Ziņas

Kinofestivāls “Spektrs” no 23. līdz 29. novembrim!

Tāpat kā kinoprojekta filmu izplatīšanas platforma, arī festivāls piedāvās spilgtus autordarbus, kuri balansē starp AAA klases Holivudas dižpārdokļiem un kino, kuru Latvijā uz lielajiem ekrāniem negadās redzēt bieži, papildinot to ar negaidītiem pārsteigumiem, kulta klasiku, prezentācijām un gaidāmo filmu ekskluzīviem materiāliem.

22.11.2015

Jau trešo gadu pēc kārtas vēlais rudens sev līdzi nes ne tikai “Oskaru” sezonas aktuālās filmas, bet arī Kinoblogeru organizēto kinofestivālu “Spektrs”, kurš norisināsies jau ceturto reizi.

Turpinot jau iesākto tradīciju, “Spektrs” pirmām kārtām ir LABA KINO SVĒTKI, un, pretēji pārējiem šī Latvijas kino rudens festivāliem, piedāvās maksimāli kompaktu un koncentrētu programmu ar 8-9 filmām, kur katra filma ir notikums un apmeklēšanas vērta (un, kas svarīgākais, to patiešām fiziski arī varēs izdarīt). Tāpat kā kinoprojekta filmu izplatīšanas platforma, arī festivāls piedāvās spilgtus autordarbus, kuri balansē starp AAA klases Holivudas dižpārdokļiem un kino, kuru Latvijā uz lielajiem ekrāniem negadās redzēt bieži, papildinot to ar negaidītiem pārsteigumiem, kulta klasiku, prezentācijām un gaidāmo filmu ekskluzīviem materiāliem!

Kinofestivāla “Spektrs” 2015. gada rudens programma: http://www.forumcinemas.lv/Events/Spektrs/

spektrs_fbevent_straightottacompton

– Skandalozo, aprunāto, atcelto un tomēr ekskluzīvā seansā sadarbībā ar UzKino demonstrēto biogrāfisko drāmu “Straight Outta Compton” par leģendāro repa supergrupu N.W.A. un tās dibinātājiem Ice Cube, Dr. Dre un Easy-E. Kritiķu (89% svaigs RottenTomatoes.com reitings) un skatītāju novērtētā filma atklās festivālu 23. novembra vakarā. Ļoti gaidām ciemos visus žanra cienītājus un ne tikai, kuri jau sasnieguši 16 gadu vecumu;

spektrs_fbevent_stevejobs

– Denija Boila (“Graustu miljonārs”), Maikla Fasbendera un Ārona Sorkina (starp citu, arī “Sociālā tīkla” scenārija autors) uzburto leģendas atainojumu biogrāfiskajā drāmā “Stīvs Džobss”. Filma kā luga vai izcila teātra izrāde – tā būtībā sastāv no 3 svarīgākajām ainām/brīžiem Stīva Džobsa dzīvē, un, bez šaubām, spilgti rezonēs ar teātri, Apple un diskusijas mīlošo Latvijas publiku;

spektrs_fbevent_bridgeofspies

– Ar filmām “Žokļi”, “Citplanētietis”, “Indiana Džonss” un “Juras laikmeta parks” praktiski vienpersoniski uzcēlis mūsdienu izklaides kino žanru, Stīvens Spīlbergs jau sen pievērsies cita veida projektiem, kuri gan saglabā režisora neatkārtojamo stilu. Kopā ar ilglaicīgo draugu un sabiedroto Tomu Henksu Spīlbergs piedāvā mums savu jaunāko darbu – aizraujošu Aukstā kara spiegu trilleri “Spiegu tilts”, un tieši “Spektra” apmeklētāji to redzēs pirmie!

spektrs_fbevent_taleoftales

– Vēls vakars, silta sega un nervus kutinošu pasaku grāmata, kuras saturs brīžiem nav līdz galam saprotams, bet ir tik ļoti vilinošs, jo garšo pēc kā aizliegta, neatļauta… Pazīstamas sajūtas? Itāļu režisors Mateo Garone (“Gomorra”) aicina jūs tās izbaudīt vēlreiz, bet nu jau ērtā kinoteātra krēslā savā jaunākajā projektā “Baisās pasakas”, piedaloties Selmai Hajekai, Vinsentam Kaselam, Džonam C. Reilijam un 12 miljonu eiro budžetam (katrs cents redzams uz ekrāna);

Trick 'r Treat

– Viens no kinoprojekta un kinofestivāla “Spektrs” pamatmērķiem ir izrādīt KINO tā, kā tas to ir pelnījis – uz lielā ekrāna. Tāpēc cenšamies ne tikai rādīt jaunas filmas ātrāk, bet arī uz lielā ekrāna izrādīt filmas, kuras kinoteātros nekad nav demonstrētas. Tāda ir arī režisora Maikla Dohertija kulta šausmu komēdija “Saldumus vai dzīvību” (“Trick’r’Treat”), kuru, starp citu, knapi izrādīja arī ASV. Dohertijam drīz iznāks jauna filma (“Krampus”), bet šī ir kļuvusi par tādu pašu Helovīna tradīciju kā “Viens pats mājās” skatīšanās ap Ziemassvētkiem;

spektrs_fbevent_thething

– Sekojot mūsu mīļāko kinofestivālu (un mūsu aktivitāšu) piemēram, vēlamies turpināt skatīties paši un piedāvāt jums klasiku uz lielā ekrāna, un kas gan tumšā, aukstā, drēgnā un vēlā novembra vakarā var būt labāks par Džona Kārpentera labāko filmu “Radījums” (The Thing) uz lielā ekrāna? Filmai šogad aprit 33 gadi, bet spriedze, atmosfēra un specefekti joprojām paliek nepārspēti!

In the Heart of the Sea

– Kā jau festivāla noslēgumam pienākas, tam jābūt kam episkam, grandiozam un pacilājošām – un, ja sākām ar ielu gangsteriem no Komptonas, tad nobeigsim ar cēliem un varonīgiem jūrniekiem, kuri stājās pretīm neapturamai dabas stihijai godalgotā režisora Rona Hovarda (“Apollo 13”, “Brīnišķīgais prāts”) piedzīvojumu drāmā “Jūras sirdī”Rona Hovarda jaunākā filma uzņemta pēc amerikāņu rakstnieka Nataniela Filbrika 2000. gadā publicētā romāna motīviem. Šie paši notikumi kalpojuši par iedvesmu arī Hermana Melvila pasaulslavenajam daiļdarbam “Mobijs Diks”, kas pieskaitāms amerikāņu literatūras stūrakmeņiem. Galvenajā lomā redzēsim populāro aktieri Krisu Hemsvortu!

Kinofestivāla “Spektrs” 2015. gada rudens programma: http://www.forumcinemas.lv/Events/Spektrs/