciju, bet gan interesantu, krāšņu un aizraujošu variāciju par tēmu!

Galu galā – kad vēl būs iespēja legāli parunāt par anime/manga ekranizācijām, ja ne “Ghost in the Shell” seansā?

Biļetes / FB Event

Gimme Danger

KINO BIZE: Vakars ar Džārmušu Vol. 2

APR 1 // 20.00 // Kino Bize

Pēc lielā skatītāju pieprasījuma tiek piedāvāts vēl viens vakars ar lielisko un neatkārtojamo Džimu Džārmušu.
1. aprīļa vakars kinoteātrī “Kino Bize” tiks noslēgts ar divām jaunākajām Džima Džārmuša filmām – savu pēdējo seansu uz kinoteātra “Kino Bize” ekrāna piedzīvos kinodarbs “Gimme Danger”, kas tiek dēvēts par mīlestības vēstuli vienai no visu laiku lieliskākajām rokgrupām “The Stooges” un tās līderim Igijam Popam.

Tai sekos Džārmuša jaunākais kinodarbs “Patersons” (“Paterson Movie”), ar kuru režisors ir pierādījis, ka ikdienas rutīniskās gaitas ir dzejas rindu vērtas. Par parastā cilvēka atspoguļojumu filmā Džārmušs pats teicis, ka “visi cilvēki ir interesanti – mēs tikai to nezinām”.

Biļetes / FB Event

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ.

Info