Ziņas

Red means “Stop!”: turpinājuma vietā… reboot?

Ilgus gadus klīda baumas par Giljermo del Toro un Rona Perlmana triloģijas noslēdzošo daļu, kurai neviens tā īsti neticēja un pareizi darīja. Bet vakar oriģinālā komiksa autors Maiks Miņjola uzspridzināja internetu ar paziņojumu, ka tomēr #būs - bez del Toro un Perlmana, bet ar R reitingu, režisoru Nīlu Māršalu un aktieri Deividu Hārboru!

10.05.2017

“Hellboy”, būdams visai īpatnējs mūsdienu komiksfilmu pārstāvis, mūs uz kino ekrāniem priecēja veselas divas reizes – katru reizi no citas studijas, kas ir diezgan unikāls, lai neteiktu ārkārtas gadījums. Ilgus gadus klīda baumas par Giljermo del Toro (režisors) un Rona Perlmana (Ellespuikas lomas atveidotājs) triloģijas noslēdzošo daļu, kurai neviens tā īsti neticēja un pareizi darīja  – pirms pāris mēnešiem režisors paziņoja, ka noteikti #nebūs. Bet vakar oriģinālā komiksa autors Maiks Miņjola uzspridzināja internetu ar paziņojumu, ka tomēr #būs – bez del Toro un Perlmana, bet ar cietu R reitingu, “Dog Soldiers” režisoru Nīlu Māršalu un no izcilā seriāla “Stranger Things” pazīstamo aktieri Deividu Hārboru (kurš gandrīz ieguva, bet neieguva “Cable” lomu “Dedpūla” turpinājumā)!

“Hellboy” rīmeiks, nopietni? Ko, galvas saspieduši, @#$&? Tipiskā interneta komūnas reakcija bija paredzama, jo Giljermo ir tās mīlulis un vispār Dieva vietā (neskatoties uz neīstenoto projektu virkni, kas jau sen stiepjas otrajā desmitā). Taču nesteigsimies ar secinājumiem, jo šoreiz ir tas gadījums, kad tiešām gribas pacepties par kārtējo nerealizēto del Toro projektu, bet… īsti negribas, jo jaunais projekts šķiet gana aizraujošs! Lūk, kādēļ:

– “Hellboy” autors tomēr nav del Toro, bet gan Miņjola, un viņam arī lemt par to, kas tālāk notiek ar personāžu. Vēl jo vairāk – darbā pie pirmās daļas Miņjola deva rīcības brīvību režisoram, bet no darba pie otrās jau laicīgi atkratījās, jo saprata, ka abu idejas īsti nesakrīt. Tas nav ne labi, ne slikti, un, ja esošās “Hellboy” filmas ir gandrīz 100% del Toro projekti, var saprast, kādēļ Miņjola tik ātri meklē jaunus censoņus. Arī redzot, ka del Toro projekti mēdz ievilkties.

Game of Thrones

Jaunie veidotāji ir pārāk interesanti, lai tos ignorētu! Nīls Māršals ir uzņēmis ne tikai “Dog Soldiers”, “Centurion”, “Doomsday” un “The Descent” (maza un vidēja budžeta asiņainus homage citām filmām un citiem laikiem, kas pārpildītas ar vizuālo fantāziju un tikai rūdītiem kino faniem nolasāmām atsaucēm), bet arī jūsu mīļākās seriāla “Troņu spēles” sērijas “Blackwater” un “Watchers on the Wall”, un drēbi jūt ļoti labi. Un kuram gan nepatīk Deivids Hārbors (jo īpaši pēc “Stranger Things”)?

– Jaunā filma/rīmeiks tiek solīts ar kārtīgu R reitingu. Laiks rādīs, vai šis ir mārketinga triks, kura uzdevums ir parazitēt uz “Dedpūla” un “Logana” panākumiem, vai arī filmas kvalitātei patiešām nepieciešams rīks, bet vismaz izejmateriāla tā pamatošanai netrūkst (un to mēs del Toro filmās neredzējām).

Hellboy, Ellespuika

Visā šajā stāstā pagaidām satrauc tikai fakts, ka trešā studija, kura ķersies Elleszēnam pie ragiem (pun intended), būs bēdīgi slavenā “Millenium Films” – Momoa-Konana (Momana?) un “Neiznīcināmo” autori, kuri jau n-padsmit filmas dod pajumti Brūsam Vilisam un taupa pilnīgi uz visu, Stalloni un Švarcenegeru ieskaitot. No otras puses – stingras taupības režīmā Māršals “Troņu spēlē” režisēja varenas cīņas, un gan jau budžets bija tas iemesls, kādēļ netapa “Hellboy 3”. Viens no iemesliem. “Hellboy” filmas nav gluži kases superhiti, tādēļ labi vien ir, ka tuvākajos gados dabūsim citu “Hellboy”. Ja jūs vispār tādu gaidījāt.

“Hellboy: Rise of the Blood Queen” pirmizrāde paredzēta 2019. gadā.