Ziņas

Kinoblogeri piedāvā “Lubeni” unikālā 35mm seansā!

Negaidīti, bet pēdējā (?), 22 gadus vecā filmas 35mm kopija Latvijā no privāta kolekcionāra ir atradusi savu ceļu arī pie mums un jums, un tā nav sakritība - tāpat kā tas, ka šis būs pēdējais 35mm seanss k/t “Kino Citadele”, pēc kura nopelniem bagātais projektors dosies uz labākiem medību laukiem!

21.06.2016

Laikos, kad zāle bija zaļāka (un arī lētāka), mēs mēdzām vienkārši teikt “Iesim uz kino!”, kur silta, sulīga 35mm attēla pavadībā pavadījām savas dzīves spilgtākos brīžus… Negaidīti, bet pēdējā (?), 22 gadus vecā filmas 35mm kopija Latvijā no privāta kolekcionāra ir atradusi savu ceļu arī pie mums un jums (kopā ar filmas cienīgu stāstu par bandītiem, mežu un beisbola vālēm – noteikti izstāstīsim pirmsfilmas prezentācijā), un tā nav sakritība – tāpat kā tas, ka šis būs pēdējais 35mm seanss k/t “Kino Citadele”, pēc kura nopelniem bagātais projektors dosies uz labākiem medību laukiem. 35mm nav DCP, un jaunāki kino skatītāji, kuri neatceras tā burvību, varētu būt mēreni šokēti par attēlu, bet arī tā ir daļa no kino vēstures un, ja skatīties “Lubeni”, tad tikai tā!

Vincents un Džulss ir algoti slepkavas, kuriem uzticēts atgūt noslēpumainu koferi, kurš nozagts viņu bosam Marselasam Volesam. Vincentam ir jāizklaidē Marselasa sieva Mia, kurai patīk dejas un kokaīns. Butčs ir bokseris-neveiksminieks, kurš apsolīja Volesam zaudēt savu nākamo cīņu. Ķirbītis un Saldumiņš nolemj aplaupīt ēstuvi, kurā brokasto Vincents un Džulss – šo un daudzu citu varoņu stāsti ir savērpti mežonīgā kamolā, kurš šķietami sastāv no lētas lubenes lappusēm…

Iet gadi, mainās paaudzes, valdības, kino un mēs paši, bet viens gan paliek nemainīgs – Kventina Tarantino leģendārā “Lubene” joprojām ir tikpat laba, kā brīdī, kad to redzējām pirmoreiz (un katram par to ir savs stāsts)! Nu jau tālajā 1994. gadā “Lubene” nāca kā viesulis un burtiski mainīja kino – tieši pēc tās radās īslaicīgs apakšžanrs “kino Tarantino stilā”, dažnežādi pakaļskrējēji un pakaļlecēji, no Gaja Ričija līdz Janam Kunēnam (un simti tūkstošu, kuru vārdus mēs vairs neatceramies), bet filmai un tās režisoram viss rezultējās ar Zelta palmas zaru Kannu kinofestivālā un “Oskaru! par labāko scenāriju (un 6 citas nominācijas). Klāt Zelta globuss par labāko scenāriju (un 5 nominācijas), BAFTA balva par labāko scenāriju un labāko otrā plāna lomu Semjuēlam L. Džeksonam (un 6 nominācijas), kā arī ducis citu lielāku un mazāku balvu, kā arī bezgalīga skatītāju mīlestība – tas viss ir “Lubene”!

Piedāvājums, no kura nav iespējams atteikties. Losandželosas tveice uz vienu vakaru pārceļos arī Latvijas vasarā – tiekamies piektdien, 1. Jūlijā, 19:30 k/t “Kino Citadele”!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/245069/
Seansa info: http://kinospektrs.lv/pulp-fiction/