Ziņas

Komēdija “Mēness afēra” – mēnessērdzīgo piedzīvojumi S. Kubrika neinscenētas filmas aizkadrā

Sazvērestības teorijas piekritējiem vēl joprojām patīk burkšķēt par to, ka “Apollo 11” astronauti nekad nav spēruši kāju uz Mēness - viņuprāt, ASV valdība inscenējusi šo grandiozo notikumu. Tie, kuri parakņājās dziļāk, apgalvo, ka piemānīt visu pasauli amerikāņiem palīdzējis leģendārais kinematogrāfists Stenlijs Kubriks.

14.03.2016

Sazvērestības teorijas piekritējiem vēl joprojām patīk burkšķēt par to, ka “Apollo 11” astronauti nekad nav spēruši kāju uz Mēness – viņuprāt, ASV valdība kinostudijā sarīkojusi šo grandiozo notikumu. Tie, kuri neslinkoja un parakņājās dziļāk, apgalvo, ka piemānīt visu pasauli amerikāņiem palīdzējis leģendārais kinematogrāfists Stenlijs Kubriks. Nav svarīgi, kam ticat jūs, jo komēdija “Mēness afēra” („Moonwalkers“) piedāvā svaigu, jebkura ar pašapziņu apveltīta mēnessērdzīgā cienīgu šo notikumu versiju.

1969 gada jūlijā CIP slepenais aģents Kidmens (Rons Pērlmens) ierodas Londonā svarīgā īpašajā uzdevumā – viņam jāsatiek režisors Stenlijs Kubriks un jāpasūta filma par astronautu izkāpšanu uz Mēness. Filma būs nepieciešama Amerikas valdībai, ja misija “Apollo 11” neizdosies. Taču slavenā režisora vietā aģents satiek parādos iestigušo otrās šķiras rokgrupas menedžeri Džonu (viņu tēlo rudmatis Rūperts Grints, kurš pazīstams pēc filmas “Harijs Poters”)…

Doma par čemodāniņu ar naudu jaunekli uzmundrina, un ātri vien rodas afēras plāns. Viņš pierunā mūždien narkotiku dvingā klīstošo istabas biedru uzdoties par Kubriku un īpaši slepeno filmu nolemj uzņemt eksperimentālā kino un pornogrāfisko filmu studijā. Kosmiskā projekta dabisko vidi palīdz radīt ne tikai mākslinieku hipiju komūna, bet arī halucinogēnā LSD lietošanas pieredze.

“Mēness afēra” pārceļ skatītāju krāsainajā un neprognozējamajā 70. gadu Londonā. Veidojot filmu, režisors Antuāns Bardū-Žakē priecājies no sirds – tipāži, kam nav sakara ar realitāti, murgaini dialogi, pretencioza un manierīga scenogrāfija ļauj radīt jautru, brutālu un mazliet nepiedienīgu komēdiju. Sazvērestības teorijas piekritējiem radies vēl viens nopietns pamats šaubām un galvassāpēm – tagad neviens nevar noliegt, ka cilvēces galvenajā misijā bezsvara efekta iegūšanai izmantoti stipri kaņepju smēķi!

Filma Latvijas kinoteātros no 18. marta! 

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja piedāvātajiem materiāliem.