Ziņas

Nākamnedēļ – 21. Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS

27. septembrī plkst. 19.00 ar televīzijas tiešraidi Rīga TV24 tiks atklāts 21. Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, kas šogad ar izvēlēto fokusa tēmu “Klejotāji” simboliski uzsāk klejojumus festivāla trešajā desmitgadē.

21.09.2016

27. septembrī plkst. 19.00 ar televīzijas tiešraidi Rīga TV24 tiks atklāts 21. Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, kas šogad ar izvēlēto fokusa tēmu “Klejotāji” simboliski uzsāk klejojumus festivāla trešajā desmitgadē. Sešu dienu laikā līdz pat 2. oktobrim kino gardēžiem un interesentiem būs iespēja redzēt plašu starptautisko un Baltijas valstu konkursa īsfilmu programmu, 2ANNAS kuratoru un ārvalstu vieskuratoru veidotās fokusa programmas, Eiropas Kinoakadēmijas apbalvotās filmas un Oberhauzenas īsfilmu festivāla seansu, piedalīties diskusijās un sarunās, industrijas dienā un īpašajos notikumos. Galvenais festivāla notikumu centrs šogad ir Kaņepes Kultūras centrs, taču kino seansus apmeklētāji varēs baudīt arī “Kino Bize” un kinoteātrī “K.Suns”, atsevišķi festivāla notikumi būs gaidāmi arī Rīga TV24 studijā un NABAKLAB.

Starptautiskā un Baltijas filmu konkursa programma

Kā ik gadu, 2ANNAS izsludināja filmu konkursu, kam šogad tika pieteikts uz pusi vairāk filmu nekā pagājušajā gadā. Kopsummā dalībai festivālā tika iesūtītas 2170 filmas, no kurām 1860 – starptautiskajam īsfilmu konkursam, 201 – starptautiskajam vidēja garuma filmu konkursam un 110 – Baltijas īsfilmu konkursam. Festivāla laikā 11 tematiskos konkursa seansos būs iespēja redzēt 57 labākās filmas no visas pasaules, tostarp no Kanādas, Dienvidkorejas, Šveices, Irānas, Ēģiptes, Portugāles un pat Taizemes. Tās ir filmas, kas cīnīsies par šī gada festivāla balvām – “Zelta Annu” un “Ģipša Annām”.

Plašāk par programmu: http://2annas.lv/lv/2annas-2016-konkurss/konkurss/

Fokusa programma

Filmu festivāla 2ANNAS fokusa programmu šogad veidoja vietējie un ārvalstu kuratori, akcentējot gan šobrīd Eiropā, gan vēsturiski vienmēr aktuālo parādību – cilvēku migrāciju. “Amerika šodien!” (kurators E.G.Bailey, ASV) atklās policijas brutalitāti, jaunas pilsoniskās tiesību kustības un dziļas nesaskaņas imigrācijas, ieroču kontroles, terorisma un citos jautājumos. “Ebreju klejotāji” (kuratore L. Gražadanoviča) no vēsturiskās un mūsdienu prizmas apskatīs ar kādām problēmām, situācijām vai apstākļiem saskaras cilvēki starp mums, par kuru “klejotāju” likteni mēs ikdienā mēdzam aizmirst. “Kultūru sadursmes” (kuratore I. Felsberga) programmā skatāmās filmas parādīs, ka konfliktam starp atšķirīgām kultūrām ir nevis viena, bet tūkstotis seju. Programma “Pāri jūrām un tuksnešiem” (kuratore A. Zoldnere) ļaus ieskatīties sešos stāstos par cilvēkiem, kuri devušies ceļā, bet vēl nav ieradušies galamērķī. Tie būs stāsti par iesprūšanu tuksneša vidū, jūrā uz svešas jahtas, anonīmā kravas mašīnas nodalījumā vai bēgļu nometnē. “Dzīve citur” (kurators E.Bilibani, Kosova) runās par tādiem bīstamiem draudiem kā drošības trūkums, nabadzība un ekonomiskā neskaidrība, kas ir izraisījusi vienu no lielākajiem cilvēku migrācijas viļņiem mūsdienu vēsturē. Savukārt kuratores K. Matīsas veidotā fokusa programma “Latviešu klejotāji” iekļauj divas radikāli atšķirīgas filmas. “Latvieši” (rež. G.Zemels, 1989) un “Bēgums” (rež. I.Zviedrs, 2009) ir kā vienas skalas galējie punkti, kā pretpoli, starp kuriem ne tikai iespējams, bet arī īstenībā mērojams ļoti garš ceļš. Katra no filmām, kuru tapšanas laikus šķir 20 gadi, ir piederējusi pie sociāli aktīvu un ārkārtīgi aktuālu parādību loka, runājot par to, kas tobrīd bija Latvijas sabiedrības karstāko diskusiju tēma.

Plašāk par programmu: http://2annas.lv/lv/2annas-2016-fokuss/fokuss/

Festivāla notikumi

Līdztekus vairāk nekā 30 kino seansiem 2ANNAS organizatori aicina piedalīties arī dažādos festivāla notikumos, kas tiek organizēti sadarbībā ar festivāla draugiem – Radio NABA un interneta žurnālu Satori.lv. 28. septembrī plkst. 18.00 “Nabaklab” notiks Radio Naba raidījuma “Vēstures ķīlis” diskusija “Klejotāji”, kurā no antropoloģijas un etnogrāfijas, vēstures un ikdienas ceļotāju skatpunkta mēģinās noskaidrot apstākļus, kas rada vēlmi vai nepieciešamību doties klejojumos. 29.septembrī plkst. 17.00 Kaņepes Kultūras centrā Satori.lv diskusijā “Jaunie nomadi” tiks šķetināti jautājumi par klejojumu nozīmi globālajā sabiedrībā.

Festivāla trešajā dienā, 30.septembrī, no plkst. 10.00 Kaņepes Kultūras centrā notiks 2ANNAS Industrijas diena. “Filmu izplatīšanas foruma” laikā notiks vieslektoru prezentācijas par auditorijas sasniegšanu, sociālo tīklu izmantošanu mārketingam un jaunām kino formām, kā arī paneļdiskusija “Filmu izplatīšana un mārketinga iespējas” un filmu “pitching” sesija. Ik vakaru Kaņepes Kultūras centrā notiks festivāla pasākumu vakara programma ar koncertiem, dīdžeju un vīdžeju spēlēm, sieviešu “stand-up” komēdiju un nerimstošām dejām.

Biļetes un abonementi pieejami www.bezrindas.lv
Biļetes cena – 4,50 EUR (pieaugšajiem), 3,50 EUR (skolēniem, studentiem, pensionāriem).
Festivāla abonements – 20 EUR (6 filmu seansi + visi vakara pasākumi).
Dienas abonements – 9 EUR (studentiem un senioriem 6 EUR), izvēlētās dienas filmu seansi un pasākumi.

Plašāka informācija par programmām: www.2annas.lv, aktuālās 2ANNAS ziņas pieejamas sociālajos tīklos @2AnnasIFF Facebook un Twitter.