Ziņas

“Marvel” jaunumi no 2019. gada “Comic-Con”

Mēdz teikt, ka kādas lietas noslēgums ir kaut kā jauna sākums – šīs idejas patiesumu kārtējo reizi pierādīja "Marvel" studija šī gada "Comic Con" laikā, kur studijas vadītājs Kevins Faigi un viņa komanda pastāstīja par turpmākajiem "Marvel" plāniem gan uz lielā, gan uz mazā ekrāna. Plāni ir iespaidīgi un ambiciozi, tāpēc bez liekas kavēšanās ķersimies klāt visiem izziņotajiem jaunumiem pēc kārtas.

21.07.2019

Mēdz teikt, ka kādas lietas noslēgums ir kaut kā jauna sākums – šīs idejas patiesumu kārtējo reizi pierādīja “Marvel” studija šī gada “Comic-Con” laikā, kur studijas vadītājs Kevins Faigi un viņa komanda pastāstīja par turpmākajiem “Marvel” plāniem gan uz lielā, gan uz mazā ekrāna. Plāni ir iespaidīgi un ambiciozi, tāpēc bez liekas kavēšanās ķersimies klāt visiem izziņotajiem jaunumiem pēc kārtas – hronoloģiskā secībā pēc to iznākšanas datumiem.

“Black Widow”, 2020. gada 1. maijs

Kā pirmais projekts pēc “Marvel” 3. fāzes, kurai punktu nupat pielika “Spider-Man: Far From Home”, uz ekrāniem nonāks “Black Widow” – Natašas Romanovas ilgi gaidītā solofilma. Galvenie “spēlētāji” šeit jau bija zināmi iepriekš – režisora krēslā ir sēdusies Keita Šortlanda (“Berlin Syndrome”), bet Skārletai Johansonei, kura, protams, atveidos galveno lomu, piebiedrosies Reičela Vaisa, Deivids Hārbors (Hopers no “Stranger Things”) un Florence Pjū (šobrīd redzama kinoteātros galvenajā lomā filmā “Midsommar”). “Comic-Con” tika atrādīts arī filmas tīzeris – publiski pieejams tas vēl pagaidām nav, bet redzētā apraksti gan ir izlasāmi, un tie pagaidām liek secināt, ka filmas darbība norisināsies pēc “Captain America: Civil War” notikumiem.


“The Falcon and the Winter Soldier”, 2020. gada rudens

2019. gada nogalē gaisā ies jaunais “Disney+” straumēšanas serviss (vēl gan diemžēl nav pieejama informācija par to, vai un kad tas būs pieejams arī Latvijā), un fakts, ka viens no seriāliem, kas tajā būs pieejams, tiks veltīts Sema Vilsona (a.k.a. “Falcon” a.k.a. jaunais Kapteinis Amerika) un Bakija Bārnsa (a.k.a. “The Winter Soldier”) duetam, it kā jau bija zināms. Bet nu klāt ir nākušas dažas detaļas, tostarp nedaudz precīzāks seriāla iznākšanas laiks (ar uzsvaru uz “nedaudz”) – tas pirmizrādi piedzīvos kaut kad pirms “The Eternals”, kas iznāks 2020. gada novembrī. Interesanti, ka seriālā mūs gaidīs atkalsatikšanās ar Daniela Brūla atveidoto baronu Zemo, kurš “Atriebēju” komandai sagādāja daudz klapatu filmā “Captain America: Civil War”, kuras beigās tika arestēts par nodarīto. “Comic-Con” tika parādīts arī seriāla tīzeris, bet plašākai publikai pagaidām tas vēl nav pieejams.


“The Eternals”, 2020. gada 6. novembris

Jau nākamgad novembrī iepazīsimies ar veselu komandu jaunu tēlu filmā “The Eternals”, kas papildinās “Marvel Cinematic Universe” arvien augošo kosmisko piedzīvojumu sadaļu, ko jau apdzīvo tādas filmas kā “Thor”, “Guardians of the Galaxy” un “Captain Marvel”. Komiksos “Eternals” ir būtnes, kuras pirms miljoniem gadu tika radītas, citplanētiešiem veicot eksperimentus ar cilvēkiem. Lai gan šīs būtnes izskatās līdzīgas cilvēkiem, tām piemīt dažādas superspējas, un tās aizstāv Zemi no dažādiem kosmiskiem naidniekiem. Filmu režisēs Hloja Žao (“The Rider”), galvenajās lomās – Andželīna Džolija, Ričards Madens, Kumails Nandžiani, Lorena Ridlofa, Braiens Tairī Henrijs, Selma Hajeka un citi. Starp citu, iespējams, ka tieši “The Eternals” paskaidros, kāpēc “Spider-Man: Far From Home” beigās Niks Fjūrijs dzīvojas pa kosmosa ārēm!


“Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings”, 2021. gada 12. februāris

2021. gadā “Marvel Studios” sagādās arī pirmo filmu, kuras centrā būs tēls ar izcelsmi no Āzijas – tas būs Šangs-Či, kurš komiksos ir cīņas mākslu eksperts un kuram piemīt spējas sevi pavairot. Kā nosaukums jau pasaka priekšā, filmā savu lomu spēlēs arī “10 gredzenu” organizācija, kas pašā pirmajā “Dzelzs vīra” filmā nolaupīja Toniju Stārku. “Shang-Chi” filmu režisēs Destins Daniels Kretons (“Short Term 12”, “The Glass Castle”), galvenā loma uzticēta aktierim Simu Liu, Mandarīna (!) lomā redzēsim Toniju Leungu, bet repere un nu jau arī labu laiku pilntiesīga aktrise Akvafina atveidos kādu pagaidām vēl nezināmu tēlu.


“WandaVision”, 2021. gada pavasaris

Vēl viens no iepriekš jau zināmajiem projektiem, kas tika prezentēts, ir “Disney+” seriāls “WandaVision”, kas pievērsīs uzmanību Elizabetes Olsenas atveidotajai Vandai Maksimovai un Pola Betanija Vīzijai. Seriāla darbība norisināšoties pēc (!) “Avengers: Endgame” notikumiem, un pat Betanijs pagaidām īsti nezinot, kā īsti Vīzija, kuru, kā labi atceramies, “Infinity War” nogalināja Tānoss, tur nonāks. Visi iesaistītie sola, ka seriāls būšot savāds un pārsteigumu pilns, un seriāls arī ļaušot skatītājiem uzzināt, kāpēc Vandai ir dots vārds “Scarlet Witch”. “WandaVision” notikumos lomu spēlēs arī nu jau pieaugusi Monika Rambo – šo tēlu bērnībā mēs iepazinām “Captain Marvel” laikā, bet seriālā viņu atveidos Tejona Parisa. Bet notikumi “WandaVision” seriālā tieši sasaistīšoties kopā ar… (skat. tālāk)


“Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, 2021. gada 7. maijs

Pie savas otrās solofilmas tiks arī Doktors Streindžs – joprojām Benedikta Kamberbača izpildījumā un ar pirmās filmas režisoru Skotu Deriksonu pie “stūres”. Deriksons, kurš savas karjeras laikā ir veidojis ne vienu vien šausmu filmu, sola, ka “Doctor Strange and the Multiverse of Madness” būšot “Marvel” pirmā kārtīgā šausmene ar ļaundariem no citām dimensijām un dažādām dīvainībām. Svarīgu lomu filmā spēlēšot Elizabetes Olsenas atveidotā Vanda Maksimova, kura ar savām spējām Streindža pasaulē varētu iederēties nevainojami. Un, kā jau tika minēts iepriekš, Vanda nonākšot Doktora Streindža apriņķos saistībā ar notikumiem “WandaVision” seriālā – fakts, ka “Disney+” veidotie seriāli un tajos atveidotie notikumi ietekmēs “Marvel Cinematic Universe” pasauli krietni pamatīgāk, nekā tas bija ar “Netflix” veidotajiem “Marvel” seriāliem, ir diezgan daudzsološs.


“Loki”, 2021. gada pavasaris

“Disney+” straumēšanas servisā ar jauniem trikiem pats savā seriālā būs atpakaļ arī skatītāju iemīļotais Tora brālis Lokijs – bet tas nebūs gluži tas pats Lokijs, kurš ņēma nelabu galu “Avengers: Infinity War” sākumā. Tā vietā mēs metīsimies piedzīvojumos kopā ar to Lokiju, kurš “Avengers: Endgame” nozaga Teseraktu un aizlaidās prom, kad Tonijs Stārks un Skots Lengs salaida dēlī Bezgalības akmens nozagšanas plānu. Tā kā šis Lokijs vēl nav paspējis gūt dažādas vērtīgas un audzinošas mācības, ko vēlāk būtu piedzīvojis “Thor” un “Avengers” filmu laikā, tad piedzīvojumi solās būt īpaši neganti un jestri.


“What If…?”, 2021. gada vasara

“What If…?”, “Marvel Cinematic Universe” pirmais animētais seriāls, arī bija jau starp iepriekš zināmajiem projektiem – tas piedāvās dažādas alternatīvas versijas jau izdzīvotajiem stāstiem (piemēram, ja nu Tānoss būtu piebiedrojies Atriebējiem?). Savas balsis seriālam aizlienēs daudzi no aktieriem, kas tēlus ir atveidojuši filmās, un tiem piebiedrosies arī Džefrijs Raits kā “The Watcher” – būtne, kas novēro visus notikumus visās dimensijās un pasaulēs. Alternatīvas stāstu versijas ir komiksos ļoti bieži apspēlēta ideja, tāpēc šeit “Marvel Studios” būs kur izvērsties ar patiešām neparastiem konceptiem, kuriem uz lielā ekrāna vietu būtu atrast pagrūtāk (komiksos “What If…” tipa stāstos ir apspēlētas tādas idejas kā “Ja nu Kapteinis Amerika nebūtu pazudis Otrā pasaules kara laikā?”, “Ja nu radioaktīvs zirneklis būtu iekodis Zibsnim Tompsonam, Betijai Brāntai vai Džonam Džeimsonam, nevis Pīteram Pārkeram?”,  “Ja nu būtu nogalināta Pītera Pārkera tante Meja, nevis tēvocis Bens?”).


“Hawkeye”, 2021. gada rudens

Seriālu frontē 2021. gadā “Disney+” piedāvās arī atsevišķu stāstu par Džeremija Renera Vanagaci – nekas ļoti daudz par šo seriālu pagaidām vēl nav zināms, tik vien, ka tajā savu debiju piedzīvos Keita Bišopa, kura komiksos ir viens no tēliem, kas pieņem “Hawkeye” vārdu un pienākumus. Gaidām ziņas par to, kam tiks uzticēta šī loma!


“Thor: Love and Thunder”, 2021. gada 5. novembris

Šonedēļ Tora fanus jau iepriecināja ziņas, ka Taika Vaititi būs atpakaļ režisora krēslā pērkondieva ceturtajai solopiedzīvojumu filmai, bet nu “Marvel Studios” ir sagādājuši vēl pāris lieliskus un, iespējams, visnegaidītākos jaunumus saistībā ar šo filmu. Filmā mūs, protams, gaida atkalsatikšanās ar Krisu Hemsvortu Tora lomā, dalību ņems arī Tesas Tompsones Valkīra, bet, kas ir pats interesantākais, – filmā atgriezīsies arī Natālijas Portmanes atveidotā Džeina Fostere, kura turklāt arī būs… Tors! Džeina Fostere Tora pienākumus jau reiz uzņēmās komiksos, un būs ļoti interesanti redzēt, kā to lielā ekrāna stāstā ar savu unikālo piesitienu savērps Vaititi. Ak, 2021. gada novembris pagaidām vēl šķiet tik tālu!


“Blade”, iznākšanas datums – vēl nezināms

Viens no absolūtajiem jaunumiem, ko Kevins Faigi atklāja “Comic-Con” laikā, ir fakts, ka “Marvel Cinematic Universe” nākotnē piebiedrosies arī Asmens – šoreiz Maheršalas Ali atveidojumā. Ali, kā zināms, jau ir paviesojies “Marvel” pasaulē “Luke Cage” seriālā, bet nu viņam būs iespēja savus spēkus izmēģināt vēlreiz. Konkrētu ziņu par to, kad gaidāma jaunā “Blade” versija, vēl nav, bet spekulācijas par to, kā šis pusvampīrs iekļausies pārējā “Marvel Cinematic Universe”, var sākties jau tagad.


No lielajiem jaunumiem tas arī viss, vēl pavisam īsumā tikai:

  • Faigi ir apstiprinājis, ka notiek darbs pie jaunām “Fantastic Four” un “X-Men” filmām – kā zināms, pēc tam, kad “Disney” iegādājās “Fox” studiju, šos tēlus nu ir iespējams krietni vienkāršāk iekļaut “Marvel” kino pasaulē.
  • Top “Black Panther” turpinājums – šaubu gan par to nevienā brīdī nebija.
  • Nākotnē gaidāma arī “Captain Marvel 2”.
  • Arī par “Guardians of the Galaxy Vol. 3” nekādu uztraukumu nav, viss notiek, darbs turpinās, pagaidām gan vēl nav zināms precīzs filmas iznākšanas datums.
  • “Avengers: Endgame” jau pavisam drīz (nu, tā, ka šodien/rīt, ja tas vēl nav noticis) gāzīs “Avatar” no visu laiku pelnošākās filmas troņa.

Šaubu nav – “Marvel” te ir uz palikšanu vēl uz ļoooooooooooti ilgiem laikiem. 

Rakstā izmantotie avoti: /Film, Vox