Ziņas

Kinoprojekts “Spektrs” un Splendid Palace aicina uz “Kasablanku”!

Melnbaltā kino estētika. Kino ekrāna leģendas Hamfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane. Smeldze un aizliegtās mīlas vilinājums. Trīs “Oscar” balvas. Neskaitāmas atsauces un kultūrcitāti - tas viss par viņu, par leģendāro “Kasablanku”, kuru var skatīties vēl, vēl un vēl!

10.08.2016

Kinoteātra “Splenid Palace” sezonas atklāšanas pirmā vakara gods šogad tiek atvēlēts kino klasikai – īpašais un vienīgais “Kasablanka” seanss 18. augustā plkst. 18.00.

Biļetes jau pieejamas: http://www.splendidpalace.lv/lv/movies/view/1990

Melnbaltā kino estētika. Kino ekrāna leģendas Hamfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane. Smeldze un aizliegtās mīlas vilinājums. Trīs “Oscar” balvas. Neskaitāmas atsauces un kultūrcitāti – tas viss par leģendāro “Kasablanku”, kuru var skatīties vēl un vēl:

Kurš gan tagad var iedomāties, ka filmas tapšana Otrā pasaules kara vidū bija tikpat dramatiska kā tās sižets – daudzi masu skatu dalībnieki, pat tie, kas atveidoja nacistus, patiesībā bija kara bēgļi, filmēšanu bieži vien pārtrauca aviācijas uzbrukumi, dekorācijas tika aizlienētas no citu filmu uzņemšanas paviljoniem (izņemot Rika kafejnīcu, kas  gan tika uzbūvēta no jauna), bet Hamfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane sākotnēji kategoriski atteicās piedalīties filmā, kura vēlāk padarīja abus par kino ikonām.  Tas viss arī padarīja “Kasablanku” par to filmu, kuru tik ļoti mīlam!

Tieši tādēļ kinoteātris “Splendid Palace” un kinoprojekts “Spektrs” aicina vēlreiz (bet kādam varbūt pirmoreiz!) to izbaudīt uz lielā ekrāna pavisam īpašā kino sezonas atklāšanas pasākumā 18. augustā. Pirms filmas mūs gaida dzīvā mūzika un lieliska gaisotne kinoteātra priekšpagalmā.

Uz tikšanos ceturtdien, 18. augustā, kinoteātrī “Splendid Palace”!

“Kasablanka” (“Casablanca”)
Režisors: Maikls Kērtiss
Galvenajās lomās: Hamfrijs Bogarts, Ingrīda Bergmane, Pols Henrīds
ASV, 1942. gads, 102 min.
Filma angļu/franču/vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.