Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (MAR 6 – MAR 12)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

06.03.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Kino klubs Kokons / Grima mākslinieks kino filmā

MAR 6 // 18.00 // KKC

KOKONA diskusijas vadītāja būs grima māksliniece Dzitra Bijubena (Kriksis).
Diskusijā piedalīsies šobrīd kino industrijā aktīvi strādājošās grima mākslinieces, kas dalīsies savā pieredzē par grima mākslinieka darbu, atklājot savas profesijas nozīmīgumu, iespējas un uzdevumus filmas tapšanas procesā.

Kino klubs KOKONS ar diskusiju KOSTĪMU MĀKLINIEKS KINO FILMĀ vēlas pievērst uzmanību kino filmas grima mākslinieka profesijas komplicētajai dabai, ļaujot diskusijas apmeklētājiem tuvāk iepazīt grima mākslinieka profesiju kinomākslā. Latvijas Kinematogrāfistu savienība īpaši aicina diskusijā piedalīties kino nozares studentus un jaunos profesionāļus!

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino // Astrīda

MAR 8 // 19.00 // KKC

Dokumentālā filma par izcilo zviedru bērnu rakstnieci Astrīdu Lindgrēnu ir aizkustinošs stāsts par sievietes drosmi. Tuvinieki atteicās no Astrīdas, kad viņa 18 gadu vecumā palika stāvoklī no 30 gadus vecāka vīrieša, it kā apkaunojot ģimenes godu. Filma stāsta par Astrīdas dzīvi, pašai meklējot iespējas nopelnīt iztiku un ģimeni, kura rūpēsies par viņas dēlu. Filma ir stāsts par sievieti, kura sekoja saviem ideāliem, tos īstenoja, aktīvi iestājoties par sieviešu un bērnu tiesībām.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Человек с киноаппаратом, Cilvēks ar kinokameru

Cilvēks ar kinokameru (Человек с киноаппаратом)

MAR 8 // 19.00 // Splendid Palace

Šī filma iemūžina anonīmu pilsētu Padomju Savienībā 1920. gados, sekojot tās dzīvei dienas plūdumā. ‘’Cilvēks ar kinokameru’’ ir slavas dziesma modernajai pilsētai, pievēršot īpašu uzmanību tās augstceltnēm, cilvēku pūļiem, nemitīgajai kustībai un modernajām transporta iespējām, slavējot cilvēces tehnoloģisko progresu. “Cilvēks ar kinokameru” ir mēmā dokumentālā filma, kas eksperimentē ar formu, izmantojot dažādus kinematogrāfiskus paņēmienus, kas filmai piešķir nenoliedzamu avangardisku svaigumu. Lektors: kino režisors un teorētiķis Jānis Putniņš.

Biļetes / FB Event

Jauniešu kinolektorijs – vesterni – Gausie rietumi

MAR 9 // 13.00 // Splendid Palace

Jauniešu kultūras portāls “Jest;” sadarbībā ar kino “Splendid Palace” aicina vidusskolas skolēnus, studentus un kino interesentus uz noslēdzošo lektoriju ciklā “Kino žanri II”! Ceturtā lekcija, kas notiks 9. martā plkst. 13.00, tiks veltīta vesterniem – kinoblogeris un kinoprojekta “Spektrs” patrons Sergejs Musatovs ar jauno aktrisi Elīnu Vasku kopīgi pāršķirstīs kino vēstures lappuses, aplūkojot vesterna žanru un tā transformācijas.

Pēc lekcijas sekos “The Beta Band” kādreizējā mūziķa Džona Maklīna pilnmetrāžas debija – pēdējo gadu savdabīgākā vesterna “Gausie rietumi” / “Slow West” (2015) seanss. Ekscentriskajā vesternā satiekas lieliska aktieru kompānija: Maikls Fasbenders, Kodijs Smits Makfijs un Bens Mendelsons.

Biļetes / FB Event

KINO // Mission Rape: A Tool of War

MAR 9 // 19.00 // KKC

Neskatoties uz izsmalcinātajām kara tehnoloģijām, masu izvarošana tiek izmantota kā kara ierocis mūsdienu cīņās. Aptuveni 25 000 – 40 000 sieviešu bija masveida izvarošanas upuri Balkānu karā no 1992. līdz 1995.gadam. 20 gadus pēc šo noziegumu norises ļoti retais seksuālās vardarbības kara nozieguma gadījums ir izmeklēts vai sodīts. Filmā redzamajām sievietēm izvarošana paliek dzīves tumšajā ēnā un tabu ietīta. Šīm sievietēm tiesiskais taisnīgums ir vienīgā cerība atgūt integritāti un dzīvi. Tomēr taisnīgums cieš neveiksmi un nodod viņas līdz pat Starptautiskajai krimināltiesai Hāgā.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kino teorijas vakarskola. Dokumentālais kino III

MAR 9 // 18.30 // Rīgas Kino muzejs

LKA Rīgas Kino muzejs ir uzsācis jaunu projektu – Kino teorijas vakarskolu. Šī projekta mērķis ir iepazīstināt interesentus ar dažādiem kino teorētiskiem konceptiem. Vakarskolas ideja ir uzlabot spēju kritiski analizēt kino, kā arī celt ar kino saistītu diskusiju kvalitāti. Trešajā tikšanās reizē 9. martā plkst. 18.30 Kino muzeja telpās runāsim par eksperimentālo etnogrāfisko kino, tāpēc lasāmais teksts ir nodaļa no Katrīnas Raselas (Catherine Russell) grāmatas “Experimental Ethnography”. Arī šoreiz analizēsim apskatītos filmu fragmentus un rūpēsimies, lai būtu iespējama savstarpēja diskusija.

Lai tikšanās reize būtu veiksmīga un saturīga, svarīgi tekstu izlasīt pirms vakarskolas apmeklējuma. Teksts tiks izsūtīts tiem, kuri ir pierakstījušies interesentu sarakstā, kā arī tiem, kas pieteiksies, rakstot uz agnese.logina@kinomuzejs.lv.

Ieeja – bez maksas / FB Event

Kong: Scull Island

Vīru Kino pirmizrāde: “Kongs: Galvaskausa sala”

MAR 9 // 18.30 // Kino Citadele

Spriedze, asas izjūtas, bauda un tikai vīriešiem saprotams humors jeb īstiem vīriem paredzēts kino, apsarmojuši “welcome drink” tev un taviem čomiem, skaistas meitenes, sapostas bārdas un apcirpti mati, kā arī daudzas citas aktivitātes un konkursi ar nudien vērtīgām balvām, ko nodrošinājuši pasākuma organizatori un atbalstītāji.

Viņš ir milzīgs, baiss un mežonīgs. Vīru Kino ciklu 9. martā plkst. 18.30 turpinās SCAPE mēneša filmas “Kongs: Galvaskausa sala” pirmizrādes seanss. Nāc un izbaudi vēl nebijušu klātbūtnes sajūtu, ko sniedz modernākā Barco Laser 3D tehnoloģija. 

Biļetes / Info

KINO BIZE piedāvā: Wuminators

MAR 8 – MAR 10 // Kino Citadele

Nākotnes kino bastions “Kino Bize” no 8. līdz 10. martam piedāvā Wuminatora renesansi ar lielisku un izmeklētu piecu filmu programmu un pārsteigumiem.

1984. gads. Džeimss Kamerons, radīdams mākslīgā intelekta apgaroto cīnītāju vārdā Terminators, kā pareģis iezīmēja automatizēto ierīču un androīdu kultu. Toreiz viņš runāja vēl par pavisam abstraktu nākotni. Tomēr tad, kad Terminators savā austriešu akcentā mačiski noteica, ka drīz atgriezīsies, viņš nedomāja, ka vietu ieņems kāds cits.

33 gadus vēlāk citā nākotnē uz Zemes ierodas Viņa – eleganta, bīstama un bruņojusies ar labu gaumi. Daži viņu dēvē par nākotnes cīnītāju, savukārt citi par Parīzes reindžeru. Ar poļu mūķeņu, zviedru panku padsmitgadnieces un Izabellas Ipēras vaibstiem Viņa marta sākumā Rīgas ielās pārtaps par Wuminatoru.

FB Event / Info/Biļetes

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka daudzas no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī kinoprojekta “Spektrs” piedāvāto “Gaišo nākotni” (“Things to Come”) un “Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (“The Young Offenders”).

Info