Ziņas

“AutoMaveriks”: Pits, Kosinskis, F1

"Top Gun: Maverick" radošā komanda mēģinās atkārtot veiksmi nolaižoties uz zemes, bet nesamazinot ātrumu - ar sacīkšu trilleri, kas norisināsies Formula 1 pasaulē!

22.06.2024

Tradicionāls “filmmaking”, jaunākās kino tehnoloģijas, superpopulāra kinozvaigzne un, protams, elpu aizraujošs ātrums – sastāvdaļas, kuras palīdzēja “Top Gun: Maverick” nopelnīt pusotru miljardu ASV dolāru kinoteātros visā pasaulē. “Maverick” radošā komanda mēģinās to atkārtot, nolaižoties uz zemes, bet nesamazinot ātrumu – viņi ieradīsies F1 sacīkšu pasaulē ar spraigu sacīkšu trilleri, kuru redzēsim kinoteātros jau 2025. gada 27 jūnijā!

Toma Krūza vietā šoreiz mazliet čillīgāka, bet tikpat populāra globālā superzvaigzne Breds Pits, savukārt aizkadra komandā tas pats režisors Džozefs Kosinskis (“Top Gun: Maverick”, “Tron: Legacy”) un producents Džerijs Brukhaimers (par daudz filmu, ko uzskaitīt), kuri gatavos mums stāstu par pieredzējušu F1 braucēju Soniju Heisu (Breds Pits), kurš atgriežas trasē, kad nepieciešams apmācīt kādu jaunu, bet karstgalvīgu sacīkšu braucēju Džošua Pīrsu (Deimons Idriss no seriāla “Snowfall”), ko viņam uztic Havjēra Bardēma atveidotais komandas menedžeris. Tālākais, šķiet, ir zināms no visām iespējamajām mentoru/mācekļu filmām, un, tā kā filmas scenārija autors ir Erens Krūgers, kura kontā ir vismaz trīs dažādu “Transformeru” filmu scenāriji, gaidām klišeju uz klišejas, kam vēl dažas pakaļ skrien – t.i., brauc, bet varbūt šāda tipa filmai tas pat ir labāk.

Breda Pita varoņa auto pavisam īstā F1 trasē.

Bet kas šādā filmā IR svarīgi, tad tā ir saikne ar realitāti, un šajā gadījumā tā ir “Formula One”, kur filmas autoriem ir bezprecedenta sadarbība ar FIA – ne tikai brīva iespēja redzēt visu, kas notiek F1 aizkulisēs, bet arī piedalīties šobrīd notiekošajā čempionātā kopā ar īstiem F1 pilotiem! Šim nolūkam trasēs pat būs aprīkoti īpaši pitstopi fiktīvajai komandai un tās braucējiem, un, netraucējot sacīkšu norisi, filmēšanas komanda varēs brīvi darboties un filmēt savas ainas. Un kā punkts uz “i” nāk F1 leģenda Luiss Hamiltons, kurš kļuvis par filmas izpildproducentu, tehnisko konsultantu un parādīsies arī uz ekrāna!

Visbeidzot – tas nebūtu Kosinskis, ja projektam nebūtu izdomātas kādas tehniskās inovācijas, un šoreiz autori mūs pārsteigs ar pasaulē mazāko 6K kameru – tieši tik mazu, lai tā ietilptu F1 auto kabīnē un radītu kino līdz šim vēl nebijušu klātbūtnes sajūtu. Lūk, šim gan mēs ticam un zinām, ka Kosinskis un viņa tehniskā komanda spēs sagatavot mums kaut ko vēl nebijušu un uz LIELĀ ekrāna vēl nepieredzētu. Tas, protams, arī maksās – ņemot vērā tehniski sarežģīto filmas uzņemšanu, dalību īstās F1 sacīkstēs un aktieru/scenāristu streiku, kopējās filmas izmaksas (kā baumo) JAU pārsniegušas 300 milj. USD, padarot to par vienu no dārgākajām filmām kino vēsturē, un filmēšana pat vēl nav galā!

Kosinskis, Pits un Idriss filmas uzņemšanas brīdī.

Bet, iespējams, tam nav tik lielas nozīmes – visu šo tehnoloģiski kinematogrāfisko padarīšanu finansē korporācija “Apple”, kura pretstatā saviem konkurentiem straumēšanas servisu lauciņā ir apņēmusies draudzēties ar “lielo Holivudu” un visas savas lielās filmas vispirms prezentēs kinoteātros kopā ar lielajiem studiju partneriem – Mārtina Skorsēzes “Killers of the Flower Moon”, Ridlija Skota “Napoleon”, Metjū Vona “Argylle” un tagad arī F1 filma, šoreiz kopā ar studiju Warner Bros.

Drīzumā tad uzzināsim arī gaidāmās filmas nosaukumu, bet šobrīd gan kalendāros apvelkam 2025. gada 27. jūniju, kad filma būs redzama arī pie mums!

ps.
Spriežot pēc loģikas (Toma Krūza loģikas), uzreiz pēc šī Kosinskis būs nodarbināts pie “Days of Thunder 2: Cole Trickle” – gaidām anonsu! 😉

* raksts papildināts 22.06.2024